Kalima206 Kalima206 komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Další vydařené dílo od této spisovatelky! Pro milovníky krimi příběhů, které dávají smysl,, můžu vřele doporučit.
Já vraha teda neobjevila :D ale vodítka tam byla :)

22.08.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Páááni, ta Kim Stoneová mě nepřestává bavit! (hlavní hrdinka).

Každopádně moje druhá kniha od této spisovatelky. Abych pravdu řekla, tak "Tichá modlitba" bude dlouho patřit mezi moje TOPky a tato kniha se jí zdaleka nevyrovnala, každopádně, stejně se mi líbil promyšlený příběh, postavy a celý Kimin tým.

Co mě trošku vadilo, že se tam začal v průběhu řešit ještě jeden případ a to mi přišlo takové jemně rušivé, nevadí mi ságy, protože se člověk více dozví o hlavních hrdinech, ale nakonec, když to dopadlo, jak to dopadlo, tak mi to až tak nevadilo.

06.07.2021 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Mě se teda kniha líbila moc. Četla se mi sama, a až tak předvídatelná mi nepřišla.
Jen tedy jednu hvězdu ubírám za to, že ten konec mi úplně neseděl, tam už to poměrně dost gradovalo, ale jinak za mě osobně - spokojenost :)

13.05.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Za mě naprosto "opravdová" kniha. Nevím jak to přesně popsat, ale po celou dobu, co sem jí četla, sem cítila uvnitř hroznou úzkost, která vygradovala slzami. Je psaná tak hrozně osobně, že sem s hlavními hrdiny soucítila, a bylo to prostě děsivé. Osobně si myslím, že by ji měli číst zejména mladá generace, aby si uvědomila, jak jsme marnivý. Protože ano, opravdu jsme.
Nevím, co bych ještě měla dále napsat..

23.01.2019 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Strhující příběh - ke konci sem si trhala vlasy a říkala "jak tohle dopadne?!". Každopádně se mi líbí, jak jsou kapitoly rozděleny na hlavní hrdiny s tím, že hospodyně mluví "nářečím/nespisovně", zatímco jejich nadřízené mluví spisovně. To se mi hodně líbilo i když je to jen takový detail.
Rozhodně DOPORUČUJI, rasismus je tady ale hodně silný a tak sem někdy musela knihu odložit a chvíli to prodýchat. Ale co mě asi nejvíc fascinovalo, tak ta logika - hospodyně se jim mohly starat o děti, vařit jim, ale nemohli použít společný záchod :D :D :D to nepochopím.

20.03.2017 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Příběh bych víceméně rozdělila na tři části:

1) poslední job

2) psaní knihy - autobiografie

3) život s Alicí

Já mám Kingův styl moc ráda, jen někdy mě přijde, že má sálodlouhé začátky, a pak kniha jede jak z kopce. Tady to byla ale pecka od první stránky.

Jakmile mi kniha začala připadat zdlouhavá, vstoupila do příběhu Alice a ta to rozjela naplno!

Určitě doporučuji si knihu přečíst. Nečekejte nic nechutného, strašidelného ani moc psycho, tím to hodně překvapilo... a i přesto všechno, má kniha opravdu grády :D

22.11.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tak tohle se opravdu povedlo!
Krásná, oddechová romance z Irského prostředí. Možná někomu může vadit předvídatelný konec, ale koho nenaštvalo, jak skončil Titanic, aha?!
Takže s jistotou můžu říct, že se už teď těším, na další příběhy od této spisovatelky :)

10.02.2023 5 z 5

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Filip Rožek

Z toho zacatku pribehu sem byla takova va vazkach. Nejak sem nechapala, co by mi mohla kniha nabidnout. Uprimne, ono asi neni na svete moc knih, vypravenych psima ocima ze? :D a zaroven je urcena spise pro dospele jedince, nakonec sem se ale zacetla a nemuzu dat knihu z rukou!

