Podivuhodné dějiny lékařství

Kniha populární formou shrnuje dějiny lékařství, genetiky, mikrobiologie a dalších lékařských oborů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38917/podivuhodne-dejiny-lekarstvi-5IH-38917.jpg 4.29
Literatura faktu, Historie, Zdravotnictví
Vydáno, Melantrich

The Alarming History of Medicine, 1993

Kniha Podivuhodné dějiny lékařství

Kája95
27.10.2019

Kniha napsána s osobitým humorem spisovatele. Zajímavosti a fakta jsou psaná velmi čtivě

TheRaven
14.06.2019

Historie medicíny trochu ve stylu letem světem. Gordonova kniha podává spíše základní přehled o vývoji jednotlivých odvětví medicíny, a to obvykle s notnou dávnou suchého britského humoru (většinou zdařilého) a nadsázky, proto bych ho raději ve všem nebral úplně vážně. Vzhledem k době napsání autor přirozeně v podstatě nereflektuje vývoj lékařské genetiky a vzhledem k místu napsání se text výrazně zaměřuje na Velkou Británii a její problémy v době, kdy vznikal. Celkově však zábavná knížka a dobrá inspirace k další četbě. Osobně mohu doporučit třeba výtečný svazek Špinavé ruce (Argo, Dokořán, 2005) o Ignáci Semmelweisovi a horečce omladnic.

zimela
25.03.2015

Trochu mě překvapilo jediné místní hodnocení, ještě k tomu nízké. Dle mého si jej nezaslouží. Tyhle Dějiny jsou totiž zajímavé, rozmanité a napsané živým, svěžím jazykem. Nějakého suchopárného školometství se rozhodně neobávejte (přečteno za tři večery). Doporučuji. Solidních 5*****
PS: Faktografickou přesnost jsem sice neověřoval, leč osoba autorova i samotný text působí dosti fundovaně. Tak snad...

dějiny lékařství

Richard Gordon
anglická, 1921 - 2017

všech 29 knih autora

Kniha Podivuhodné dějiny lékařství je v