Pedofil

Pedofil https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423882/bmid_pedofil-fmT-423882.jpg 4 24 7

Filip Jaško, učiteľ s dlhoročnou praxou, je u žiakov aj v kolektíve obľúbený. Všetko sa zmení po tom, čo na školu príde anonym, v ktorom ho niekto obviňuje z pedofílie. Zo začiatku to považuje len za krutý žart, ale klebeta sa nabaľuje ako snehová guľa a postupne ho oberá o povesť, prácu i o zdravie. Kniha Pedofil prináša zaujímavý pohľad na mužskú psychiku, aj na deštruktívny dopad spoločenského odsúdenia. Dokazuje, že aj muži sú zraniteľní a potrebujú podporu a pochopenie. Autorka svojich čitateľov opäť presvedčí, že dokáže písať s ľahkosťou a nenásilným sarkastickým jazykom aj o ťažkých témach.... celý text

čef
16.02.2023 4 z 5

Tak trochu suché. Řekl bych, že se do historie slovenského písemnictví tato kniha asi nezapíše. Pomluva z pedofilie je hrozná věc zejména pro učitele trpícího lymskou boreliózou. Vše je vyprávěno docela přehledně, jenom toho kafe se zase vypilo strašné množství. Jako čtení do metra, vlaku nebo tanku (vydalo Naše vojsko) možná vhodné.

KaLiBi
14.12.2022 4 z 5

Velmi přesvědčivá kniha s překvapivým a nečekaným koncem. Čtivě napsáno.

veronika9761
04.09.2022 2 z 5

Povrchni oddechovka, s nazvem ma spolecne jen malo.

Kája95
11.08.2022 3 z 5

Byla jsem zvědavá , no název sice napovídá, ale kniha se tématu dotkne jen velmi málo. Jedna se spíše o milý, řekla bych možná až milostný příběh. Čekala jsem hlubší sondu

LaCoccinelle
01.05.2022 4 z 5

Příjemná oddychovka, co se dobře čte.

monaska
12.07.2021 5 z 5

Zajímavě a velmi lehce zpracovaná témata o lidské frustraci ze ztráty blízké osoby, nemoci a lidské závisti. Název knihy je okrajovým tématem.

adelinka
04.08.2020 4 z 5

Ani neviem čím ma upútala, asi názvom, bola som v tom, že pôjde o niečo napínavé, detektívne. Ale nie, ale aj tak bola pre mňa takým oddychovým čítaním. Učiteľ Jaško bol pre mňa veľmi sympatický, tak mi aj bolo ľúto, čo sa naňho nabalilo. Aj som aké také podozrenie mala, kto za tým ohováraním môže byť, ale vychutnala som si to až do konca.