jollie jollie komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Za mě úžasné, strhující a mrazivé čtení.
Závislost jménem Harry Hole u mě začala hned prvním dílem, ale po přečtení Sněhuláka si přeji, aby série neměla deset ale aspoň dvacet dílů........

18.07.2015 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Wow.....z prvních šesti dílů je pro mě Spasitel rozhodně nejlepší.
Kniha prostě nešla odložit dokud jsem jí nedočetla.
Hodnotila bych i více jak 5ti hvězdičkami....tenhle příběh se rozhodně povedl.

16.07.2015 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Opět perfektní zážitek. Nesbo mě baví čím dál víc ;-) vrhám se na další díl :-)

30.06.2015 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesba. Nenechala jsem se zviklat tvrzeními, že Netopýr je nejslabší z celé série a jsem moc ráda. Příběh mě držel a nepustil a pokud je tedy opravdu nejslabší, tak se mám rozhodně na co těšit :)
Knížka mě ani v nejmenším nezklamala a vrhám se na další díl ;)

07.05.2015 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Krásná kniha, úžasný příběh. Opět smekám před skvělou Kate Morton a jejím stylem psaní.
Knihu jsem nemohla odložit, a když už, tak jsem stále přemýšlela co bude dál.......
Za mě plný počet * a určitě doporučuji k přečtení.
Teď se chystám na další knihu autorky The distant hours, která (nevím proč) u nás nevyšla.

26.11.2014 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Moje druhá kniha od Kate Morton a rozhodně ne poslední.
Velká poklona autorce, která ví jak udržet napětí do posledních stran. Když už si myslíte, že víte co se stalo, přijde další kousek skládačky a vše je jinak a přece do sebe vše úžasně zapadá.
Dávám pět hvězdiček a těším se na další knihu.

14.11.2014 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Po dlouhé době knížka, která mě dostala. Původně jsem si chtěla přečíst Tajemství letního odpoledne, ale v knihovně měli od autorky pouze tuto knihu. Jsem ráda. Děj mě doslova pohltil a posledních 130 stran jsem knížku nedokázala odložit.

Za mě krásně napsané, dobře propracované a do posledních stran stále
přibývající skutečnosti rozplétající celý příběh.

04.11.2014 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Ovlivněna názorem na Hostinu pro vrány, tedy tím, že je nejslabší knihou série, jsem měla strach, že se mi bude hůře číst.
Zbytečně........četla se mi stejně dobře jako předchozí díly. Sice jsem postavy, které tentokrát chyběly postrádala, ale brzy mě kniha strhla. Za mě plný počet * :)
Teď se těším na Tanec s draky a jen doufám, že tentokrát nebudou zabity moje oblíbené postavy ;)

22.09.2014 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Moje první knížka od Agathy a rozhodně ne poslední :)

25.08.2014 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Stejně jako z předchozích dílů jsem z Bouře mečů nadšená a s velkou chutí se vrhám na další díl :)
Osudy hrdinů celé ságy jsou pro mne naprosto nepředvídatelné a vždy je pro mne překvapením kdo stojí za jakou intrikou.......kniha mi nedala vydechnout......nedalo se jinak, než číst a číst a číst ;)

21.07.2014 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Po přečtení Hry o trůny jsem si říkala: Tak a mám novou závislost.
Ale netušila jsem, jak moc velká ta závislost bude!!! Střet králů už jsem nečetla jen po večerech, když byl čas (tak jako Hru o trůny), ale četla jsem prakticky kdykoliv a kdekoliv. Nešlo odolat......
První díl mě chytil, druhý díl mě nadchnul....teď se vrhám na třetí a už teď věřím, že rozhodně zklamaná nebudu :)
Za mě plný počet * a určitě doporučuji........závislost jménem Píseň ledu a ohně rozhodně stojí za to ;)

28.06.2014 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Poslední tři roky, kdy jsem se o knize doslechla, jsem odolávala.......Hru o trůny začnu číst až bude série kompletní.
Tak nějak jsem nevydržela...........první díl je za mnou a už od prvních stránek si nadávám. Kniha mě totiž neuvěřitelně chytla a pokud jsou následující díly stejně úžasné, tak za pár týdnů budu skřípat zubama, protože šestá kniha bude v nedohlednu.
Za mě to nejvyšší hodnocení a moc doporučuji!!!

15.06.2014 5 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Moje první knížka od Jamese Herriota. Dostala jsem jí jako dítě.......strašně jsem toužila po pejskovi a rodiče mi místo něj pořídili tyto příběhy.
Po přečtení této úžasné knížky plné vtipných, ale i smutných historek ve mě touha po psím kamarádovi vzrostla ještě více. Už mnoho let zažíváme doma vlastní psí historky, ale k této knize se čas od času ráda vracím :)

03.06.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Po přečtení recenzí jsem asi od knihy čekala více......
Pořádně se začíst mi trvalo skoro 150 stran, pak mě příběh začal více zajímat. Ale konec mě tedy nenadchl.......

02.06.2014 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

S pobavením jsem se kdysi kamaráda ptala: "Prosím tě co to čteš?? To je pro děti ne? :D" Řekl mi ať si Kámen mudrců přečtu....smála jsem se...... Zanedlouho jsem tu samou knihu viděla u dalšího kamaráda.......a to už mi nedalo....... Říkala jsem si (absolutně netušíc, že probíhá mánie Harry Potter), že jí zkusím a uvidím.
Tím začala má cesta do úžasného světa kouzelníků, famfrpálu, kouzelných tvorů a nezapomenutelných Bradavic..............cesta příběhem, který skončil sedmým dílem, cesta na kterou jsem se vydala už dvakrát a vím, že se kdykoliv vydám velmi ráda znovu.

29.05.2014

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Po letech jsem opět sáhla do knihovny po Harry Potterovi....... a stejně jako kdysi jsem Relikvii četla jedním dechem a otáčela na další stránku ještě ve tři ráno.......a pak zklamání, že je konec.
Asi mě žádná kniha "nedostala" tak jako tahle série......asi i proto, že po dočtení posledního dílu člověk nepřemýšlí nad hrdinstvím Harryho, ale nad "hrdinstvím" jedné ze záporných postav.

Těším se až moje malé dcerky vyrostou a já jim budu moci předat tyto knížky, které je stejně jako už dvakrát mě, vtáhnou do úžasného světa kouzelníků, famfrpálu, skřítků, létajících košťat a nezapomenutelných Bradavic.

29.05.2014 5 z 5

Kniha mě stejně jako předchozí díly strhla. Mnoho stran plných politiky či tajných služeb mi rozhodně nevadilo naopak si myslím že je to opravdu zdařilé vysvětlení proč ....... Celá trilogie mě naprosto nadchla a po jejím dočtení následovalo zklamání, že už je konec.
Za sebe rozhodně doporučuji.

19.08.2013 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Stejně jako první díl......naprosto skvělé čtení od kterého nejde odejít.
Autor si mě svým stylem psaní naprosto získal a jen mě mrzí, že toho bohužel nestihl napsat více.......s knihami typu Milénium bych dokázala strávit mnoho hodin čtením :)

08.08.2013 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Přečteno jedním dechem :)
Kniha, od které nejde odejít - senzačně napsaná, strhující, šokující, nepředvídatelná.....
Za mě - jedině doporučuji ;)

03.08.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Stejně jako první díl, se mi kniha četla lehce a sama.
Oproti prvnímu dílu se toho více děje a kniha má spád.

27.07.2013 4 z 5