KaileyBlot - Komentáře

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Páni. Já ani nevím co k tomuhle říct. Rozhodně to byl moc krásný a hluboký příběh. Takovéhle příběhy ve vás prostě něco vždycky zanechají. Pro mě to bude ten pocit, s kterým jsem tuto knížku četla. Ani se nedivím, že kniha má tak dobré hodnocení - je úžasná. Zamilovala jsem se do ní a zbožňovala ji do poslední stránky i přes to, jak moc smutné to bylo.

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJ. Green

Páni. Tak to bylo...něco. Ze začátku se mi do knihy moc nechtělo, protože mi přišlo, že je strašně omílaná a přeceňovaná. Není. Ten silný příběh mě naprosto dostal. Bylo to moc krásné. Ke konci jsem ji dokonce musela (přestože jsem nechtěla) odložit, protože mě strašně dojala a já na text vůbec přes slzy neviděla. Určitě mi toho mnoho dala. Kdo nad ní váha, rozhodně se do ní pusťte! Je skvělá :))

18.07.2016

PoutoPoutoA. Todd

Takový první šok z této knížky byl ten, když jsem ji poprvé uviděla - tak úzká knížka mi prostě k after nepasuje! :D Naprosto spolehlivě mě ale opět vtáhla do děje a zase jsem se od ní nedokázala odtrhnout, protože to je prostě nejvíc napínavá série, jakou jsem kdy četla. A ten konec byl fakt strašně krásnej, moc hezké zakončení celé této šílené série. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a určitě na tyto knížky budu vzpomínat ještě dlouho, protože i jen rozloučit se s nimi je opravdu těžký.

Život po toběŽivot po toběJ. Moyes

Tohle prostě nemělo chybu! Už první strana mě přesvědčila, že si kniha zaslouží plný počet hvězd! Prostě naprostá dokonalost! Tato kniha, která ve vás dokáže vyvolat emoce tak silné, že to snad není ani možné, mě naprosto dostala. Taky je z ní jasně vidět, jak šíleně dokáže jeden člověk změnit jiného člověka. Jak se s tou změnou ten člověk snaží žít, ale lehce to překonat nelze. Autorka má úžasný, jedinečný a tak zvláštně přirozený styl psaní, to mi bylo jasné už u prvního dílu a po tomhle jsem naprosto unešená! Nádhera, krása, miluju to! Těžko se mi Lou opouští, tak nějak jsem ji pochopila a našla v jejím průběhu poučení, ale jsem ráda za to, že vím jak to s ní nakonec dopadlo a jsem za ni ráda.

MarťanMarťanA. Weir

Tyjo. Musím říct...PÁNI. Sice byla kniha plná technických a odborných prvků, a přestože této tématice moc nerozumím, na zážitku mi to vůbec neubralo. Spíše mi toho hodně dalo.
Vpodstatě se na chvíli můžeme stát astronauty a poznávat vesmír. Hlavně Mars. Bylo to úžasné.
Musím uznat, že Mark (vlastně sám autor) byl ohromně chytrý a vynalézavý. Vše bylo tak realistické a do podrobna promyšlené, až jsem se chvílemi ztrácela a tápala, jestli je vůbec možné, aby byl někdo tolik chytrý.
Moc se mi líbila kombinace deníku a vsuvek ze Země. Dodávalo to ději na úplnosti.
A navíc trocha matematiky, fyziky a chemie o prázdninách neuškodí. Sice na trošku jiném levelu, ale přeci jen :D
Za mě naprosto fantastická kniha, která stojí za to si ji přečíst.

24.07.2016

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyC. Hoover

Moc pěkná a hlavně originální knížka! Skvělé na ní byly dvě dějové linky, které se tak zvláštně propojovaly. Za mě fakt super! Doporučuji přečíst, když hledáte něco na odreagování. Tahle kniha funguje božsky!

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Geniální, nadčasová a naprosto úžasná knížka vhodná pro všechny generace! Je ale opravdu potřeba se na ni soustředit, aby vám neunikly ty krásné myšlenky, které tato kniha skrývá. Je kraťoučká s nádhernými ilustracemi, takže se k ní určitě někdy vrátím. Kdybych mohla dám klidně deset hvězdiček!

