JohnnyKa JohnnyKa komentáře u knih

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Super, jeden z lepších dílů.

05.11.2023 5 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Zbytečně až moc sprosté. Začátek vcelku dlouhý, nic moc originálního. Přečíst se to dalo.

04.05.2022 2 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Spokojenost! Jen tak dále. Už teď se těším na další díly.

27.12.2021 5 z 5

Projít ohněm Projít ohněm Jakub Hoza

Rychločtivo těžkého kalibru. Bavilo a četlo se jedním dechem. Zřejmá inspirace Kulhánkem a někdy možná až přespříliš. Ale není to na škodu, více takových knih ;)

10.07.2021 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Epesní!

28.01.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

(SPOILER) Opět velmi dobře čtivé od začátku do konce. Bacha spoiler, tedy pro ty kdo už khinu četli: Přišlo mi divné že určitou věc, naši detektivové nečetli od posledního nejnovějšího záznamu a vůbec se čtením tak nějak otáleli. Jinak konec je klasika, jak už jsem psal v některém komentáři k jiné knize ze série - měli by Hunterovi dát pod kůži nějaký pokročilý GPS čip a bylo by vystaráno.

17.01.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvost české sci-fi / fantasy. V knize naleznete obojí ;). A nelze jinak než jen doporučit.

02.01.2021 5 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Tak tohle bylo super ;). Jedna z nejlepších knih od pana Žambocha. Doporučuji.

31.10.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Super jako vždycky. Chris Carter dokáže čtenáře pěkně vodit za nos. Například scéna při které Lucien pokládá bombu svádí k tomu představovat si kostel. A konec napsaný tak, že jsem si myslel že se s Robertem nadobro rozloučíme. Člověk by si skoro přál, aby Lucien zase utekl...

01.10.2019 5 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Mno nápad s AI a astrálním světěm nebyl špatný. Pan Heteša má dobré nápady. Jen si nemůžu pomoc, ale Yaran/Yasan byl pěkný trouba, na nic moc se nezmohl, teda krom objevování Jacka Danielse a očumování holek. Dostal pár nakládaček a dozvěděli jsme se kdy vstával a kde se najedl. No a konec klasický Heteša. U této knihy by se dalo říct, že vyšuměl někde v astrálu.......

27.09.2019 2 z 5

Tekuté krystaly Tekuté krystaly Petr Heteša

Tak tohle, se mi zatím od Péti H. líbilo nejvíce. Dobrá zápletka, akce, atmoška a i ten "klasický" závěr byl ok.

28.08.2019 5 z 5

Fatal Virtual Fatal Virtual Petr Heteša

Zápletka byla fakt dobrá. Škoda někdy zdlouhavých a dle mne i zbytečných pasáží. A chybělo mi tu "něco" co by mne dokázalo více vtáhnout do děje. Občas jsem se totiž musel ke čtení nutit. Autor má dobré nápady, ve všech knihách co jsem četl. Jen prostě ta čtivost občas pokulhává, což je škoda. No a ty konce...

09.08.2019 3 z 5

Nevermore Baltimore Nevermore Baltimore Petr Heteša

Podle mne se to četlo lépe než Fatal Virtual. Zápletka byla fajn a vymyšlené prostředí mělo svou specifickou (ropnou) atmosféru. Hlavní hrdina byl občas trochu zbytečně natvrdlý. A jen ty konce by mohl autor zlepšit a neosekávat je tolik. Jinak teda dobré počteníčko.

09.08.2019 3 z 5

Hříšníci Hříšníci John Ringo

Tak tohle jsem nedal, tudíž nedočetl jsem. První díl povídek se mi vcelku líbil i když na samostanou sérii Lovců Monster to nemá. Ale tohle už mi přišlo jako vaření z vody. No právě jsem si koupil LM Invazi - tak si jdu zpravit chuť ;)

09.12.2018 1 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Dobře se to čte. Pokud máte rádi Kulhánka nedá se než jen doporučit.

09.12.2018 4 z 5

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Jako fanda Jacka Reachera, bych daleko více než knihu povídkovou uvítal plnohodnotný díl. Ale budiž. Některé povídky se mi vcelku líbily, ale moc jsem nepochopil smysl těch krátkých v závěru. Každopádně se budu těšit na další knihu, doufajíc že bude plná akce, makabrózní atmosféry, hektolitrů vypitého kafe a hlavně kvalitní zápletky a Reacherova deduktivního uvažování, pro které knihy Lee Childa všichni zbožňujeme.

08.12.2018 2 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Hmm zase dobře čtivá kniha od pana Cartera. Vše sedělo, zápletka luštění významu vrahových vzkazů atd. Už se těším na příští knihu. Kdo čte sérii Roberta Huntera ví, že jméno zmíněné v závěru knihy, dává vědět, že to bude stát za to.

29.11.2018 5 z 5

Polnočná linka Polnočná linka Lee Child

Po předchozí knize v sérii opět návrat ke klasickému Reachrovi. Četlo se to dobře. Akorát postrádám určitou chytrost, pro kterou se mi Jack Reacher zalíbil. Dvoumetrová hora svalů s mozkem Sherlocka. V tomto díle mu totiž vše padá tak nějak do kapsy. A vypitého kafe taky moc nebylo :).

18.06.2018 3 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Tak za mne jednoznačně nejslabší ze série. Asi rozumím tomu o jakou amtosféru se snažil Lee Child. Bohužel se mu to moc nepovedlo. Málo akce a bitka s nácky byla jen aby se neřeklo. No a jak to všechno Jack Reacher přežil bez hektolitrů kafe nechápu ;)

09.06.2018 2 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Trochu slabší než předchozí dva díly v sérii. Ale každopádně další povedená "Carterovka" ;).

26.04.2018 4 z 5