Kája95 Kája95 komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha s tématem Židé a holocaust. Ano, děj je do jisté míry předvídatelný, vadí to? Řekla bych,že vůbec ne.
Kniha je napsána v krátkých větách, má spád a dobře se čte.

27.05.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Čtvrtá knížka od autorky,čekala jsem, že mé nadšení nadšení odpadne, protože málokterý novodobý autor dokáže napsat více skvělých knih, většinou jednou zazáří a pak...kvalita jde dolů.
Kniha excelentní,do poslední chvíle nejen že nevíte, ale ani trochu netušíte, kdo je vrah.
Doporučuji opravdu jsem nadšená

23.05.2021 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Není to idealizovaný pohled na válku s dobrým koncem, to najdete ve spoustě dnešních knih ,tady ...? V této útlé knížce naleznete touhu, bolest,zmar, naději.... A mnohem víc.

14.05.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Super od začátku do konce. Vůbec jsem netušila,kdo bude vrah a u většinu knih to tušíte alespoň malinko už v půlce knihy.
Konečně detektivka,kde se řeší případ,svědkové a potenciální pachatelé a ne soukromý život detektiva.
Doporučuji

13.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Pokud chcete knihu, přečtete za jeden den, tak pak Listopád je ten pravý. ALE,za týden nejspíš nebudete znát jeho obsah,jako u všech knih této autorky. Její knihy jsou krásné a čtivé nikoli však nezapomenutelné a poučné. Líbilo se mi, že zde nebyl nějaký hloupě sladký konec

12.05.2021 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

(SPOILER) Barbora byla tak nesnesitelná až byla super,její cynismus byl úžasně humorný. Příběh Milady mě zaujal méně

09.05.2021 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

(SPOILER) Chtěla jsem přidat nějakou autorovu knihu do přečtených, kniha nebyla špatná,ale je to klasická detektivka :
-Detektiv,který je posedlý svou práci a nefungují mu kvůli tomu mezilidské vztahy
- pachatel je nadmíru inteligentní
-pachatel jde po detiktivovi nebo jeho rodině
- šéfové se zlobí ale hlavní detektiv je neoblomný
- brutalita
..... Nic nového ,kdo má rád detektivní knížky tak určitě ať si přečte

02.05.2021 3 z 5

Deník alkoholičky Deník alkoholičky Zuzana Peterová

Věřím, že tato kniha se mnohým nelíbila- ono číst pravdu nebo její náznaky je dosti těžké.
Oceňuji čtivost a že autorka věděla,kdy přestat a neprotahla knihu na obvyklých 300 stran,to by se toto téma stalo nudným.

02.05.2021 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Krásný rozsáhlý román, některým postavám jsem držela palce,ale našla jsem i takové, které mi pili krev od začátku až do konce. Autorka musí mít krásnou a bohatou slovní zásobu. Krásné dílo

24.04.2021 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Super, četla jsem a četla a když jsem nečetla tak jsem nad knížkou přemýšlela. ALE ...Sem tam se objeví nějaká nesrovnalost - kde by se v takové nadmořské výšce vzal záchod,umyvadla atp. A že by tam bylo takové teplo ? ...
Jsem milovník psů ale psycholog pro psy z útulku a velmi citlivé údaje v počítači, Británie je sice vyspělá země ale nevěřím že si tohle nějaký útulek může dovolit.. Ale no tak.
Závěr teda dosti odfláknutý, ale kniha do sebe něco má,na odreagování fajn

17.04.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Tak takhle ne, řekněte si po přečtení téhle knihy. Napsáno z pohledu děti i rodičů.
No možná po přečtení se pár lidí chytí za nos, zajímavé téma velmi dobře zpracované.

13.04.2021 5 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Durrell je spíše mé dětství. Nic méně tuhle jsem si ji přečetla až nyní. Příjemné, nenáročné čtení. Zajímavosti o zvířatech i o autorově životě

06.04.2021

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Takový typ detektivek mě baví. Příjemný příběh bez zbytečných brutalit a nechutnosti. Děj nekazí ani žádný ultra inteligentní vyšetřovatel, který všechno ví a všechno zvládne.
Ze začátku se děj trochu táhl a ztrácela jsem se,kdo je čí dcera,syn....atp. za to ubírám jednu hvězdu. Jinak fajn

01.04.2021 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Jak je v knize psáno,kdo je bez viny ať hodí kamenem....
Knížka je moc hezká, dobře se čte a stále čekáte,co se stane na další stránce.

25.03.2021 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Od samého začátku vás kniha vtáhne a budete cítit atmosféru města New Orleans.Děj se trochu vleče, nejspíš by to šlo pokrátit.
Autorčin styl mám ráda,ale předchozí dvě díla se mi líbila více.

10.03.2021 4 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Kniha má spád,dobře se čte, stále čekáte,že na další stránce si Réva řekne "dost,tohle já nechci".
Závěrem mi trochu vadilo jak se hrdinka lituje a myslí na sebe -v nemocnici se lituje že tu s ní není partner-co čekala když chodí s feťákem. Na pohřbu ji zas trápí, že ji nikdo nepotřebuje a nevšímá si jí- je to pohřeb,nemůže snad čekat,že se vše bude točit kolem ní.
Každopádně stojí za přečtení, dozvíte se spoustu informací formou příběhu.

09.03.2021 4 z 5

Svetr ze zbytků: Povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu Svetr ze zbytků: Povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu Milena Štráfeldová

Moc hezké čtení, příběhy které jsou chvilkami smutné, veselé, naděje plné....
Kdyby každá povídka měla svou knihu určitě bych je chtěla číst.

05.03.2021 5 z 5

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Ať čtu knihu nebo sleduji film Adelheid, vždycky doufám, že to dopadne happyendem.Moc hezký a pro mě hluboký příběh.

27.02.2021 5 z 5

Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgren

Najdete zde okamžiky bezmoci, strachu,ale i štěstí a touhu. Pohled na válku z jiného pohledu než jsme zvyklí (německý, židovský co český)

23.02.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Knížka má spád a napětí, které v detektivce hledám. Ale za pár detailů - typická hlavní hrdinka =super detektiv, který všechno ví, se vším se vyrovná a samozřejmě se dostane do nebezpečí z kterého se nikdo jiný nedokázal dostat, však tato hlavní vyšetřovatelka se z něj bez problémů dostane (toto je snad v každé detektivce) - strhávám jednu hvězdu.
Jinak super

19.02.2021 4 z 5