Rubikova kostka

Mladý učitel Ondřej Šmíd přijíždí do rodného města na oslavu dědečkových sedmdesátin. Očekává, že v bytě svých rodičů najde idylu a ospalý klid; místo toho se ale o slovo hlásí tajnosti, zamlčované křivdy a vzpomínky, které i po letech vzdorují zapomnění. Román Rubikova kostka čtenáře zavede do roku 2011 i na konec války, do Českého lesa i k Zemplínské Šíravě, především ale do ulic Plzně — toho „nejameričtějšího města v Evropě“, které se kvůli měnové reformě už na počátku padesátých let postavilo tehdejší moci...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281606/big_rubikova-kostka-4kw-281606.jpg 2.946

Kniha Rubikova kostka

jaroiva
05.06.2021

Každopádně to mělo zajímavou atmosféru a to se mi u knih vždycky líbí, přestože celkově to vlastně nebylo nijak zajímavé.

BarboraLev
03.03.2021

Pomalý rozjezd, pak trochu lepší, ale jinak průměr.

bigben
06.10.2019

Pořád jsem čekala, co se z toho všeho vyklube. Měla to být knížka o rodinných vztazích nebo o historických vzpomínkách...pro mě takový nijaký mišmaš...dočteno z mého pocitu, že knížka se neodkládá....

Kamaela
19.04.2019

Na knihu jsem se těšila, líbilo se mi, že se odehrává v Plzni. Nakonec to a kapitoly se vzpomínkami pamětníků událostí roku 1953 byly to nejlepší. Současná dějová linka je vlastně o ničem. Dlouhé, květnaté popisy, nedospělý hrdina a "obrovské" rodinné tajemství. Dost jsem se pri čtení trápila a trvalo mi hodne dlouho knihu dočíst.

Isew
03.07.2018

Dalo se to, ale zázrak to nebyl. Některé vzpomínky z padesátých let byly zajímavé. To rodinné tajemství .. no proč ne. Neurazí, nenadchne.
Edit: Četla jsem knihu na začátku prázdnin. Nyní na konci si nemohu vzpomenout o čem kniha byla a ani jaké bylo to rodinné tajemství. A paměť mám poměrně dobrou, jen věci, které nezaujmou, vypouštím.

mirka71
30.06.2018

Tak nějak nevím, chtěla jsem si odpočinout od kriminálního žánru, čekala jsem současný román se vzpomínkami na padesátá léta, ale nějak mě to prostě nebavilo. Knížka byla prezentována jako příběh s tajemstvím, ale co bylo to tajemství? Otcova nevěra před pětadvaceti lety? Jediné, za co bych autora pochválila, je velmi bohatá slovní zásoba, jinak pro mě nuda....

Hella
21.05.2018

Mrzí mě to, ale tohle se prostě nedalo číst a už vůbec ne přečíst. Těžkopádný jazyk a šroubované dialogy mě prostě nepustily za 3. kapitolu, a to jsem se o to pokoušela vícekrát.

boticelli
23.02.2018

Banální a nezáživný příběh s kulisou měnové reformy v roce 1953. Styl psaní mi vůbec nesednul, začátek se zdál být ještě zajímavý, od poloviny jsem ovšem začal přeskakovat kapitoly... Ani postavy románu si nestihly získat mé sympatie.