Kalina Kalina komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvěle napsané příběhy postav v této knize. Fakt je, že mi bylo chvílemi dost smutno z doby, kterou jsem sama zažila. Osudy hlavních postav byly tak pravdivé, že jsem se přistihla při obavách o ně.

20.01.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Já vím, že Hunter s Garciou vyšetřují speciálně brutální vraždy, ale kde bere autor inspiraci nebo nápady k tak krutým sadistickým činům. Opět skvělé, kruté a čtivé.

16.11.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Co dodat? Čtenář, který snese trochu, no trochu víc brutality, tak se od knížky neodtrhne. Chris Carter umí udržet napětí, pozornost čtenáře a skvělé zakončení příběhu.

18.06.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opravdu děsivé, ale čtivé. Děj krásně plyne bez zbytečných pasáží. Jenom nechápu kam autor chodí na ty kruté nápady, jak provést vraždu. V této knize je to opravdu originální.

26.04.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Není co nového dodat. Pouze bych se opakovala. Příběh chytí a nepustí.

09.07.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět výborně propracovaná zápletka, která vyústí ve zcela logický závěr. Skvělé. Pouze popis vražd přeskakuji.

19.12.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět strhující příběh. Opět spousta brutality. Ovšem byla chvilka kdy mi bylo vraha trochu líto. Vím, že neodolám a začnu číst další knihu z této série.

07.06.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět skvělé čtení. Ovšem čtenář nemá možnost odhadnout či uhádnout podstatu úniku vraha, neboť informace k tomu jsou odhaleny až na úplném konci.

23.08.2020 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Beru jednu hvězdičku za brutalitu. Ovšem jinak jako vždy. Knihu zhltnete a už budete sahat po dalším příběhu. Tedy já určitě.

29.07.2020 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Jenom bych se opakovala. Opět skvělé čtení.

09.08.2021 5 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Kniha se četla celkem dobře. Tak trochu detektivka, trochu právnického prostředí a trochu psychothriller. Pár pasáží bych zkrátila, ale to je jenom můj názor. Příběh jako takový je moc pěkný.

29.02.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moc pěkná ukázka toho, jak se žije v některých městských čtvrtích. Nikdo nikoho nezná, nikoho si nevšímá, ale je to tak doopravdy? Vždyť každý má svá tajemství.

23.02.2021 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Pro mne zklamání. Pokud bych dala všechny hvězdičky , tak bych si připadala jako snob stojící před obrazem se třemi čárami a hýká blahem nad tou nádhernou, kvalitou a hloubkou myšlenky.

14.11.2020 2 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Tak jsem se dozvěděla jak to chodilo na pražských hradbách v době obležení. Od těchto dávných dob se toho zase moc nezměnilo. Každý si chtěl utrhnout co nejvíce pro sebe, zrady, pomsty a konečně i rodiné poměry. Ty mě docela pobavily.

31.05.2019 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Takové klidné vyprávění s kriminální zápletkou. Kniha se mi četla dobře, ale jak jsem již napsala, za mne, neurazí ani nenadchne.

16.11.2021 3 z 5

Srdce z kamene Srdce z kamene Sabine Ebert

Doufám, že se brzy dočkáme pátého dílu a posléze i závěr “Porodní báby”. Je úžasné, že všechny díly neztrácejí nic ze své zajímavosti a čtivosti. Asi se mi nebude chtít opustit ty už čtenářům tak známé hrdiny i historické postavy.

09.08.2021 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Téměř celá kniha byla výborná. Ovšem ke konci, jakoby to autor už chtěl mít ukončené, nebo si s ním nevěděl rady. A nebo já jsem ten rychlý konec nepochopila.

13.03.2021 3 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Mám ráda knihy tohoto typu. Zajímavý příběh, napětí a spousta poznání. A to jsou přesně knihy Steva Berryho.

19.06.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvělá kniha. Ovšem deník mladého chlapce není ve stylu “ můj milý deníčku...” a určitě bych se obešla bez některých detailů. Ale kdo může říci, že se něco takového nemůže stát nebo dokonce, že už se nestalo....

10.02.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mě, skvělá kniha. Děj se odvíjel bez zbytečného protahování. Erika Fosterová je výborný detektiv, který se nenechá zastrašit elitou. Mohu jedině doporučit k přečtení.

26.01.2017 5 z 5