Juliette Juliette komentáře u knih

Polibek Polibek Anna Todd

Tak toto by se dalo shrdnout velmi krátace. Prostě "50 odstínů" pro náctileté. Nevim, kdo mě štval více jestli hlavní hrdinka nebo hrdina....

08.06.2021 1 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

V prvním díle je mimo brilantního vykreslení postav a příběhu, také velmi dobře popsána občanská válka. Dosti podrobně je zmapováno tažení armády Severu a následně popsány útrapy Jihu. A čtenáře to nenudí! Velmi dobře napsaný příběh, ve kterém se odráží Amerika 2. poloviny 19. století.

09.10.2012 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Podle mě tato kniha není pro děti a rozhodně by se neměla číst na základní škole jako povinná četba. Je to kniha pro dospělé o dětství a nejen to. Každý dospělý člověk by měl zůstat v duši tak trochu dítětem.
Pokud člověk přečte Malého prince v dětském věku, může mu připadat prázdný. Ale v pozdějších letech a po určitých životních zkušenostech zjistí, že tato - na první pohled dětská kniha - má obrovskou hloubku, která dokáže pohladit na duši.

03.02.2012 5 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Kniha mě nejdříve odrazovala svoji tloušťkou, ale jak jsem začala číst nešlo se od ní odtrhnout. V jednu chvíli jsem přemýšlela jestli si nedočtu příběh z minulosit a pak až z přítomnosti. Ale vydržela jsem a tudíž jsem se tak nepřipravila o gradující závěr v obou příbězích. Velmi mistrně napsaná kniha.

02.02.2012 5 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Tak ani poslední díl mě nepřesvědčil o kvalitě hrdinky. Její neustálé se "skládání" a "rozkládání" mě hodně iritovalo. Na to jak to byla nerozhodná osoba, pak vykonala velké věci. No nevím, nevím...

02.04.2018 1 z 5

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

Poeticky napsané povídky, které se velmi rychle a snadno čtou. Jejich propojení lehké a nenásilné.

05.11.2014 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tak tahle kniha byla o moc lepší než ta předchozí. Skvělý děj i zápletka. A dosti zajímavě-děsívý exkurz do světa sekt. Jen tak dál :-)

06.02.2013 4 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Po dlouhé době jsem byla překvapena. Výborně zpracovaný historický román, který se držel faktů, co to jen šlo a vůbec mu to neubralo na čtivosti.

04.02.2013 4 z 5

Princezna ohně Princezna ohně Shannon Drake (p)

Plný počet dávám jen ze sentimentu. První román, který mě uvedl do světa červné knihovny. Kniha plná vášně, erotiky, romantiky a trochu toho napětí se tam také najde...

28.02.2012 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Knihy od této autorky se velice dobře čtou a mají i hezké dialogy v rámci v daného žánru. Ovšem tato kniha byla slabší. Od začátku byla předvídatelná.

22.04.2020 2 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Velmi pěkně napsaná kniha o rodinných dramatech, která vyplavou na povrch v době, kdy spolu musí všichni trávit jeden týden ve společném domě.

07.03.2019 3 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Velmi dobře napsaná kniha o děsivých věci, které jsou schopni udělat jenom lidé lidem a ještě něco navíc. Díky krátkým kapitolám kniha utíká velmi rychle. A po dočtení jste zvědaví, jak to bude s hlavními postavami dál.

07.03.2019 5 z 5

Spojeni osudem Spojeni osudem Nora Roberts

Druhý díl byl o trošku lepší než první. Lépe autorka rozehrála zápeltku dobra a zla a také příběh hlavních hrdinů. Díky tomu se i těším na ten třetí díl. I když mi přijde, že její knihy nejsou, co bývaly. Poslední její knihy mi přijdou po příběhové stránce tak trochu "ploché". Začíná to být moc podle šablony, je to více vidět. Snad se to ještě někdy zlepší.

03.07.2013 3 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Nejsem zastáncem dlouhých ság a většinou to, co má více jak tři díly, tak nečtu, ale Bratrstvo mě opravdu chytlo. A tento další díl nezklamal. Je opět plný napětí a citů. Moc dobře se to četlo, i když má kniha tolik stránek. Autorce se stále daří psát tak, že každá postava (hlavní hrdina) je opravdu povahově jiný. Netíhne to ke stereotypu.

10.09.2012 3 z 5

Šepot růží Šepot růží Teresa Medeiros

Červená kniha - na začátku se potkají a na konci si vyznají lásku. Jen ten konec je takový trochu moc natahovaný. Mám pocit, že autorka přemýšlela, čím vším má ten vztah obzvláštnit.

04.04.2012 3 z 5

Za irských nocí Za irských nocí Gerard Donovan

Kniha plná povídek ze života. Povídky jsou psány odosobněným stylem. Niko nikoho nesoudí, nekritizuje a ani nechváli. Nikde není žádný hrdina ani padouch, jen život ve své nahotě.

13.03.2012 4 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Je to sice kniha plná erotických scén, ale ty scény jsou výborně napsané. Není to vulgární, ale smyslné. O hlavní hrdince si můžeme myslet cokoliv, ale celkový děj je velmi dobrý. Kniha má spád a hezky plyne až ke svému konci nekonci. Ale k tomu se musí propracovat každý sám.

16.02.2012 3 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Skvělý historický román, který velmi dobře pracuje s historickým fakty.

02.02.2012 4 z 5

Robert a Arabella Robert a Arabella Kathleen Winsor

Tam je tolik erotiky a žhavých scén až jsem měla strach, že mi chytnou stránky :-)

02.02.2012 3 z 5

Montaillou, okcitánská vesnice v letech 1294–1324 Montaillou, okcitánská vesnice v letech 1294–1324 Emmanuel Le Roy Ladurie

Jedna z mála odborných knih, která je psaná čtivým způsobem. Zájemcům o problematiku katarského hnutní mohu jen doporučit.

02.02.2012 5 z 5