kaca82 kaca82 komentáře u knih

Krasna knizka..uplne se ji bojim docist,protoze vim,jak moc se mi po ni bude styskat.

10.10.2018 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Myslim ze nizke hodnoceni ma na svedomi to,ze si velka cast lidi neumi predstavit ten nappr,kterymu je vrcholovej sportovec vystaveny a muze to pak pusobit tak,ze prehani nebo si protireci.ale ono to tak je..radost z uspechu,vycerpani tela a otazky jestli je v poradku se takhle huntovat.beham jako hobbik,maratony a ultra a presne jsem s gabinou soucitila.ja jako hobbik si muzu kdykoli rict ted se mi hodi pauza a dam si ji..kdyz je telo pp sezone unaveny,pul roku jen proklusavam,delam jiny sporty a pak se k behani s radosti vracim..ta predstava ze si pauzu kvuli fanouskum,sponzorum,svazu nemuzu dovolit a musim drit jak blazen podle treninkovyho planu i kdyz telo krici ze ne to musi byt proste fakt hodne tezky.. stridani nalad je pak logicky...radost,euforie z dosazenyho uspechu,na druhy strane takovej uspech zavazuje k dalsim.. clovek tomu musi obetovat prakticky uplne vsechno a jednoho dne mu to prestane davat smysl..

24.06.2018 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Povinná literatura!

28.01.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Po knížce jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy. Už jsem jí měla v ruce před asi 20 lety jako dítě, tenkrát jsem se nedostala přes první kapitolu. Teď jsem jí měla přečtenou během večera. Nádherný, milý a nadčasový příběh, který nám ukazuje, jak přes šablonovité vidění světa přestáváme vidět to opravdové a podstatné a přicházíme tím často o ty nejkrásnější prožitky... Pohádka pro dospělé :)

19.07.2017 5 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Milá, kraťoučká zamyšlení nad během, která osloví především ty, kteří od běhu očekávají to, co Zuzka. Zážitky, pobyt v přírodě, překonávání překážek, udržet si postavu, dostat se mezi běžce, pobyt venku za každého počasí,... Takže přesně pro mě :)

03.03.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knížka plná napětí, boční děje mi nevadily, byla jsem o to víc napjatá, který se ukáže jako ten hlavní. Co mi ale vadilo, byla obrovská americká překombinovanost v závěru, příliš mnoho psychopatických osobností v jednom okamžiku. Kdyby v tomhle autoři trochu ubrali, tak by to u mě mělo určitě plný počet hvězdiček..

14.02.2017 4 z 5

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

jedna z nejzbytecnejsich knížek co jsem kdy cetla..

30.01.2017 odpad!

Pianista Pianista Władysław Szpilman

U knížky brečím málokdy, většinou je to dojetím nebo prostě tím, že je smutná. Tady to bylo v průběhu knížky několikrát a bylo to bezmocí. Bezmocí nad tím, kolik krutosti v nás je válka a okolnosti schopná probudit. Několikrát jsem si vzpomněla na známý psychologický experiment na dozorce a vězně, ze kterého vyplynulo, že se z většiny v běžné společnosti normálně se chovajících lidí mohou stát vlivem okolností přesně takovéhle bestie...Spousta nevinných lidí pak na druhé straně pykala v Ruských lágrech, to je na tom taky šílené, že to 45. rokem neskončilo, ale pro spoustu nevinných lidí naopak začalo... Je mi dost úzko z toho, že naše poklidné životy se mohou během pár týdnů nebo měsíců proměnit v peklo (rozhodně tím nemám na mysli problematiku uprchlíků - aby si to někdo nevyložil špatně)... No a k tomu literárnímu pojetí - perfektně napsané. Žádné nadbytečné filozofování ani místopisné reálie, které by odváděly od příběhu, a popisu toho důležitého, počet postav tak akorát, aby si je byl člověk schopen zapamatovat, knížka šla na dřeň, byla přesně taková, jaká má být.

28.01.2017 5 z 5

O času a vodě O času a vodě Andri Snær Magnason

Netušila jsem, že se dá tak čtivě psát o klimatických změnách. Tohle by měla být povinná literatura.. Perfektní, i když trochu děsivé.

09.03.2023 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Nesbo je prostě dobrej,i když musím říct,že ve srovnání s jakýmkoli Holem to bylo slabsi.

08.05.2022 4 z 5

Rytmus roku s Hankou Zemanovou Rytmus roku s Hankou Zemanovou Hana Zemanová

Mám přečtenou zatím pouze první kapitolu -leden a už si troufám říct,že Hanka vydala opět klenot. Knížka je propracovaná přesně tak, jak její dřívější kuchařky. Nic narychlo nadatlovane. V knize je miliarda informací a určitě se stane,že některý prostě neprijmete,protože to máte v životě nastaveno trochu jinak,ale to je v pořádku,každý máme svoje zvláštnosti (třeba já jsem od přírody v zimě víc aktivnější),ale když tyhle drobnosti preskocite a budete se soustředit na informace,který vám přijdou zajímavý a vyzkoušíte konkrétní recepty ať už bylinkové,kuchařské nebo kosmetické,budete úplně nadšení:) nelituji jediný koruny :)

