Dimiter – Příběh agenta vyslaného peklem

Dimiter – Příběh agenta vyslaného peklem https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84759/bmid_dimiter-pribeh-agenta-vyslaneho-pek-8Dc-84759.jpg 2 32 8

Děj příběhu o Dimiterovi, „agentovi z pekel“, začíná v roce 1973 v Albánii. Státní policie se tam všemožnými, i těmi nejdrastičtějšími prostředky snaží získat nějaké informace od záhadného podezřelého cizince – Dimitera. Tomu se však podaří uprchnout a zároveň splnit své poslání. Po nějaké době se začnou v jedné jeruzalémské nemocnici dít záhadné věci, pro které není logické vysvětlení a jež vyvrcholí řadou stejně nevysvětlitelných úmrtí. Jedná se o další výsledek Dimiterovy mise? Souvisí události v Albánii s těmi jeruzalémskými? Podaří se jeruzalémskému detektivu Meralovi odhalit složité předivo temného případu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Jota

Dimiter , 2010

Sjuzana
07.07.2023 4 z 5

Zas tak strasne to nebylo jak se tady pise. Vsechno do sebe nakonec zapadlo.

Kacenak
15.02.2019 odpad!

Tyvogo. Vůbec netuším, o čem to jako mělo být...

rutto45
27.12.2018 odpad!

Ako sa hovorí. Prv něz knihu odsúdite, dajte šancu prvým 50 stranám. Dal som, ďakujem.

45Bodie
06.08.2018 4 z 5

Na začátku to vypadalo nějak, na konci to vypadalo úplně jinak. Je to dobře napsané, dobře přeložené a mě se to četlo velmi dobře. Není to sice veledílo, ale rozhodně mi to nepřišlo špatné.

trudoš
11.06.2018 2 z 5

Román Dimiter má sympaticky krátký rozsah, jenž je navíc proložen množstvím různých rozhovorů. Že by se mi ale četl jedním dechem, to nemohu říci. Přibližně do strany šedesát jsem se ještě chytal, pak už to bylo bloudění v temném a hlubokém lese. A když už to vypadalo, že se konečně něco rozjede, zasekl se William P. Blatty nad jakýmsi polemizováním ohledně smyslu či nesmyslu života, lásky a duchovna. To, co začalo jako příběh agenta vyslaného peklem, se změnilo na špionážně-milostný existencionální román o vykoupení, podbarvený vírou v cosi jako vyšší moc. Ale to jen tak střílím od boku, ve výsledku v tom možná bylo něco intelektuálně přínosnějšího. Či naopak.
Teprve autorův doslov mi ozřejmil, že tohle všechno byl pokus o něco víc než pouhou hrůzyplnou brakovku. S tím jsem pravda nepočítal, takže veškerý můj despekt pramení z obyčejného nepochopení. Něco na tom jablku ve výsledku možná je, takže házet flintu do žita by měli jen ti, co od knihy (podobně jako já) čekají žánrový horor.

Dean Winchester
17.11.2014 5 z 5

Knihu jsem dočetla s nadšením a hlavně s otevřenou pusou... :) jedna z mých nejoblíbenějších.. :3

Merlinit
18.08.2014 4 z 5

Velmi zajímavá kniha s vícevrstevným příběhem. Dočetla, neztratila se, nelituji.

Desireus
27.01.2013 3 z 5

Do tajemného a cíleně náboženského hávu zabalená ptákovina se závěrečnou vysvětlovací pasáží všeho.

náboženství tajné služby Jeruzalém

William P. Blatty