Kája95 Kája95 komentáře u knih

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Jen málokdo si dá tuhle báseň mezi přečtené knihy a je ochoten ji hodnotit. Stále se stydíme?

Mne báseň pobavila velice

02.12.2019 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Na knížku jsem narazila pod štítkem "odehrávající se v psychiatrické léčebně" , moje chyba, že jsem si nepřečetla, že se nejedná o thriller jak jsem čekala, ale o román. Příběh Clare mi přišel zajímavé, ale Isabella trochu to připomínalo román pro náctileté. Příliš romantiky

30.11.2019 3 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Zajímavé, podivné, povídky

30.11.2019 4 z 5

Černý kocour Černý kocour Edgar Allan Poe

Nepřekonatelné povídky

30.11.2019

Případ G Případ G Håkan Nesser

Prvních 100-120 stran bylo opravdu nudné utrpení, pak se dej rozjel naplno a nedalo se odtrhnout.

29.11.2019 4 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Dá se vůbec hodnotit kniha o holocaustu?

24.11.2019 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Na knihu jsem se těšila,ale vůbec mě nezaujala.

23.11.2019

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Ze začátku jsem chtěla knížku odložit, ale čím víc jsem se dostávala dál a dál tím víc se mi líbila. Takové příjemné víkendové odpočinutí.
Jediné, co mi vadilo byl asi 5ti lety Bořík, který ač neuměl ani vyslovit "R" uměl s babičkou mluvit tajnou řeči- slova pozpátku

22.11.2019 4 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Jen málo která věta byla delší než jeden řádek. Děj pro mne byl nezáživný.

18.11.2019 2 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Kniha je docela milá, předvídatelný závěr, na oddechové čtení příjemná. Docela mi vadila až hloupá Lexi. Pokud byla dříve úspěšnou podnikatelkou tak i po amnézii nemohla být takhle nešikovná až nemožná. Dokola se opakující hláška " vtip je v tom .... "

11.11.2019 2 z 5

Podivuhodné dějiny lékařství Podivuhodné dějiny lékařství Richard Gordon (p)

Kniha napsána s osobitým humorem spisovatele. Zajímavosti a fakta jsou psaná velmi čtivě

27.10.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkná knížka, nijak náročné čtení. V závěru knihy jsem se musela i spokojeně pousmát.

08.10.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z nejčtenějších a nejlépe hodnocených knih tady na databázi.
Za mě trochu zklamání, čekala jsem trochu víc. Knih z touto tématikou je spousta - lepších i horších. Určitě se knížka dobře čte. Myslím si, že kniha si získala takovou oblibu právě kvůli lidské zálibě v utrpení .... Jsme ale schopni neopakovat tyto chyby ?!

03.10.2019 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jednoduché čtení, nudily mě výlevy hlavní hrdinky alkoholičky,její věčně "omlouvám se" " mrzí mě to" ... Atd to mi fakt lezlo na nervy. A konec ... Slabý

26.09.2019 3 z 5

Zlatí netopýři a růžoví holubi Zlatí netopýři a růžoví holubi Gerald Durrell

Krom kapitoly o podmořském světě se mi opět kniha velmi líbila

24.09.2019 4 z 5

Výročí Archy Výročí Archy Gerald Durrell

Perfektní knížka o životě Durrella a jeho zoo

24.09.2019 4 z 5

Pohádky se zvířátky (12 pohádek) Pohádky se zvířátky (12 pohádek) Vladimír Sutějev

Jedna z dalších knížek mého dětství

O malé Aničce O malé Aničce Lasse Sandberg

Jako dítě jsem tuhle knížku měla velmi ráda, byla tak zvláštně ilustrovaná

23.09.2019 5 z 5

Děkuji za život s dogou aneb přežít se dá všechno Děkuji za život s dogou aneb přežít se dá všechno Silvie Seldom

Jedna z nejlepších "psích" knížek. Veselá, ale i smutná - jako život se psem

Koukám se okolo Koukám se okolo Ivanka Devátá

Na knihu jsem se velmi těšila, obal byl sympatický, hodnocení pozitivní. Fejetony o životě a postřehy autorky mne ale nezaujaly a ani moc nebavily.

15.09.2019 3 z 5