PanikaPanikaL. Oliver

Super! Knihu mi až skoro vnutila kamarádka a já jsem za to fakt ráda, protože je boží. Zajímavý námět, ale chvílemi mi to připadalo trošku nereálné, nelogické, možná nedomyšlené. Takže hvězda dolů. Strašně jsem si ale oblíbila Bishopa, proto úžasnej konec!

11.07.2016

HostitelHostitelS. Meyer

Super! Úžasný příběh. Po stmívání jsem se tochu bála, že to bude slabší, ale Meyerová nezklamala. Super napínavé a milé. Oproti filmu je ta kniha zázrak.

15.07.2016

Čtyřka: Divergentní povídkyČtyřka: Divergentní povídkyV. Roth

Kdo přečetl sérii Divergence je snad povinnost přelouskat i tyto povídky. Tak nějak to dotvoří celý příběh a i dovysvětlí některé věci. Také se dozvíme, jak některé klíčové situace vnímal Tobias.
Moc se mi to líbilo. Rozhodně skvělý nápad.

15.07.2016

P.S. Stále Tě milujuP.S. Stále Tě milujuJ. Han

Musím říct, že tahle kniha je prostě tak strašně milá a roztomilá. Jako první díl. Taky je vtipná, Kitty je opravdu dílo. Bylo to krásné, takový to, když si přejete, aby to nikdy neskončilo. Postavy mě přirostly k srdci, ale taky si myslím, že už pokračování nebude, protože se to vše tak správně uzavřelo. Peckovní konec!
Obě knihy pro mě budou už asi napořád znamenat hodně. Jsou tak správně originální.
Rozhodně doporučuji všem, kdo nepohrdnou trochou romantiky.

31.07.2016

Příběh dvou staletíPříběh dvou staletíR. Harris

Tohle je přesně ten typ knížky, který vám vykouzlí úsměv na tváři. Less je fakt skvělá, opravdu mě to bavilo, dojalo a zpříjemnilo volné chvíle. Přestože je to tuctový příběh obohacený na cestování v čase, mělo to v sobě to kouzlo.

11.08.2016

Nebe je všudeNebe je všudeJ. Nelson

Tahle knížka byla krásná a divná zároveň. Vážně, takhle smíšené pocity ve mně ještě žádná kniha nevyvolala.
Lennie se chovala dost podivně, ale, když vezmeme v potaz situaci, asi to jinak nešlo. A jak sama zmínila: "Takhle normální lidi netruchlí.", což je fakt pravda a naprosto to celou knihu vystihuje.
Celou dobu jsem se ale tak nějak nedokázala začíst, nevím proč.
I tak to ale bylo zajímavé čtení.

16.08.2016

PolibekPolibekA. Todd

Skoro ani nevím, co si o tom myslet. Celé to bylo vlastně o tom, jak se něco kazilo, pak se to urovnalo a takhle pořád dokola. Nějakým zvráceným způsobem to bylo dokonce v tomto úseku poutavé, protože mě na tom lákalo to, že nevím, co se stane dál.
Ikdyž mě někdy opravdu štvaly Hardinovy výkyvy nálad. To bylo dost divný. Všechno má ale na konci své odůvodnění.

Konec. Tam se k mému zklamání zkazilo úplně všechno. Už už jsme si myslela, že to bude aspoň trochu originální příběh, jak se k tomu schylovalo, ale ta poslední kapitola to úplně potopila, protože se vlastně jedná o naprosto ohrané téma. Už zase.

Sice mě zajímá, jak série bude pokračovat dál, ale nemůžu ohodnotit jinak než průměrně.

Zelená jako smaragdZelená jako smaragdK. Gier

Jakože cože? Až takhle moc zvratů jsme nečekala, ale naprosto mě to všechno dostalo. Je mi líto, že je zase konec tak skvělé série! Všechny díly se mi vryly do paměti - nejvíc ale samozřejmě Xemerius, bez kterého by byla nuda :D. Oslovil mě poutavý autorčin styl psaní a určitě si s chutí přečtu i její další knihy.

