Kája95 Kája95 komentáře u knih

Matky Matky Genevieve Gannon

Kniha mě vlastně vůbec nelákala, nemám ráda příběhy plné dětského žvatlání a řeči maminek ….. příběh mě vtáhl do děje hned na začátku a nepustil až do konce . Perfektní námět ,zpracování i průnik do situace, ve které by nechtěl být nikdo z nás

27.08.2022 5 z 5

Smečka rváčů Smečka rváčů Markus Zusak

Hezky zpracované , zajímavé a čtivé . Ale “ty tlustší “ knihy od autora mám radši

24.08.2022 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Začátek byl skvělý , příběh Magdalény měl spád a živý děj. Libuše byla o něco horší a Eva byla už opravdu nuda. Jazyk krásný.

16.08.2022 4 z 5

Pedofil Pedofil Mária Blšáková

Byla jsem zvědavá , no název sice napovídá, ale kniha se tématu dotkne jen velmi málo. Jedna se spíše o milý, řekla bych možná až milostný příběh. Čekala jsem hlubší sondu

11.08.2022 3 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

Kniha je monotematická .... Tak jako každá závislost, pořád dokola. Vystoupit z takhle rozjetého vlaku je šíleně těžké. Výborně napsané, zajímavé a málo diskutované téma

09.08.2022 4 z 5

Půlnoční pacient Půlnoční pacient Egon Hostovský

Knížka mne naprosto strhla do víru děje. Napjatá jsem byla od začátku do konce.

19.07.2022 5 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Dva divoši jsou možná spíše dětskou knížkou, ale já ji objevila až v dospělosti a byla jí uchvácena jako dítě. Krásný, laskavý příběh o přírodě a touze po ní.

11.07.2022 5 z 5

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Krásné dílo, náročné a smutné

19.06.2022 5 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, ale byla zklamáním. Prvních téměř sto stran se neděje vůbec nic pak malá zápletka a pak se dej vleče a vleče. Nakonec hlavní hrdinka konstatuje, že za vše můžou komunisti....

18.06.2022 3 z 5

Uloupený život Uloupený život Karel Josef Beneš

Na knížku jsem narazila vlastně úplně náhodou a dostala mě, téma zajímavé a nevykradené tak jako mnoho jiných objevujících se v novějších knihách

10.06.2022 5 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Kniha je, bezesporu, náročná, sýrová a pravdivá.
Nejedná se o klasický sentimentální žvást, kdy žena má sice rakovinu, ale vše je zalité sluncem ....takhle to přece v životě není.
Takhle kniha se nebojí vyslovit vše to nehezké

10.06.2022 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak to je dobré psycho, dobře vymyšlené. Trošku zdlouhavé, ale čtivé

10.06.2022 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Zajímavé pojetí. Kniha není žádným veledílem, ale něco ve mně nechala. Je to vlastně příběh toho jací lidé jsou

09.06.2022 4 z 5

Chalupářkou z donucení Chalupářkou z donucení Marcela Mlynářová

No .... Hned na první stránce vypravěčka popisuje jaka je, zajímá se hlavně kam půjde a co si obleče. Pak si zničehonic koupí chatu a vše jí jde jako po másle. To, co mnohdy nezvládne ani zkušený chalupář, ona zvládne s úsměvem a je to naprosto dokonalé. Kapitoly krátké, děj žádný. Přesto chci dát 4 hvězdičky za čtivost a příjemnost. Četba na letní uvolněný večer.

09.06.2022 4 z 5

Ta druhá Ta druhá C. D. Major

Neuvěřitelně nudné a natažené. Dobrý byl snad jen poslední odstavec

05.06.2022 2 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Nadčasový science fiction román. Perfektní, doporučuji

25.05.2022 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

V dnešní době obtížně čtitelné, nezaujme tolik lidí jako moderní romány ,ALE .... autor knihu napsal, bezmála, před 200 lety. Je stále krásná, smutná, v jedné větě nemůžete Markétu ani vystát a v té druhé ji už litujete. Zkusme se na příběh nedívat povrchně....

20.03.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Úžasně zpracované téma, děj i emoce. Není co vytknout.

13.03.2022 5 z 5

Stoprocentní matky Stoprocentní matky Aimee Molloy

Pro maminky možná fajn, za mě kniha působí dokonale antikoncepčně. Opravdu otravné,ale dalo se to dočíst

12.03.2022 3 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

První polovina zajímavá,ale pak mi přišel dej příliš rozvláčený do všech zbytečných detailů. Konec byl vyloženě únavný.

12.03.2022 3 z 5