julliette julliette komentáře u knih

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Krásná kniha, dobře se čte. Ta Calla se snad zbláznila, že se zamilovala zrovna do Shaye takového protivného člověka, i když ví, že si má vzít Rena, který ji miluje a ona ho má taky ráda a záleží jí na něm a sem-tam se políbí. Jeho jsem si oblíbila, ale v některých pasážích je mi ho líto, že ho odstrkuje.

12.12.2014 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Pěkný originální. Jaký bude asi druhý díl. :D

23.12.2014 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

I když ten začátek byl nudný a táhlý, uprostřed se vše začalo rozjíždět a byla jsem mile překvapena, že Calla přeci jenom tak touží po Renovi, já jsem to věděla. Ještě že jsem si i půjčila další díl, protože ten konec by mi jinak nedal spát.

22.12.2014 5 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Je to skvělý příběh. Jak to ta Alex dělá, že si dokáže získat přízeň tolika kluků. Aspoň že si to vyjasnila s Mattem a jsou kámoši. S tím Dougem měla taky potíže, jak se po sobě "plazili" na výletu, ale taky si to mezi sebou urovnali. A konečně, i když před Gabem měla tajemství a odháněla ho od sebe, na hrozbu bohů, že ho zabijí, když se dozví, že je mrtvá, se nakonec dali dohromady.

24.03.2015 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Docela pěkná kniha, doporučuji.

13.12.2014

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

bože, tak nádherný příběh, že jsem jen stěží odtrhla oči od knihy. Ta Tori přitahuje nejen vlky, ale i potíže, jako že se zamilovala oboustranně do chétira Rubena, ale taky jí přitahuje jeden lycas šaman Eliah. I když ten souboj o post chétirovy družky Tori vyhrála, jen díky síle, kterou jí dal ten Eliah pomocí řetízku. A poté, co se musela vyspat s Rubenem před celou smečkou, ji asi i nějak omámil kouzlem, že neví jak se kde octla, což se projevilo na konci.
A ten konec, co to jako u všech všudy bylo? Mě to nedá, musím co nejdřív zajít pro další díl, nebo se zblázním, a to doslova.

09.12.2014 5 z 5

Iluze Iluze Aprilynne Pike

Nádherné pokračování. To jsem ted netušila, že se Laurel s Davidem rozejde, a pak se vrhne na Tamaniho. :D
Zajímavé taky bylo, jak se tam objevila Yuki, o které Laurel na první pohled zjistila, že je florela, ale Yuki dělá, jako že to neví. Mají plán. Tamani, jakož to Jarní flor, který vládne kouzlem pokoušení, má svést Yuki, aby se dozvěděl, do jaké kasty patří, jaký je druh florely. A jako b toho nebylo málo, to kouzlo fakt fungovalo a ona se do něj zamiloval, až ji dostal do chatrče, kde na ni čekala past, kterou připravili Shar a David s Chelsea, ale Shar použil zakázanou zapomenutou magii. Připoutali Yuki ke kovové židli a okolo byl utvořený kruh ze soli, který jí nedovolí kruh opustit, protože když bude bojovat, kruh jí to vrátí v bolestivé podobě. Chelsea jí rozřízla zezadu šaty a co objevila. Čtyřcípí bílý květ, Yuki je Zimní florela, tedy nejmocnější a nejsilnější ze všech druhů florel, je taky hodně vzácná.
PS: Já kráva, že jsem si nepůjčila i další díl, když tento skončil tam otevřeně a napjatě, že jsem málem vyletěla z kůže.

