Blackout

Byl jsem sám a ztracený. Nevěděl jsem, kde jsem a nevěděl jsem, kdo jsem. Ztracenější být nemůžete. Při tom, co jsem věděl, a co jsem naopak vůbec nevěděl, proč bych toužil po temnotě, kde se skrývají monstra? Protože zabijáci se tam skrývají taky. Kal Leandros vždy kráčel po krvavé hranici mezi stavem, kdy se snažil zachovat svou smrtelnou duši svobodnou a čistou (více méně), a tím, kdy hrozilo, že se jeho hororové dědictví z jiného světa utrhne z řetězu. Pokaždé ho ale zachránila vzpomínka na bratra Nika, přátele, a ty, které miluje. Až doteď. Kal se probudil na pláži poseté rozsekanými zbytky ohavných stvoření, která zjevně vyhledávala potíže. Fakt, že jatka pravděpodobně způsobil on, ho nijak nerozrušil. Nerozrušilo ho ani to, že se cítil jako přirozený zabiják. Kala rozrušuje to, že si vůbec nepamatuje na Kala… a že si není jistý tím, že ho to zajímá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98820/blackout-Fze-98820.jpg 4.464

Cal a Niko Leandrosovi 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Blackout, 2011

Kniha Blackout

kiwizak

Musím komentovat, protože je to trochu vtipné: dostala jsem se k této knize, aniž bych věděla, že je před ní v sérii pět dalších. Nějak mi to uteklo... Navzdory tomu jsem si ale čtení užila a necítila se zas tak moc ochuzená. Hlavní hrdina se totiž probouzí se ztrátou vzpomínek a všechny důležité informace jsou vlastně znova předkládány. Pro čtenáře série opakování, pro mě postupné dávkování nových informací. Ocenila jsem hlavně parádní čtivost, narážky a specifický humor. Ten se mi fakt líbil. A celkový styl. Prostě nový objev! :)

ludek.n
30.07.2019

Zatím poslední do češtiny přeložený díl ságy o bratrech Leandrosových je tak trochu návratem na začátek. Kal Leandros totiž vinou pavoučího jedu ztratil všechny vzpomínky a nepamatuje si kým je, odkud přišel, co dělal a kdo jsou jeho přátelé a kdo nepřátelé. A tak se vedle hlavní dějové linky, kterou je pátrání po staroegyptské požíračce duší, probíráme Kalovou minulostí a rekonstruujeme staré zapomenuté události. Tato retrospektiva je zajímavá snad jen tím, jakým způsobem je servírována, protože žádnou další přidanou hodnotu nemá. Nic nového se nedozvíme a brzy pocit utahanosti převálcuje vcelku originální pojetí onoho vzpomínkového procesu. Nemastné, neslané jsou tentokrát i bojůvky s nestvůrami, které se jedním párem kol derou na hlavní kolej, zatímco druhý pár si to vesele sviští po vedlejší trati. Tato rozháranost se konečně promítá i do vztahů jednotlivých protagonistů, kdy jedna ruka objímá a druhá vráží nůž do zad. Blackout by se v kontextu této knihy překládal nejspíš jako ztráta paměti, nicméně v obecnějším významu toto slovo znamená také informační embargo či zastavení vysílání… a opravdu, Fantom Print si nemohl vybrat lepší chvíli pro ukončení této série.

BookEater
23.01.2019

Po oprášení série jsem si zbytek knih musela najít na Amazonu, ale ti dva za to stojí...

Marry123
19.12.2016

Jedna z mála knižních sérií kterou jsem si užívala od začátku do konce knížku po knížce.... A můžu říct že mě hodně moc mrzí, že se u nás další díly nepřeložily. Furt na to naivně čekám a doufám že se třeba jednou dočkám....

Zelený_Drak
19.10.2015

Proč "Blackout"? Působí to, jako by zodpovědná osoba nevěděla, jak to říct česky, tak to raději nechala anglicky. Asi to někomu připadalo jako poslední naděje na záchranu prodeje. Poté, co jsem přečetla předchozích pět dílů, ale nechápu, proč by tenhle měl někomu připadat slabší. Je tam míň děje. No a co. V téhle sérii nikdy nebylo moc děje. Vždycky tam bylo hlavně hodně řečí. Tentokrát je to jen hodně vidět. Stvůra je tu jen mimochodem, abychom se mohli věnovat Kalibanovi. Vzhledem k tomu, že vývoj Kalibana je na celé sérii to nejpovedenější (mezi Kalem z 1. a Kalem ze 6. dílu je sakra rozdíl), nechápu, co komu vadí.

Znova to číst nebudu, ale téma 6. dílu je asi jedno z těch, co se tak rychle neomrzí, takže jsem si říkala, že bych možná neopovrhla něčím takovým, byť jiného žánru.

Pokud jde o další díly, kdybych je sehnala (v originále) a zrovna se nudila, byla bych na ně i docela zvědavá. Už od druhého dílu mě vždycky trochu překvapí, co ještě Rob Thurman dokáže z tématu vyždímat.

fragilemelo2152
05.01.2015

Blackout někteří považují za slabší knihu.. a chápu to. Jsou tam pasáže, které mě vyloženě nenadchly, ale když se na ně podívám s odstupem, dokážu pochopit, proč je tam Rob dala. Samozřejmě nejlepší část je hned na začátku, kdy "zabiják vejde do baru" :D .. Ti, kteří četli přechozí díly se rozhodně museli bavit "pohledem" na Kala, který se snaží zapadnout. Což mu samozřejmě žalostně nejde. A já se u toho, upřímně, válela smíchy.
V tomhle díle (více než v ostatních.. OMG!) se Rob fakt hoooodně zaměřovala na bromance. Což mě chvilkama fakt štvalo. Při Nikově hlášce: Jsem tvůj bratr. Jsem se neubránila výbuchu smíchu. Znalci Star Wars mě pochopí. :) Bylo to chvilkama celkem nudné, ale člověk si musí opět uvědomit, jaký mají tihle dva hoši vztah. Kal jakožto "ovce" i ze začátku na tenhle zdánlivě až nezdravý vztah bez obalu upozorňuje. Přesto patří tenhle díl k mým oblíbeným... už jen kvůli představě Kala v zástěře. :D Další díly je nutné přelouskat v originále, ale rozhodně to stojí za to!

rafej
10.06.2014

Pro mě je tento díl obzvlášť oblíbený. To jak postupně zjišťujeme, že vlastně Kalova představa o tom, že je napůl člověk byla úplně chybná. Jak velká to byla iluze, když najednou jako člověk musí žít. Jak moc je to odlišné proti jeho "normálnímu stavu" ;-)

Bohužel Doubletake ani další díl Slashback asi v češtině nebudou. Nakladatelství prý nechce pokračovat ve vydávání. Před nějakou dobou to neochotně přiznali na svém webu.

A pro ty, komu se zdál tento díl málo akční - v dalších dílech to autorka napraví až vám půjde hlava kolem ;-), jen asi budete muset číst v originále jako já :-(

Klíště
10.05.2014

Bylo zajímavé číst to z pohledu ovce. Nicméně je to natolik boží, že od toho nemůžete odtrhnout oči. Jediné co bych Rob Thurman vytkla, je že pokaždé když vezmu do ruky knihu, která není od ní, tak se nudím. Teď čtu pořád a pořád dokola jen její knihy. A nehorázně mě naštvalo, že stále není přeložen do češtiny "Dubletake." Asi si ho přečtu v originále.

Třetí hrob přímo před nosem
Třetí hrob přímo před nosem