Jossie Jossie komentáře u knih

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Opravdu povedený návrat k Temné věži, něco mezi pohádkou a hororem, přečetla jsem to jedním dechem.

28.05.2014 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Nejslabší díl trilogie, především konec se vlekl neuvěřitelným způsobem. Kapitoly z dětství Taťány byly hodně zajímavé a Vietnam napínavý, i když některé věci jsem si fyzicky neuměla představit - s těmi všemi zraněními. Také mi přišlo zvláštní, že Taťána byla bez jakéhokoli lékařského vzdělání taková supersestra (kam se na ni hrabali doktoři). Ale jinak je to stále pěkná kniha.

12.05.2014 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Jedna z nejhezčích a nejčtivějších knih od Nesba. Jen škoda, že u nás vyšla tak pozdě - všechny ty děje v ní obsažené byly dost důležité pro další vývoj neboť najednou potkáváme Ráchel a několik postav, které jsou jinde už mrtvé.

06.05.2014 5 z 5

Báječný únik Báječný únik Anna Gavalda

Krátké a čtivé, ale jiné věci od Anny Gavaldy mě bavily mnohem víc. Mám raději knihy s příběhem, než pocitové.

17.04.2014 3 z 5

Jak chutná masala Jak chutná masala Michaela Samant

Jako kuchařka dobré, ale jako životopis je to dost slabé čtení. Nicméně indickou kuchyni miluju, tak jsem byla ráda, že tam nebyly obrázky, protože by mi asi tekly v jednom kuse sliny.

16.04.2014 2 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Druhá kniha mi přišla mnohem čtivější a napínavější, než Měděný jezdec, hlavně samozřejmě pasáže z Ruska a Německa.. Navíc mě Taťána přestala rozčilovat, protože už nebylo pro koho se nesmyslně obětovat.

15.04.2014 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Kdyby to nebylo na pozadí tak zajímavých událostí, jako je blokáda Leningradu, asi by to byl dost průměrný milostný příběh (proč musí být obvykle hrdinka malá a nejlépe plavovlasá a on zase vysoký? To je hrozný prototyp těchto románů), ale takhle je to zajímavé díky umístění vyprávění. Jsou tam bohužel hodně nudné pasáže (venkov), ale cokoli se odehrává v Leningradě, je opravdu poutavé. I když musím říct, že Taťána mi občas svým sebeobětováním lezla pořádně na nervy.

08.04.2014 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Tato kniha Khaleda Hosseiniho je trochu jiná, než předchozí dvě. Především není tak drsná a hlavně nesleduje souvisle jednu dějovou linku, spíš jako by to byla sbírka příběhů a povídek, které spolu nakonec vždy nějak souvisejí, protože každá se alespoň trochu dotýká některé z postav ze začátku. V žádném případě to není špatná kniha, protože Khaled Hosseini je prostě dobrý vypravěč.

24.02.2014 4 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Zajímavá myšlenka o oslepnutí celého lidstva s jednou jedinou vidoucí pozorovatelkou vší té hrůzy okolo trochu kazil styl psaní předlouhých vět včetně přímé řeči, ale zvyknout se na to dalo celkem rychle.

17.02.2014 4 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Krásné, poetické a milé čtení.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Zcela výjimečně se mi stává, že film se mi líbí víc, než kniha. V tomto případě to ale platí. Nečtivé, nezáživné a přímo bych řekla i nesrozumitelné.

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Linie s draky mě vyloženě nebaví, je to rozvláčné, příliš mnoho stran a příliš málo děje. Jak jsem se těšila na každé pokračování, tohle mě poněkud odradilo, začíná to být nuda a při autorově tempu a stáří nevím, jestli se někdy dočkáme konce. A navíc už si ani nebudu pamatovat, kdo je kdo a co se tam stalo.

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Neuvěřitelná atmosféra, temná, strašidelná, depresivní. Autorova fantazie nezná hranic.

Za sklem Za sklem Robert Merle

Tahle útlá kniha mi dala zabrat, začínala jsem to číst několikrát s tím, že je to kruci můj oblíbený spisovatel, tak to musím přece přečíst. A jednoho dne se to zlomilo a přečetla jsem to jedním dechem.

04.02.2014 4 z 5

Dědictví otců Dědictví otců Robert Merle

Mám moc ráda tuto historickou epopej Roberta Merleho. Má to jednu vadu - musíte to číst za sebou - je potřeba zvyknout si na jazyk a pak už se to čte samo a také je potřeba pamatovat si postavy a děj. Jinak se v tom ztratíte.

Člověk není nikdy úplně šťastný Člověk není nikdy úplně šťastný Anna Gavalda

Jednou knihou mě Anna Gavalda nadchla, touto mě dokonale otrávila. Pryč je její čtivost, jako kdyby to napsal někdo jiný. Už nebude mojí vyhledávanou autorkou.

Prostě spolu Prostě spolu Anna Gavalda

Touto knihou mě Anna Gavalda nadchla, její postavy byly tak obyčejně neobyčejné, měla jsem je ráda všechny a chvílemi jsem na ně měla zase vztek a pak jsem jim odpustila, byl to prostě život sám.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Všechny knihy se dobře četly a líbí se mi celá ta myšlenka splátců a Hladových her (i když originální není), ale v posledním díle už mi Katniss lezla dost na nervy. Je to přesně takový ten jedinec "dejte mi všichni pokoj" a to ve světě, ve kterém žila, není dost dobře možné.

Vzpomínky na půlnoc Vzpomínky na půlnoc Sidney Sheldon

Krátký úsečný styl vyprávění mi moc neseděl. Kniha se sice hemží mrtvolami a pořádnými padouchy, ale žádný mimořádný zážitek to není.

04.02.2014 2 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Tady mi přišlo všeho až moc - aby byla jedna hrdinka postižena rakovinou a dalších několik známých okolo také a ještě je zaplavila povodeň, druhou zase tyranizuje manžel a i to je až moc, takže to nakonec je sice velmi čtivé, ale také nepřesvědčivé. Od této autorky mám raději romány z dávnějších dob.

01.02.2014 3 z 5