Co mě naučil tučňákCo mě naučil tučňákT. Michell

Už když jsem viděla tuhle knížku poprvé, věděla jsem, že ji budu zbožňovat. A nepletla jsem se. Ten příběh je tak krásný, dojemný no prostě nádhera. Mimo samotný příběh o tučňákovi autor také popisuje Argentinu se vším všudy - tamní flóru, faunu a domorodé obyvatele. Poukazuje na krásu Země a života, ale také na nespravedlnost a chamtivost lidské rasy. Prostě mi tato kniha dala něco, o čem je dobré zapřemýšlet a uvědomit si priority v životě. Naprosto úchvatná kniha která v sobě skrývá mnohem víc, než je na povrch vidět.

Girl OnlineGirl OnlineZ. Sugg

No co k tomuhle říct? Prostě krásná, jednoduchá, vtipně napsaná a hlavně velmi čtivá knížka, kterou si nejde neoblíbit. Penny je prostě úžasná! A nejlepší na tom byla ta zápletka - zkrátka vám to aspoň něco dá o nebezpečí sociálních sítí. Za mě fakt pecka s epickým koncem!

Třetí stříbrná kniha snůTřetí stříbrná kniha snůK. Gier

Naprosto úchvatný konec, při kterém se konečně vše vyřešilo a zapadlo tam, kam patří. Tahle série byla prostě skvělá a těžko se mi s ní loučí. Teď už jen čekat na další tajuplný svět, který Gierová vytvoří - moc v to doufám! Protože její styl psaní naprosto zbožňuju. Dokáže psát vtipně a velmi poutavě. A vytvořit někoho jako je Mia - to je přesně ten stejný případ jako drahokamový Xemerius - no nemilujte je!

Láska & gelatoLáska & gelatoJ. Evans Welch

Moc hezká oddechová knížka. Celou dobu jsem si přišla jako bych sama byla v Itálii a poznávala všechny ty památky. Na léto naprosto ideální! Jen trochu mi vadilo používání italských slov, protože jsem jim nerozuměla, ale tak zase autentičnost!

Den co denDen co denD. Levithan

Skoro nevím co k tomuhle říct, ale prostě wow ten nápad a vůbec celý koncept příběhu! Prostě koho by napadlo toto? No jasně, Levithana! Toho spisovatele jsem si oblíbila hned po první přečtené knize a teď k němu mám ještě větší respekt a jsem mu moc vděčná za tak originální příběh, který byl promyšlený, dechberoucí a tak nějak i smutný. Četlo se to úplně samo a tak lehce, že jsem se v některých chvílích nemohla od knihy odtrhnout. No prostě geniální, jsem hodně zvědavá na druhý díl, ale kdyby nebyl, vlastně by to ani nevadilo, protože to takhle klidně mohlo skončit. Doporučuji tuto knihu úplně stejně jako samotného autora! Patří k té troše autorů, které prostě zbožňuju a chci od nich přečíst vše, co napsali.

Audrey se vracíAudrey se vracíS. Kinsella (pseudonym)

Tato kniha oplývá humorem - a to jako fakt hodně. Získala si mě hned u první stránky - nejen zajímavým stylem psaní ale i zpracováním. Je to zas takové to, co vás nutí číst dál, protože není řečeno, co se stalo a vy to chcete vědět co nejdřív. Možná tam byla trocha naivity, ale to nevadí. Zklamal mě jen ten konec, když nepřišlo co jsem čekala, ale jinak to bylo milé a příjemné čtení.

