Kamaela Kamaela komentáře u knih

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Já nějak nevím. Film jsem neviděla, takže jsem vlastně nevěděla co čekat. V celé knize je znát, že jde o přepis scénáře. Spousta přímé řeči, velmi plochý popis postav do jejichž duše se vůbec nedostaneme. Mnoho věcí, které asi ve filmu vypadají atraktivně a efektně zde prostě nevyzní. Třetí díl asi nejslabší (s tím si vážně někdo vystačil na samostatný film?) Příběh zajímavý, ale asi měl zůstat scénářem.

29.07.2019 3 z 5

Plzeňský místopis Plzeňský místopis Petr Mazný

Další skvělá kniha z nakladatelství Starý most.

19.04.2019 5 z 5

Škola pařížského šarmu Škola pařížského šarmu Jamie Cat Callan

Jedna z mnoha knih na toto téma. Od této autorky jsem již nějaké knihy četla a většinou se mi líbily. Tato ničím nevybočuje. Co mi ovšem trochu vadilo byl místy dost kostrbatý překlad.

19.04.2019 3 z 5

Rusanda na větvi Rusanda na větvi Světlana Glaserová

Přečteno za jedno odpoledne. Svižné, vtipné, místy smutné jako sám život.

19.04.2019 4 z 5

Rubikova kostka Rubikova kostka Vratislav Maňák

Na knihu jsem se těšila, líbilo se mi, že se odehrává v Plzni. Nakonec to a kapitoly se vzpomínkami pamětníků událostí roku 1953 byly to nejlepší. Současná dějová linka je vlastně o ničem. Dlouhé, květnaté popisy, nedospělý hrdina a "obrovské" rodinné tajemství. Dost jsem se pri čtení trápila a trvalo mi hodne dlouho knihu dočíst.

19.04.2019 3 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Kniha jednoho manželství. Tato kniha není plná životních rad a mouder, jako některé jiné Halininy knihy a přesto je plná humoru, lidskosti i smutku.

18.01.2019 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Rozhodně zajmavě psané. Od samého začátku víme, že se něco stalo, ale do posledního okamžiku nevíme co. Postupně se nám skládá mozaika životů, událostí, tajemství,

13.10.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dle pověsti, kterou kniha předchází jsem čekala NĚCO, to se tedy bohužel neudálo. Kniha se celkem dobře čte, ale děj se dost táhne, až k nesnesení podrobní patlání v nitru a pocitech hlavních hrdinů, od poslední třetiny jsem tak nějak tušila jak to dopadne a ten závěr? No....

13.10.2018 2 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Příběh jednoho "obyčejného" života. Píši obyčejného, protože Anna nevymyslela žádný významný vynález, nezasáhla do dějin světa, ale pouze žila svůj život. Příběh o tom, že osud někdy dokáže pořádně naložit a tam kde by se leckdo hroutil, dokáže jiný jít dál s hlavou vztyčenou a vděčností. Kniha se dobře a rychle čte.

13.10.2018 5 z 5

Dívka v modrém Dívka v modrém Pelham Grenville Wodehouse

Pohodové čtení, sice jednoduchoučka dějová linka a předvídatelný děj, ale krásný jazyk a kultivovaný humor lehce připomínající Saturnina.

04.09.2018 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Strašné. Bylo jasné, že navázat na klasiku jakou je Saturnin je úkol téměř nereálný a tato kniha je toho důkazem. Zdá se mi, že autor se do květnaté řeči hodně nutí a vyznívá to dost těžkopádně. Neustálé odkazy na původní knihu, prastaré vtipy a nulový příběh.

14.08.2018 odpad!

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Opravdu hodně oddechové čtení. Nejprve jsem četla Jáchyma a možná proto mi přišla Veronika trochu odfláknutá. Každopádně na mě kniha působila velice vykalkulovaně - přesně dávkované vztahy, city, dobrodružství, erotika a na závěr velký happy end. Druhá kniha autora, která mě už definitivně přesvědčila, že tohle není můj styl.

14.08.2018 2 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Zajímavá kniha o naprostých šílenostech, které se děly v zájmu "vědy". To celé pohledem dítěte.

14.08.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Silná kniha o rodině zavlečené na Sibiř.

14.08.2018 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Kniha se četla dobře, rychle. Námět je ovšem těžký, smutný. Ještě smutnější než ono zavlečení do Sovětského svazu mi připadalo chování Čechů a lhostejnost české vlády.

14.08.2018 5 z 5

Dům žen bez mužů Dům žen bez mužů Karine Lambert

Co napsat? Autorka píše celkem čtivě, bohužel příběhová linka je jednoduchoučká a předvídatelná, postavy nejdou do hloubky a celkově to jen tak klouže po povrchu. Taková hodně oddechová kniha.

14.08.2018 3 z 5