Nevermore Baltimore

Když Jerry Linden přiletěl z Paříže do Washingtonu převzít tělo své sestry (včetně devítimilimetrových projektilů v něm), ani v nejmenším netušil, v čem to jeho drahá sestřička vlastně jela. Až na místě zjistil, že kromě poměrně rozsáhlé sítě místních nevěstinců zdědil také vstupenku do pekla… To v tomto případě představuje podivná hra v totálně zdevastovaném měste Baltimore, kde kromě ztracených lidských existencí přežívá ještě něco, čemu místní říkají vyvřeliny a co je stejně nepochopitelné, jako vlastní příčina omezené destrukce této části města. Jerry se neuváženě rozhodne dohrát tu šílenou hru rozehranou jeho sestrou a brzy mu dojde, že kromě jejího mobilu, jehož prostřednictvím jsou mu postupně sdělovány propozice, potřebuje ještě pistoli – nejlépe co největší ráže. Opatří si ji hned po druhém kole. Po tom třetím pak pochopí, že zde někdo šeredně podvádí. A to ještě netuší, jakým způsobem jsou do celé věci zapojeny záhadné postavy vyvřelin, o nichž oficiální místa zarytě mlčí – zato má o ně velký zájem místní novinářka. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41978/big_nevermore-baltimore-2QR-41978.jpg 4.2127

Kniha Nevermore Baltimore

mol378
29.12.2021

Po Zelených šupinách, střepech a rubínech a před doporučenou Co to žere a kde to spí, kterou nemůžu sehnat, střihla jsem během hektických svátků poněkud místy ukecanou hru v Baltimore. Nebylo to špatné, v každém případě zábavné, přiměřeně napínavé, ale ne zas tak, aby jeden nespal, nejedl a visel očima na čtečce i během čištění zubů. Nicméně mě velmi bavilo představovat si totálně zničené město, akvárium, přístav, vyvřeliny. Závěr pro mě překvapivý co se hlavních aktérů týče. Dobrá nenáročná dobrodružná četba pro náročný čas.

3nitka
15.11.2021

"Naštvala mě tak, jak člověka dokážou naštvat jenom ženské. Chlap to prostě nezvládne i kdyby se rozkrájel. Ženská jo. Ženská jo – už jenom proto, že je ženská, protože kdyby to samé napsal chlap, tak to působí úplně jinak. Vypadalo by to tak, že prostě dneska nemůže a že to nejde. Od ženské to působilo tak, že prostě dneska nemá náladu.
Když totiž chlap řekne, že to nejde, tak někde visí na natrženém laně hluboko nad propastí, nebo proti němu stojí rozzuřený krvelačný tygr, který celý měsíc nezavadil ani o jednu pitomou antilopu a už by si něco zakousl. Když to řekne ženská, tak buď ještě nemá zaschlý lak na nehtech, nebo dala přednost horkým malinám, které považuje za několikanásobně hodnotnější požitek, daleko důležitější pro její další existenci."

JezinkaJ
17.10.2021

Skvělý čtení. Po lehkém vžití se do příběhu, jsem se nechala strhnout, jako už dlouho ne. Hra mě strašně bavila, úplně jsem zapomněla že čtu a vlastně jsem hrála taky. Škoda že jí nebyl darován ještě větší prostor. :) Bylo to vážně skvělé.
Osciluji mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Nejasné vyjasnění by bylo na pokračování. Druhý díl nebude? :)

Belisima
14.10.2021

Furt hledam posledni stranky, asi me knihkupectvi osidilo. Ja chci vedet co bylo dal. Ja to potrebuju vedet. Sakra kde bydli Hetesa? Vite nekdo?

toni-az
27.09.2021

Začátek mě tedy moc nebral, konec byl takový nějaký nedokončený, ale to mezi tím bylo super. Trochu klišoidní, ale mám rád přesně tento typ příběhů, kde se soutěží pomocí nějakého dobrodružství. Tedy soutěží... Úkoly byly dost banální, zažil jsem spoustu bojovek a šifrovaček s mnohem pestřejšími úkoly během pár hodin.

Sice spousta věcí byla trochu přitažená za vlasy, občas se týpek choval dost nelogicky, např když skoro nevyužíval pomocníky, ale jinak to jelo dobře. Navíc styl vyprávění připomínal trochu noire detektivky ze staré školy a postapo atmoška Baltimore taky moje krevní skupina.

Poslouchal jsem jako audio, zpočátku mi vadilo ráčkování interpreta, ale brzo jsem si zvykl a musím uznat, že to jinak bylo jedno z nejpřirozeněji znějících namluvení audio knihy co jsem potkal. Rozhodně se s interpretem strefili přesně do stylu knihy. Nebo je tak dobrej, že se do něj prostě dostal sám a dostal by se i do jiných stylů?

TomHr
17.08.2021

Po všech těch nadšených recenzích velké zklamání. Největším zklamáním je hlavní hrdina, který je na jednu stranu správňácký úžasňák, na druhou stranu se co chvíli chová jako totální debil. A ty dialogy! Někdy jsou vážně nestravitelné, jak se hrdina pořád dementně ptá co? co? Rozhovory se ženami jsou ukázkou trapnosti, místy kniha působí jako prvotina ambiciózního středoškoláka. Je to samé šroubované přirovnání a nucený popkulturní odkaz. Ostatně už samotné základní premisy příběhu jsou jaksi přitažené za vlasy. Ale to je jedno, tahle knížka je přece jízda a zábava!
Ovšem jak příběh postupuje, zábava ne a ne přijít. Sem tam nějaká akční scéna, ale jinak se nám hrdina poflakuje po hospodách, dozvídáme se, co si kde objednal a co na sobě měl barman atakdále atakdále. Výrazné proškrtání a zkrácení by knize jednoznačně prospělo.
Přese všechno se autorovi podaří navodit napětí a pocit tajemna. Nakonec jsem byl vážně zvědavý, co se z příběhu vyklube. Jenom jedna záhada stále trvá: Washington se skloňuje a Baltimore ne? Nejsem si jistý.

babystar
15.06.2021

Opět kniha z prostředí, ve kterém bych se nechtěla ocitnout (viz čtenářská výzva), a přece jsem musela číst a číst a dočíst až do konce (strašně moc se mi ale chtělo na ten konec během četby předčasně podívat). Akční příběh okořeněný humorem, v němž se úhlavní nepřítel stal zachráncem a z podivných démonů se vyklubalo něco daleko horšího.

Maud22
24.04.2021

Postupně jsme zaplétáni do zdánlivě smutné, ale rutinní akce, kdy z Francie do USA přilétá středoškolský učitel Jerry, aby vyřídil pozůstalost po zemřelé sestře, s kterou se hodně dlouho neviděl a nestýkal. Za jejím úmrtím se skrývá tajemství a podivná hra o velké prachy v terénu odříznuté části Baltimoru, kde nejde jen o důvtip, ale také o sílu a dobré spojence. Když pokračování ve hře vezme Jerry, tak jsem už v duchu litovala pedagogického pracovníka, protože tohle nedá. Hm, není učitel jako učitel. :-)
Při čtení téhle knihy jsem si říkala, že by to byl skvělý film. Ostatně podobného názoru je možná i sám autor, který v další své knize Sex, drogy & cybn'roll zmiňuje kultovní komiksový film Nevermore Baltimore postpunkového režiséra Petera Heteshi... Rozhodně by to byl lepší námět než nějaká Gravitace či Jupiter vychází. Ovšem nesmělo by se to dostat do rukou The Walt Disney Company, které dokázalo zlikvidovat v poměrně krátkém čase sérii Star Wars...