_kadla_ _kadla_ komentáře u knih

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Tak to bylo silné... Dojemné, smutné a mnohem víc. Připravte si kapesníčky. Jen škoda že na každé třetí stránce je překlep, to knihu tak moc strhává. A i název mě zpočátku lehce odrazoval, ale skrývá se za tím tak silný příběh. Po přečtení ten příběh jen tak z hlavy nedostanete.

22.10.2019 5 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Velice zajímavé a k zamyšlení. Četlo se to svižně. Sice nesouhlasím s chování Mae ani s koncem, ale co naprosto nechápu je její vztah s Francisem.
Kniha je zvláštní (krom děje a konce) v tom, že nemá žádné kapitoly. To při čtení nevadilo, spíš mě obtěžovalo, že 24 letá Mae používala dost nevšední a nepoužívaná slova jako povšechnější, vilné nebo venkoncem. Pak také některé popisy jako blýsknutí bělem byla trochu mimo. Nikdy jsem nikoho neviděla blýskat bělmem.

Podívala jsem se i na stejnojmenný film s Emmou Watson. Také nebyl špatný, doporučuji pro porovnání, přestože se v lecčem film liší.

10.08.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velice čtivé a dojemné.. ALE. Chyběl mi konec, byl pro mě příliš useknutý. Členění na tolik kapitol mi přišlo rušivé a nesmyslné ale budiž. Ale prostě alespoň ten epilog mohl být víc rozpracovaný. Ty flashbacky byli velice zajímavé, hlavně když se pak propojili v uvědomění si toho, co předtím Lina neviděla. Téma samo o sobě bylo mrazivé, děsivé, a bohužel skutečné.

02.12.2019 3 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Netřeba dlouhých komentářů, DOPORUČUJI! četla jsem jí se zatajeným dechem, strhla mě do děje, poutavé a po několik dnů na knihu i po dočtení stále myslím.

25.12.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Konečně dočteno. Mě se to četlo strašně špatně, hodně jmen, děj natahovaný, nějaký náznak napětí až tak od druhé poloviny, konec nijaký. Zápletka dost předvídatelná. Druhá knížka od těchto autorů a ani ta mě nepřesvědčila. S díky odkládám a již se k nim nikdy nevrátím.

11.07.2023 2 z 5

34 dní 34 dní Anita Waller

Vše, co jsem očekávala, se stalo v první polovině, ta byla čtivá. Pak následovalo jen nakupování a popíjení kávy - nuda. A napětí až na posledních 60 stránkách... Kniha neurazila, ale čekala jsem od toho víc.

13.03.2019 3 z 5

Kuchařka na celý rok Kuchařka na celý rok Marie Donajová

Zklamalo mne, že na zimu je 15 receptů a z toho jsou plnohodnotná jídla jen čočková polévka a bramborový salát s řízkem - zbytek je cukroví. Jinak jsou recepty krásně přehledné a srozumitelné.

01.01.2021

Nakrájej, zabal a upeč! Nakrájej, zabal a upeč! Stefanie Hiekmann

Překvapivě jsou recepty pouze pro jednu nebo dvě osoby. V kuchařce je asi 35 receptů, vždy vyfocené před a po upečení. Žádné složité vaření (max 6 kroků k přípravě), žádné složité recepty. Skvělá kuchařka pro momenty, kdy je člověk líný stát v kuchyni u plotny.

18.06.2020

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Pro shrnutí - napínavé, čtivé, morbidní, ale i trochu předvídatelné.
První díl jsem si moc nepamatovala, ale to vůbec nevadilo, to důležité bylo připomenuto. Přestože je v knize velké množství postav, neztrácela jsem se v nich. Člověka při čtení občas mrazilo, a to nejen z představy ledu a sněhu.

21.05.2020 5 z 5

Aligátor v koupelně Aligátor v koupelně Carter Langdale

Takové milé, nenáročné čtení, které potěší a občas pobaví. Zároveň se člověk ke knize už nevrátí, hlubší význam se v ději neskrývá a možná tomu něco schází.