14.05.2015 5 z 5

Antibohyně Antibohyně Kendare Blake

Krásná kniha. Aidan je Apollon. Z Kassandry se vyklube Kassandra Trojská. Athéna, Hermes a Odysseus se jí vydají hledat, poněvadž je věštkyně, protože se mohou dozvědět, proč bohové umírají a jak to zastavit. Athéna Kassandru uškrtí, pak ji vzkřísí a probudí se v ní její pravá podstata, neboli vzpomene si na svůj minulý život. Trochu se štítí Apollona, protože ji proklel a udělal z ní věštkyni, které nikdo nevěří. Ale poddá se lásce, i přes veškerou nenávist. Héra a Poseidon hledají tak Kassandru, aby ji zničili. Ale ukáže se, že Kassandra má vůči bohům smrtící dotyk, zabíjí je. Z Héry udělala kámen. Spolu s ostatními bohy roztrhala Poseidona. Ale Afrodita se mstí a probodne Apollona, umírá. Každý bůh umírá jinak, Athéna se dusí sovím peřím a on umře jako smrtelník. Kdoví, jak to bude pokračovat, jestli dokáží zastavit to vymírání nesmrtelných bohů.

12.05.2015 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Je to pěkná kniha. Hned mě vtáhla do děje. Jak Will se stal slavným učněm hraničáře Halta. A protože se mu to líbilo, zahodil jedinou šanci jít do bojové školy, když zachránil barona a ten mu tu nabídku dal. Už se těším na další díl, jaké dobrodružství asi prožije tentokrát.

11.05.2015 5 z 5

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Páni, tak tohle bylo teda šílené pokračování, já se nestačila divit. Laurel chodí s Davidem, ale přitom pořád myslí na Tamaniho. Měla nastoupit do florelí Akademie, kam ji Tamani odvedl. Seznámila se tam s Katyou, Letní florelou. Dva měsíce se tam šprtala o rostlinách, použití, lektvarech, atd. Často se vídala s Tamem, ten jí chodil za pár týdnů navštěvovat, z čehož byla velmi nadšená. Párkrát se ji pokusil políbit, ale marně. Po dvou měsících odešla z Avalonu domů. Jenže pak se toho semlelo spoustu najednou Trollové na ni útočí, neví komu má věřit a komu se vyhýbat. V listopadu ji Tam pozval do Avalonu na ples, tak s ním šla a velmi si to užila. Ale když se měla vrátit domů, políbil ji a nejenom jednou, David je našel a Tamanimu to bylo jedno, ještě si ji přivinul k sobě a podruhé ji políbil, vyznal ji svou lásku, chtěl vědět jestli ho nemiluje, prvně se nevzmohla na slovo, ale pak to jistě řekla a utekla za Davidem, ten jí nadával, co to bylo, dozvěděl se že se s Tamem líbala víckrát než jenom dvakrát a odjel. Ona utrápená se vrátila domů. Jenže na ni zase trollové zaútočili a ona letěla za Davidem, kde se to semlelo, přežili to, ale rozhodli se, že půjdou za Tamanim. Ale ona ho nemohla najít, našla jenom Shara, kterému se svěřila až se rozplakala, a on jí řekl, jak o ní Tamani pořád mluví, že ji miluje, a tak. Vysvětlil jí, jak mu láme srdce když odchází, a ta se tedy pořádně rozplakala. Pak odešla a Tamani vyšel z poza křoví, kde se schovával, protože chtěl aby si Laurel myslela, že je pryč, aby ji donutil cítit se špatně, vině, smutně, osaměle. Jaké pikle Tam kuje, to se dozvíme v dalším díle.

02.05.2015 5 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Pěkná středně hororová kniha. Chvílemi jsem se bála, chvílemi jsem bla znechucena, hlavně těmi krysami a červy. Bylo to dost napínavé čtení, takže jsem se od toho nemohla odtrhnout. Samá krev, useknuté hlavy, bílej sajrajt, staří upíři, noví upíři, mrtvoly, lidé, kteří je zabíjí, nebo to zkouší, dokud je netvoři nepromění. Pořád se tam něco děje, takže se těším, jak bude pokračovat děj druhého dílu.

