Rubikova kostka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladý učitel Ondřej Šmíd přijíždí do rodného města na oslavu dědečkových sedmdesátin. Očekává, že v bytě svých rodičů najde idylu a ospalý klid; místo toho se ale o slovo hlásí tajnosti, zamlčované křivdy a vzpomínky, které i po letech vzdorují zapomnění. Román Rubikova kostka čtenáře zavede do roku 2011 i na konec války, do Českého lesa i k Zemplínské Šíravě, především ale do ulic Plzně — toho „nejameričtějšího města v Evropě“, které se kvůli měnové reformě už na počátku padesátých let postavilo tehdejší moci...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/281606/rubikova-kostka-4kw-281606.jpg 2.938
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Jota, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Rubikova kostka

Přidat komentář
bigben
06. října

Pořád jsem čekala, co se z toho všeho vyklube. Měla to být knížka o rodinných vztazích nebo o historických vzpomínkách...pro mě takový nijaký mišmaš...dočteno z mého pocitu, že knížka se neodkládá....

Kamaela
19. dubna

Na knihu jsem se těšila, líbilo se mi, že se odehrává v Plzni. Nakonec to a kapitoly se vzpomínkami pamětníků událostí roku 1953 byly to nejlepší. Současná dějová linka je vlastně o ničem. Dlouhé, květnaté popisy, nedospělý hrdina a "obrovské" rodinné tajemství. Dost jsem se pri čtení trápila a trvalo mi hodne dlouho knihu dočíst.

Isew
03.07.2018

Dalo se to, ale zázrak to nebyl. Některé vzpomínky z padesátých let byly zajímavé. To rodinné tajemství .. no proč ne. Neurazí, nenadchne.
Edit: Četla jsem knihu na začátku prázdnin. Nyní na konci si nemohu vzpomenout o čem kniha byla a ani jaké bylo to rodinné tajemství. A paměť mám poměrně dobrou, jen věci, které nezaujmou, vypouštím.

mirka71
30.06.2018

Tak nějak nevím, chtěla jsem si odpočinout od kriminálního žánru, čekala jsem současný román se vzpomínkami na padesátá léta, ale nějak mě to prostě nebavilo. Knížka byla prezentována jako příběh s tajemstvím, ale co bylo to tajemství? Otcova nevěra před pětadvaceti lety? Jediné, za co bych autora pochválila, je velmi bohatá slovní zásoba, jinak pro mě nuda....

Hella
21.05.2018

Mrzí mě to, ale tohle se prostě nedalo číst a už vůbec ne přečíst. Těžkopádný jazyk a šroubované dialogy mě prostě nepustily za 3. kapitolu, a to jsem se o to pokoušela vícekrát.

boticelli
23.02.2018

Banální a nezáživný příběh s kulisou měnové reformy v roce 1953. Styl psaní mi vůbec nesednul, začátek se zdál být ještě zajímavý, od poloviny jsem ovšem začal přeskakovat kapitoly... Ani postavy románu si nestihly získat mé sympatie.

OHložek
07.01.2018

Velmi dobrý příběh o jednom nedorozumění, které se nese historií celé rodiny jako stigma...

haki34
01.01.2018

niečo ma nútilo knižku dočítať, i keď postavy mi boli od začiatku nesympatické (v poslednej dobe akosi nemôžem natrafiť na nejakého sympatického hrdinu..) Nevyzrelý Ondřej, ujetý děda historik, babička Hanuše - pre mňa mimoriadne nesympatické oslovenie...
postavy vykreslené plasticky, zaujal ma aj príbeh Ondrových rodičov, taký zo života, ale linka s Plzní a škodovákmi - úprimne preskakovala som vety i pasáže.
Vďaka miešaniu niekoľkých liniek a preskakovaniu od Ondry k škodovákom, od Ondrových rodičov k Marii, z prítomnosti do minulosti, z vyprávania 3 osoby do rozprávania hlavného hrdinu...jeden veľký zmätok..
Nakoniec z toho celého mi najviac sadli Jindřich s Ivanou...
celkovo musím dať 3, pretože nejde 3,5*, autor myslel asi dobre, ale kruto prekombinoval.....

1