03.11.2019 3 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Pomalý rozjezd, který zachraňuje vyprávění jiné postavy než Mare, ale pak to stojí za to. Stejně jako u 2 bych ocenila mapu, plus k tomuhle dílu ještě i seznam rodů a jejich schopností, v tom jsem se tak nějak ztrácela. Tenhle díl byl propracovaný, nebyl tak předvídatelný a postavy lépe vykresleny. Zajímavé vidět Evangelinu že umí být i jiná než krutá a namyšlená. Rozhodně lepší než 2. díl, ale pořád ještě slabší než 1. Jak spolu s dalším pokračováním roste počet stran knihy zbývá jen doufat, že Válečná smršť bude stát za to.

04.10.2019 4 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Za mě nuda... Nesmrtelná hlavní postava, děj moc nepřekvapil a nenadechl, trochu jsem se ztrácela ve jménech. Dočetla jsem kvůli výzvě a taky jsem doufala, že mě ke konci něco šokuje/překvapí/nadchne. Bohužel ne.

16.05.2019 2 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

První polovina byla nudnější, šlo celkem snadno odhadnout děj a jednotlivé postavy.. Občas jsem se ztrácela v tom, kdo vlastně zrovna na koho mluví. Ale druhá polovina měla spád, byla akčnější a napínavější. Jako celek čtivé a zajímavé. Stála za přečtení. (Nenechte se odradit obálkou! :D )

24.04.2019 4 z 5

10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr Hallgrímur Helgason

Tahle knížka mě naštvala a zklamala. Název mě naladil na něco jiného, což bych zvládla, kdyby se to aspoň dalo číst. Ale za mě nuda. 2* jsou jen díky humoru, díky němu jsem to dočetla do konce. Pro mě četba o ničem.

31.03.2019 2 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Mám ráda knihy, které vypráví více postav, takže jsem se na knihu velice těšila a nezklamala. Já jsem neměla problém se ve jménech orientovat, kniha příjemně gradovala. Chápu, že ne každého zaujala, přeci jen na začátku je najednou několik postav, děj vypadá nesouvisle, ale i tak mne kniha vtáhla a přečetla sem ji jedním dechem.

04.02.2018

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

Za mě dobrý! Děj byl svižný, čtivý, v postavách jsem se orientovala dobře i když jich tam bylo fakt hodně.. Bylo to ujetý a překvapující a prostě jiný. Je to prostě hodně rozporuplná kniha.

14.04.2020 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Neuškodilo by, kdyby byla kniha alespoň o 100 stran kratší... Neustálé myšlenky o nedůvěře, o tom jak je chudinka Mare na vše sama a nikoho nemá a jak je bohyně blesku mě moc nebavily. Zároveň bylo fajn, že tenhle díl plynule navázal na ten první. Ostatní postavy jsou ale dobře vykresleny, autorka si umí připravit půdu pro další díl. také oceňuji, že se nesnaží udělat postavy nezranitelné a nesmrtelné.

15.07.2019 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

První a rozhodně ne poslední s Bryndzou. Co mi vadilo byl popis "rty fanouška jsou masité a vlhké". To je nešlo popsat i jinak??

02.01.2021 4 z 5

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Celkem jsem bojovala s tím, abych se začetla. Prvních 50 stránek jsem fakt trpěla - moc jsem si nepamatovala předchozí díl, a tak jsem byla celkem mimo. Pak se to rozjelo, podle očekávání a názvu se většinou bojovalo. Konečně všechny mladé postavy prošli pubertou a už neměli takové ty náladičky, kdy bych je nejraději propleskla. Konec mi výjimečně přišel taky utahaný. Vše bylo celkem předvídatelné, postavy opět nesmrtelné, což už mě celkem unavuje.

27.10.2020 3 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Knihu mám půjčenou z knihovny a nějak mi ušlo, že se jedná o 2. díl. Při čtení mi to ale nevadilo, orientovala jsem se v postavách a celkem i chápala jejich pocity a postoje. Ale po prečtení mi kniha přišla zbytečně stručná, popis děje bych ocenila mnohem hlubší. Prečtení nelituji, bylo to zajímavé, ale ani první ani třetí díl číst nejspíše nebudu.

17.07.2020 3 z 5