30.04.2015 5 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Je to krásná kniha. Děj ze začátku trošku ležérný, ale pak se to rozjelo. Zjistila jsem, že mám radši Setha než toho blbce Kierana. Já bych se vůbec nedivila, kdyby Waverly dala kopačky Kieranovi, vždyť on se už chová jako ta tyranka na Novém obzoru.

20.04.2015 5 z 5

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Krásná kniha, taková docela akční a hodně romantiky tam bylo. Je zajímavý, že to tu Lotu baví, dělat to s každým kdo si řekne už od raného mládí, no jo, je to celá maminka. Teď chodí i s vampírem, co ji kousl, ten mě zaujal.

15.04.2015 5 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Je to super kniha. Je tam akce, romantika a velmi mě zaujal milostný čtyřúhelník. Jak to ta Mercedes dělá, že mám kolem sebe tolik chlapů? :D

05.04.2015 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Právě ji čtu a je to fakt nádherná kniha. Chvíli jsem váhala, jestli stojí za přečtení, nakonec jsem se poddala a začala číst a "bum ", jsem za půlkou knihy, už ten začátek mě chytl a nepustil, že jsem četla až bůhví dokdy. Už vím, na co se těšit, až přijdu ze školy, škoda, že máme odpoledko, akorát přijdu o mnoho hodin čtení, tohoto překrásného příběhu, sice na technologii moc nejsem, ale prostě někdy neodolám a přečtu i to, co jsem odkládala, a vykonala jsem dobře

10.12.2014 5 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

krásná kniha,krásný příběh, hlavně se těším, jak to bude s Tamanim, poletím do knihovny, jakmile bude druhý díl volný.

08.12.2014 5 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

OMG- Tak nádherný strhující příběh, no prostě bomba. Fénix se zdá být prima, uklidňoval Violet, pomáhal jí, podporoval ji. Ale jejich vztah se vyvinul hlouběji, než jsem čekala, udivilo mě, že se s ním vyspala, sice tím ublížila Lincolnovi, který byl taky Grigori, a ona se s Fénixovou pomocí Grigorim také stala. Jakých převratů bylo u konce. Violet zjistila, nejen že Fénix jí ovládá emoce, ale i že jeho matka je Lillith-matka temnoty. A že je velkou hrozbou Grigiriům, protože je jednak emigrant-byl vyhoštěn z Edenu, a jednak je anděl temnoty po matce, což Violet netušila. On Violet miluje, ale ona si s city k němu není jistá, sice ale ví, že je tak trochu zamilovaná do Lincolna, ale ví, že to nikam nevede, protože stejně dvojice Grigiriů, kteří si byli přisouzeni, aby se chránili, uzdravovali navzájem a udržovali rovnováhu dobra a zla, se nesmí sblížit, je to zakázané, ale oni se z toho chtějí vyvlíknout, že na jejich vztah půjdou pomalounku polehounku. PS: Už se těším na další díl, protože ten otevřený konec, no prostě už abych přečetla všechny knihy, co jsem si půjčila a mohla letět do knihovny, doufám že brzo, protože moje nedočkavost nemá hranic.

25.11.2014 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Hezká kniha, i když chudák Jacinda s odporem odjela ze svého kmene někam do pustiny bez kapky vláhy, kde drakie umírají. Will, lovec sice její drakii udržel naživu, ale byl lovec, co lovil její bližní. Ale jsem ráda, že aspoň Cassian na ni dával pozor a nedivím se jí, že po útoků lovců s ním i s její rodinou odjíždí zpět do kmene.

12.11.2014 3 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Další díl se čte velmi rychle a svižně. Loki se zprvu chová jako protiva, ale zdá se mi milý. Nedivím se Wendy, že se do něj zamilovala. Velmi akční a zajímavý díl. :)

12.11.2014 5 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Už dávno jsem si ji chtěla přečíst, ale až teď jsem ji konečně našla a zklamaná jsem vůbec nebyla. Děj je zajímavý, akční a těším se na další díl.

26.06.2015 5 z 5