ŠepotáníŠepotáníA. Howard (pseudonym)

Přestože moc pohádku o Alence neznám, tohle se mi sakra líbilo. Bylo to kouzelné a ke konci úplně zamotané. Už od začátku mě chytl autorčin styl psaní a moc se mi líbila používaná slovní spojení.
Stoprocentně mám radši Zacha, je to takovej ten správňák. Morfeus mi přišel jakože fakt divnej :D Jsem celkem zvědavá na další díly, protože mi přijde, že by to takhle klidně mohlo skončit.
A navíc ta obálka a to zelené písmo...boží :))

29.07.2016

Ve znamení sovyVe znamení sovyT. Tainová

Velmi zajímavá kniha. Trochu na zamyšlení a popřemýšlení o nemocech, které některé lidi opravdu postihly. Ukazuje také jak se ty lidé chovají. Za mě pozoruhodný příběh.

27.06.2016

Aréna smrtiAréna smrtiS. Collins

Pro mě to je ta nejlepší kniha vůbec. Celá trilogie je skvělá. V ničem mě nezklamala. Až teda na filmy...ty trochu za knihou pokulhávají.

27.06.2016

PlamenPlamenA. K. Ryan

Naprosto dokonalé zakončení dokonalé série. Knížky mě opravdu dostaly.
Začátek poslední kapitoly byl celkem matoucí a já opravdu začínala panikařit. Naštěstí se to vyjasnilo a mé pomatené oplakávání nebylo třeba.
Krásný konec. 5 hvězd je jasných.

05.07.2016

Komu zvoní hranaKomu zvoní hranaE. Hemingway

Dech beroucí kniha. Nemohla jsem odtrhnou oči od textu, což se mi často nestává. To naprosto dokazuje, jak mě dostala. Je to velmi obsáhlý válečný román a přitom se odehrává jen ve čtyřech dnech a dokázal se vecpat do ohromných 515 stran. Moc se mi líbily Hemingwayovy myšlenkové pochody, protiřečí a úvahy.
5 hvězd jasných.

13.07.2016

Problémy zazobaný holkyProblémy zazobaný holkyB. Walker

Tohle bylo... divný. Asi to bylo myšleno vtipně, ale mě to přišlo spíš nechutný a opravdu přehnaný. Poslední stránky jsem jen tak prolétla aby se neřeklo, ale už mě kniha celkem nudila. Moc se mi to nelíbilo.

21.07.2016

Romeo a JulieRomeo a JulieW. Shakespeare

Krásný, řekla bych že snad všem známý příběh. Viděla jsem film, ale ta kniha je prostě vždycky kouzelnější. Rozhodně stojí za to si ji přečíst.

Skleněný trůnSkleněný trůnS. J. Maas

Super tajemná, vtipná a milá knížka. Celaena (nikdy asi nezjistím, jak se to čte :D) je prostě naprosto skvělá. Taky mám ráda Chaola. Sice tam nebylo moc akce, ale i tak super.
Fakt příjemné čtení :))

03.08.2016

Mé sladké šestnácté stoletíMé sladké šestnácté stoletíR. Harris

Tato knížka byla strašně miloučká a hezky se četla. Můžeme díky ní nahlédnout zpět do renesanční Florencie, dobových zvyků a hlavně mluvy, což mě opravdu bavilo. Bylo to originalní a takové oddechové čteníčko.
Za mě super. A ten konec... těším se na další díl :))

09.08.2016

Moře kliduMoře kliduK. Millay

Moc pěkná knížka. Bylo to tak správně tajemné. Kousek po kousku jsme se dozvídali, co se vlastně hlavní hrdince stalo a to se mi na tom moc líbilo.

29.08.2016

Pátá vlnaPátá vlnaR. Yancey

Úžasná knížka! Naprosto jsem se do toho zažrala. Děj byl poutavý, ani jednou jsem se při čtení nenudila. Je super, že to je z více pohledů, takže máme přehled o všem. Až jsem se skoro nepřestávala divit, co všechno jsem se dozvěděla, a jaká část byla později úplně vyvrácena. Takže platí pravidlo: nevěřte ničemu.
A mimochodem, Evan je naprosto boží! Moc se těším na další díl, na který se okamžitě vrhám :)

17.10.2016

DceraDceraK. Cass

Co si budem na minulou selekci to nemá, ale i tak to nebylo vůbec špatné. Naopak opět nezklamal autorčin čtivý styl psaní. Povrchní chování Eadlyn jsem dokázala pochopit vzhledem k situaci, ikdyž ze začátku mě fakt štvala. Verze selekce s muži byla zajímavá a moc jsem si oblíbila Henriho, on je přesně taková ta fajnová postava.
Pro někoho, komu se líbila Selekce je povinnost si přečíst i tuto knížku.