Sem moc rada, ze si ke me tento pribeh nasel cestu a neco mi dal :)

03.04.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Až do poslední kapitoly sem trnula, jak to teda celé je?!
Kniha se mi četla jedním dechem, líbila se mi propletenost a perfektně promyšlený příběh, smekám.
První kniha "Manželé odvedle" mě moc nenadchla, ale tohle je teda BOMBA!

03.03.2020 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Opet krasny, zamilovany pribeh o pripave na prvni, spolecne Vanoce. Za me trosku slabsi, ale urcite stoji za precteni :))

11.03.2023 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ty ilustrace jsou prostě fantastické! Příběh je krásný sám o sobě, ale tohle knižní zpracování je za mě prostě TOP

23.12.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Za me osobne trosku slabsi kniha s touto tematikou. Oproti Cilcine ceste se to neda vubec srovnat. Nerikam, ze by valecne knihy mely byt jen o utrpeni a nasili, ale tady ta kniha obcas pusobi celkem dost sci fi..

08.05.2022 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Já miluju český humor a tato kniha mě opravdu hodně bavila :D
Psáno s nadhledem, čekala sem, co se z toho ještě vyvrbí a můžu ji vřele doporučit :)

Za mě osobně je to zatím ta nejlepší "Hartlovka" co sem četla :D

26.04.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Mě detektiv Josie Qinnová neskutečně přirostla k srdci díky své vytrvalosti.
Osobně se mi tento bizardní příběh moc líbil, jen ten konec byl až moc zdlouhavý. Po vyřešení případu bych uvítala konec knihy, né ještě další omáčku kolem, i když, některé příznivce si to možná přeci jen najde :)

04.04.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Nepředstavitelně blbá situace!
Chvílemi sem byla naplněná úzkostí, beznadějí a nakonec i vztekem, že někdo musí řešit takové věci :( sem ráda, že si něčím podobným nemusím procházet a nechci ani pomyslet, jak je možné, že se takové věci dějí a ne vždy se na záměnu dojde :(
Každopádně kniha se mi četla opravdu dobře, obsahuje krátké kapitoly a jsou vedeny z úhlu dvou hlavních osob, tak je to takové jednoduché a přehledné, DOPORUČUJI

04.02.2023 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Za me zatim nejlepsi dilo tohoto spisovatele!
Byla sem napnuta jak ksandy do posledni vety! Doporucuji

02.08.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Angela Marsons opet nezklamala a napsala krimi pribeh, ktery sem precetla jednim dechem.
Miluji jeji kratke kapitoly, neustale se neco deje a vraha sem opet a zase neobjevila.

Doporucuji!!

25.02.2022 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Už sem byla v půlce knihy a furt byl děj v takové poklidné linii. Už sem si říkala, že se to snad ani nerozjede a pak to začalo!
Nádherně smutný příběh, musím říct, že ti, co nemají děti, asi takové rozhodnutí Francesky pořádně nepochopí, ale ten konec! To sem nečekala ani já :)

Opravdu stojí za přečtení a pokud máte rádi podobnou tématiku, můžu doporučit Pokání, nebo Láska je jen slovo...

24.04.2020 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Ať si říká každý kdo chce, co chce, mě je Carrie líto.
Měla "posraný" život už od narození a doteď nechápu potřebu některých jedinců šikanovat takové slabé články.
Každopádně mě mile překvapilo, jak se zde King hned pustil do děje, protože většinou má takové pomalejší rozjezdy a pak to je akce za akcí :D
Každopádně mě se kniha moc líbila :)

23.04.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Absolutně NIKDY nepíšu komentář na knihu, dokud ji nemám dočtenou a nehodlám ji odložit. Každopádně

tohle!!! je prostě.
Líbí se mi krátké kapitoly, podle mě přidávají na dramatičnosti příběhu. Na mě jsou až moc ty brutální úryvky, ale zase chápu, že to k tomu prostě patří, ale teda myslím, že u této knihy snad ani nedýchám a nejradši bych si našla, jak to celé skončí, jenže mi k srdci přirostly hlavní hrdinky, včetně svérázné vyšetřovatelky Kim a tak budu muset tuhle knihu asi opravdu dočíst, ale teda to jsou nervy!!!!

07.06.2019 5 z 5