Blackout

Byl jsem sám a ztracený. Nevěděl jsem, kde jsem a nevěděl jsem, kdo jsem. Ztracenější být nemůžete. Při tom, co jsem věděl, a co jsem naopak vůbec nevěděl, proč bych toužil po temnotě, kde se skrývají monstra? Protože zabijáci se tam skrývají taky. Kal Leandros vždy kráčel po krvavé hranici mezi stavem, kdy se snažil zachovat svou smrtelnou duši svobodnou a čistou (více méně), a tím, kdy hrozilo, že se jeho hororové dědictví z jiného světa utrhne z řetězu. Pokaždé ho ale zachránila vzpomínka na bratra Nika, přátele, a ty, které miluje. Až doteď. Kal se probudil na pláži poseté rozsekanými zbytky ohavných stvoření, která zjevně vyhledávala potíže. Fakt, že jatka pravděpodobně způsobil on, ho nijak nerozrušil. Nerozrušilo ho ani to, že se cítil jako přirozený zabiják. Kala rozrušuje to, že si vůbec nepamatuje na Kala… a že si není jistý tím, že ho to zajímá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98820/blackout-98820.jpg 4.453

Cal a Niko Leandrosovi (6.)

Detektivky, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Blackout

BookEater

Po oprášení série jsem si zbytek knih musela najít na Amazonu, ale ti dva za to stojí...

Marry123
19.12.2016

Jedna z mála knižních sérií kterou jsem si užívala od začátku do konce knížku po knížce.... A můžu říct že mě hodně moc mrzí, že se u nás další díly nepřeložily. Furt na to naivně čekám a doufám že se třeba jednou dočkám....

Zelený_Drak
19.10.2015

Proč "Blackout"? Působí to, jako by zodpovědná osoba nevěděla, jak to říct česky, tak to raději nechala anglicky. Asi to někomu připadalo jako poslední naděje na záchranu prodeje. Poté, co jsem přečetla předchozích pět dílů, ale nechápu, proč by tenhle měl někomu připadat slabší. Je tam míň děje. No a co. V téhle sérii nikdy nebylo moc děje. Vždycky tam bylo hlavně hodně řečí. Tentokrát je to jen hodně vidět. Stvůra je tu jen mimochodem, abychom se mohli věnovat Kalibanovi. Vzhledem k tomu, že vývoj Kalibana je na celé sérii to nejpovedenější (mezi Kalem z 1. a Kalem ze 6. dílu je sakra rozdíl), nechápu, co komu vadí.

Znova to číst nebudu, ale téma 6. dílu je asi jedno z těch, co se tak rychle neomrzí, takže jsem si říkala, že bych možná neopovrhla něčím takovým, byť jiného žánru.

Pokud jde o další díly, kdybych je sehnala (v originále) a zrovna se nudila, byla bych na ně i docela zvědavá. Už od druhého dílu mě vždycky trochu překvapí, co ještě Rob Thurman dokáže z tématu vyždímat.

fragilemelo2152
05.01.2015

Blackout někteří považují za slabší knihu.. a chápu to. Jsou tam pasáže, které mě vyloženě nenadchly, ale když se na ně podívám s odstupem, dokážu pochopit, proč je tam Rob dala. Samozřejmě nejlepší část je hned na začátku, kdy "zabiják vejde do baru" :D .. Ti, kteří četli přechozí díly se rozhodně museli bavit "pohledem" na Kala, který se snaží zapadnout. Což mu samozřejmě žalostně nejde. A já se u toho, upřímně, válela smíchy.
V tomhle díle (více než v ostatních.. OMG!) se Rob fakt hoooodně zaměřovala na bromance. Což mě chvilkama fakt štvalo. Při Nikově hlášce: Jsem tvůj bratr. Jsem se neubránila výbuchu smíchu. Znalci Star Wars mě pochopí. :) Bylo to chvilkama celkem nudné, ale člověk si musí opět uvědomit, jaký mají tihle dva hoši vztah. Kal jakožto "ovce" i ze začátku na tenhle zdánlivě až nezdravý vztah bez obalu upozorňuje. Přesto patří tenhle díl k mým oblíbeným... už jen kvůli představě Kala v zástěře. :D Další díly je nutné přelouskat v originále, ale rozhodně to stojí za to!

rafej
10.06.2014

Pro mě je tento díl obzvlášť oblíbený. To jak postupně zjišťujeme, že vlastně Kalova představa o tom, že je napůl člověk byla úplně chybná. Jak velká to byla iluze, když najednou jako člověk musí žít. Jak moc je to odlišné proti jeho "normálnímu stavu" ;-)

Bohužel Doubletake ani další díl Slashback asi v češtině nebudou. Nakladatelství prý nechce pokračovat ve vydávání. Před nějakou dobou to neochotně přiznali na svém webu.

A pro ty, komu se zdál tento díl málo akční - v dalších dílech to autorka napraví až vám půjde hlava kolem ;-), jen asi budete muset číst v originále jako já :-(

Klíště
10.05.2014

Bylo zajímavé číst to z pohledu ovce. Nicméně je to natolik boží, že od toho nemůžete odtrhnout oči. Jediné co bych Rob Thurman vytkla, je že pokaždé když vezmu do ruky knihu, která není od ní, tak se nudím. Teď čtu pořád a pořád dokola jen její knihy. A nehorázně mě naštvalo, že stále není přeložen do češtiny "Dubletake." Asi si ho přečtu v originále.

Domča
12.05.2013

Nika a Kala bych chtěla mít za starší bráchy, to bez debaty. Ale s ohromným přemáháním musím připustit, že každý další děj trochu ztrácí na... dějovosti, nebo jak bych to jen řekla. Kalovy hlášky jsou mi svatý, jeho cynismus nedotknutelný, ale občas jsem měla pocit, že kromě jejich naprosto oslišných osobností už Thurman neví, kudy kam. Ale vychází jí to, teda alespoň u mě, protože ať děj bude ještě míň dobrej, já si tu další knížku koupím a nadšeně přečtu, protože mám ty kluky prostě ráda. Když už jsem zhltla 6 knížek, když už jsem se s nima probrodila tolika... bahnem, tak to prostě nezvdám a nevzdá to s nima ani moje nadšení.

DajaF
20.04.2013

slabší jak předešlé díly

Nebraska
14.12.2011

Tentokrát mi to přišlo slabší než předchozí díly. I přes několik nadávek z úst Nika a monogamii Vtipálka. Kal jako ovce mě neuchvátil.