Kacenak Kacenak komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kdyby to šlo, dala bych 3,5. Hlavně za nesympatický styl vyprávění, zdlouhavou první a delší polovinu příběhu, která byla taková jakási nezáživná, a taky za nesympatickýho vypravěče, kterej mlel blbosti kolem. Ale na druhou stranu to vytahuje výše zajímavý námět, a gradující konec, který Vás pohltí a napíná, jak to vlastně dopadne, a děsí při představě, že by se něco takového opravdu mohlo stát.

19.01.2022 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Nevím proč, ale po Ženě v kleci a Zabijácích mi tenhle díl přišel takovej pomalejší a vycpanější zbytečnostma. Každopádně stále dost vydařené pokračování.

04.04.2019 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Rozjezd to mělo slabší, ale nakonec se mi to hodně líbilo. Zajímavé téma umělé inteligence, zápletka s geniálním autistou, a nakonec stará dobrá Lisbeth a celkem napínavá akce.

Vůbec mi nevadilo, že to psal nikdo jiný. Tím bych se rozhodně nenechala odradit.

18.12.2018 4 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Tohle byl fakt slušnej náser. Ani nevím, jak bych své nadšení vyjádřila slušnějším termínem.
Jednoduchý čtení, je to nabitý energií, má to vtip, akci, i napětí. A celkem aktuální téma v pozadí děje pro dnešní multikulti-pride-bio-feministicko-fanatickou dobu. :)

09.08.2018 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Tak tohle byl fakt masakr...!! Jedna z nejlepších knih HH série. Jednoznačně.

12.08.2017 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Čtu většinou při cestě vlakem do/z práce. S touhle knížkou mi vůbec nevadilo, že maj ČD zpoždění! :)
Jdu na poslední díl, už teď vím, že se mi bude po Saze a Joonovi stýskat. :)

04.02.2017 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

První polovina byla pomalejší, druhá už nabrala na rychlosti dění, až mě mrzí, že to skončilo. Poutavé, napínavé. Za mě hodně dobrý. ;)

01.11.2016 5 z 5

Takový normální den Takový normální den Will Carver

Téma super, námět tedy skvělej. Obrovskej potenciál, kterej zůstal nevyužitej, nebo spíš dopadl stejně, jak ti sebevrazi. Blbě.
Nuda. Rádoby hajpovaná stále se opakujícíma jakoby burcujícíma kecama o ničem. Pár perliček o sériovejch vrazích, který neměli s tímhle tématem nic společnýho. Kdyby si autor ušetřil tyhle vycpávky, mohla z toho bejt skvělá povídka, krátká a úderná.
Má to pěknou obálku. To docela mate. Pozor na to. :)

23.11.2022 1 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Po přečtení ve mně zůstala taková pachuť beznaděje. Neubránila jsem se občas ani srovnání s dnešní dobou, jakou nenávist jsou schopni někteří vlivní vzbudit v lidech proti jiným skupinám. Některé pasáže mi však přišly překombinované natolik, ze jsem se v nich ztrácela. Každopádně silný zážitek.

08.05.2021 3 z 5

Dívka s bombou Dívka s bombou Jari Järvelä

Velmi čtivé, zajímavě pojaté téma, nejvíc se mi líbí popis uvažování obou hlavních postav, byť si vybrali oba dva nechat se ovládnout šílenstvím a touhou po pomstě.

27.04.2019 4 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Nakonec jsem dala 4 hvězdy, i když nevím, zda si to kniha zasloužila. Chyběla mi tam nějaká gradace, napětí, nějaký překvápko.
Myšlenka je fajn, ale příběh se chvílemi taaaak taaaahnul, až jsem si říkala, že na tom sluníčku uhořím i s knížkou. Celkově to ale zanechalo dobrej dojem.

09.08.2018 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Oproti prvnímu dílu je to vážně slabota, "filosofování" o ničem převládá nad akcí, protože Hunterovi nejspíš úplně jeblo, a vede to stařík, který sice vylezl ze stanice, ale nechtěl zmizet. Těším se na třetí. :)

17.09.2016 3 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Mě to bavilo. Tak nashle v pekle. ;)

21.04.2016 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Jo s HH opět nezklamal, spíš překvapil, zaujal, pohltil. Od Nemesis zase o stupeň lepší, napínavější, rozuzlení nečekané. Pro mne parádní zážitek. :)

28.01.2016 5 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

Tohle jsem asi správně nepochopila, nebo mi to nějak nesedlo. Moc mě to nebavilo, a je to asi tím, že snaha mermomocí dělat vtip za každý situace se ne vždycky povedla. Ale celkově musím uznat, že je to dost originální! :)

29.10.2019 2 z 5

Dimiter – Příběh agenta vyslaného peklem Dimiter – Příběh agenta vyslaného peklem William P. Blatty

Tyvogo. Vůbec netuším, o čem to jako mělo být...

15.02.2019 odpad!

Rozluštěno Rozluštěno Mai Jia

Nechala jsem se zlákat hezkou obálkou a označením thriller. Nebylo to ani hezký, ani napínavý. Dobře mi tak. Dočetla jsem to jenom kvůli tomu, že prostě knížky dočítám.

24.03.2018 1 z 5

Argo Argo Matt Baglio

Popis události, zajímavý, ale ne "zábavný". První polovinou navíc dokonce dost nudný.

04.11.2017 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Mě to bavilo. Od začátku do konce. A nechtěla jsem předvídat, ani tipovat, ani se ničím zklamat, takže jsem si to prostě jen užila.

17.01.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Počkala jsem si, abych mohla porovnat alespoň s druhým dílem, a stále je to jednička, která mě zaujala více. Čte se snadno, rychle, i přes ty časový skoky a myšlenky různejch postav. Hltala jsem ji a byla zvědavá, jak to všechno dopadne.
Sice je Joona Linna roztomilej sympaťák proti drsnýmu Harrymu Holeovi, ale i tak jsem si ho oblíbila. :) Určitě stojí za přečtení. :)

27.12.2016 5 z 5