Čarodějnice z Hex HallČarodějnice z Hex HallR. Hawkins

Musím říct, že mě tahle knížka mile překvapila. Nejdřív jsem si myslela, že to nebude úplně pro mou věkovou kategorii, ale nakonec to bylo opravdu skvělý. Čarodějnice a tyhle kouzelný věcičky mužů takže paráda. Taky mě autorčin vtipný styl psaní dokázal rozesmát. Perfektní knížka na proložení něčeho složitějšího. Opravdu takové ideální odpočinkové čtení.
Konec byl pro mě překvapivý tudíž se ihned vrhám na druhý díl.
Doporučuju! :)

22.12.2016

Démon z Hex HallDémon z Hex HallR. Hawkins

Tak to bylo něco! Řeka bych, že snad i lepší, jak první díl. A to je co říct, protože první díl byl úžasnej.
Tohle mělo víc napětí, tajemna... prostě všeho.
Tuhle sérii jsme si strašně oblíbila. Uvidím teda ještě jak poslední díl, ale věřím, že ani ten mě nezklame.

27.12.2016

Šťastně až navěkyŠťastně až navěkyK. Cass

Bylo hezké oživit si pár předešlých scén z jiných pohledů a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Prostě pěkné doplnění a objasnění některých skutečností. Nejpovedenější byla za mě povídka Miláček, protože příběh Marlee mě zajímal a v původní sérii byl jen okrajově. Rozhodně mi nepřijde tato knížka zbytečná, spíš přínosná pro fanoušky selekce :)).

Pekáč buchetPekáč buchetK. Petrusová

Moje druhá přečtená knížka od této autorky mě znovu přesvědčila o tom, že tohle ona prostě umí! Možná se mi S hlavou v oblacích líbilo o trošku víc, ale tahle knížka stojí samozřejmě taky za přečtení! Autorčin styl psaní je jedinečný, čtivý a zábavný a navíc jako bonus byla kniha doplněna o recepty - no a co víc si od knížky přát? Zápletku jsem sice už dopředu podvědomě prokoukla, ale to mi vůbec nevadilo. Za mě prostě super jednoduchá oddechovka, při které se dostanete náhle k poslední kapitole a ani o tom nevíte!

FenoménFenoménM. Lu

V druhém díle mě začala příšerně štvát Tess - prostě se z té milé holčičky z prvního dílu stala manipulátora, která Dayovi pořád tloukla rozumy do hlavy. Vlastně se změnily všechny postavy a přišlo mi, že vlastně nikdo neví, co teda chce. První díl byl o chlup lepší, ale za tento konec, který mi vyrazil dech, musím dát plný počet hvězdiček.

Girl Online - Na turnéGirl Online - Na turnéZ. Sugg

Styl, jakým je kniha napsaná je jednoduchý a čtivý a moc se mi líbí. Autorka opravdu umí psát a hezky vykreslit určité situace. Přesto ale byl druhý díl malinko slabší a už mě tolik nebral jako první, ale určitě si hodlám přečíst i ten třetí díl, až teda vyjde. Docela dost mě zajímá jak to bude pokračovat!

KorunaKorunaK. Cass

Ze začátku jsem se do děje nějak nemohla dostat - hlavně jsem si nepamatovala o co jde a tady se v podstatě přímo navázalo na předchozí díl a přišlo mi to taky trochu nudné. Pak od té poloviny to šlo a jsem nakonec ráda, že mám tuto sérii konečně celou dočtenou. Byla pěkná, ale jelikož jsem tenhle díl dočítala po nějaké době po Dceři už mi to nepřišlo tak super jako před časem. Takže za mě je rozhodně lepší přečíst si celou sérii najednou pokud to jde!

1 2 3 >