26.01.2022 5 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

Díky famóznímu konci, který jsem probrecela, se s knihou velmi špatně loučilo..A tak si říkám že jaká je škoda že celý příběh nebyl jen o betce, Filipovi, Adele, libene a Petrovi. Mělo by to celé spád, bavilo by to od začátku do konce. Vsechny ty boční příběhy betcinych kamarádek a klientů z toho všeho dělaly takovou rozvlacnou směsicí, která se místy četla hodně špatně, dělalo to na mě dojem jako by hlavním smyslem knížky bylo do ní napechovat všechny biotemata. Přitom by mi přišlo krásný si v této knížce ponechat betciny témata a věnovat se jim. V další knížce se pustit do příběhu lucky, klidně s betkiu jako terapeutkou. V další knížce do příběhu Járy a Kamily.. Jen takovej nápad, kdyby to chtěla v budoucnu autorka takto pojmout, tak budu hned objednávat :)

20.04.2020 3 z 5

Z temnoty Z temnoty Tina Nash

Skvělá knížka,čtive napsano, největší hodnota knížky je ve srozumitelném popisu psychologických mechanismu,které brani obeti domácího násili opustit psychopatického a sadistického partnera .

28.06.2019 5 z 5

Listopadoví motýli Listopadoví motýli Auður Ava Ólafsdóttir

Vůbec jsem nepochopila smysl knížky... Dočetla jsem jen proto,že až někde v polovině jsem pochopila,že příběh zazivnejsi nebude a fakt se mi nechtělo knížku na 150 stránce odkládat.. chyběl mi tam smysl, vtip,emoce,příběh,vyvoj.,prostě asi všechno..

20.02.2019 1 z 5

Příběhy obyčejného uzdravení Příběhy obyčejného uzdravení Jan Hnízdil

Premyslela jsem nad motivaci autora tuhle knizku vydat..krome toho,ze je poucna a vede ctenare k tomu aby za svoje bolistky prevzali odpovednost me k tomu jeste napada,ze autor chtel vydabim knizky reagovat na nepravdiva tvrzeni o nem.clovek si lepe udela predstavu,kde presne v systemu mediciny jeho postupy stoji,snazi se vymanit se z role alternativniho lecitele.super knizka,urcite doporucuju :)

17.01.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Neuvěřitelně dobrá knížka! Měla jsem v čtení pauzy, protože nebylo tolik času a při návratu k příběhu po několika dnech jsem měla občas problém se zase zorientovat v množství postav, ale jinak super. Takže moje doporučení začít knížku číst až budete vědět, že na ní máte dostatek času :)

17.07.2017 5 z 5

Hledání ultra Hledání ultra Rich Roll

Skvělý příběh, který by působil hodně lacině, kdyby nebyl podle skutečnosti. Ale to, že je skutečný, je prostě neuvěřitelný. Během dvou let se dostat mezi světový triatlonisty, to chce hodně dřiny :) Literárně patří k těm lepším běžeckým knihám Mladé Fronty, ale neskutečně mě iritovalo slovo "Naneštěstí", bylo snad na každé stránce a pokaždé úplně zbytečně.. Co mi hodně vadilo, bylo ukončení EPIC5 a dál už nic. Žádné vize, kam se chce posouvat dál, nic. Prostě skončil závod, skončil příběh. Poslední část byla fajn, hodně přebírá ve stravování z knížky Vegan v kondici. Ač jsem se nedozvěděla o vegan výživě nic nového, opět jsem si připomněla, že musím do svého jídelníčku protlačit víc čerstvé zeleniny :)

12.04.2017 4 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Nádherný příběh. První dvě kapitoly mně vůbec nebraly, jak jsem se ale trochu víc seznámila s oběma hlavními postavami, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Skvělý nápad - kapitola - jeden den v roce... Příběh je zároveň detailní i dynamický. Kniha mě dostala i do stadia, kdy jsem se po letech rozbrečela u knížky. A to jsem nedávno četla takový trháky, jako je např. Zlodějka knih. Prostě skvělý..

25.01.2017 5 z 5

Běžící Buddha Běžící Buddha Sakyong Mipham

Moc hezká knížka. Jako jedna z mála o běhání nelpí na výkonech, ale vyzdvihuje požitek z běhu procítěním přítomnosti. Není to žádná učebnice, ale každý tam najde určitě pár tipů, které mu pomohou si běh ještě víc žít :) Mně osobně asi nejvíc oslovila kapitola o bolesti. Moc jsem si užila i autorovy běžecké zážitky a tu hvězdičku dolu dávám za to, že jich tam bylo děsně málo..Čekala jsem trochu víc běžeckou knížku.

11.01.2017 4 z 5

Deník běžkyně v nejlepších letech Deník běžkyně v nejlepších letech Zuzana Součková

Super knížka, ve které se běhající ženy, které neútočí na stupně vítězů, mohou konečně s někým identifikovat :) Běhám dlouho a po přečtení této knihy mě běhání začlo bavit ještě víc.. Zuzčiny hesla typu "každý kopec má jednou konec" a "běhám proto, abych si mohla dát čokoládu" mi pomáhají překonat každou krizi..

19.10.2016 5 z 5