Nevermore Baltimore

Když Jerry Linden přiletěl z Paříže do Washingtonu převzít tělo své sestry (včetně devítimilimetrových projektilů v něm), ani v nejmenším netušil, v čem to jeho drahá sestřička vlastně jela. Až na místě zjistil, že kromě poměrně rozsáhlé sítě místních nevěstinců zdědil také vstupenku do pekla… To v tomto případě představuje podivná hra v totálně zdevastovaném měste Baltimore, kde kromě ztracených lidských existencí přežívá ještě něco, čemu místní říkají vyvřeliny a co je stejně nepochopitelné, jako vlastní příčina omezené destrukce této části města. Jerry se neuváženě rozhodne dohrát tu šílenou hru rozehranou jeho sestrou a brzy mu dojde, že kromě jejího mobilu, jehož prostřednictvím jsou mu postupně sdělovány propozice, potřebuje ještě pistoli – nejlépe co největší ráže. Opatří si ji hned po druhém kole. Po tom třetím pak pochopí, že zde někdo šeredně podvádí. A to ještě netuší, jakým způsobem jsou do celé věci zapojeny záhadné postavy vyvřelin, o nichž oficiální místa zarytě mlčí – zato má o ně velký zájem místní novinářka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41978/nevermore-baltimore-41978.jpg 4.280
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno · Brokilon

Kniha Nevermore Baltimore

JohnnyKa

Podle mne se to četlo lépe než Fatal Virtual. Zápletka byla fajn a vymyšlené prostředí mělo svou specifickou (ropnou) atmosféru. Hlavní hrdina byl občas trochu zbytečně natvrdlý. A jen ty konce by mohl autor zlepšit a neosekávat je tolik. Jinak teda dobré počteníčko.

Bouný

Výborné.

Jimm1
01.12.2018

Na můj vkus je kniha zbytečně zdlouhavá. Dlouhé pasáže zbytečně popisující cosi jsem prostě přeskakoval a na ději knihy to nemělo vliv. Konec mi přišel sice zajímavý, ale takový nějaký nedotažený. Pro mě tedy dobré - za tři hvězdy.

roso.mak
29.10.2018

Napětí od začátku do konce, uvěřitelný hrdina, jen ten absolutní závěr trochu vyšuměl.

wwwweeees
22.07.2018

Skvělá knížka, kterou doporučuji komukoli, kdo má rád nečekaná rozuzlení :)

Drowned
22.07.2018

Další kniha od Heteši, kterou jsem přečetl a opět jiný originální příběh. Tentokrát příběh vypráví o francouzském učiteli Jerrym, který přiletěl do Washingtonu vyřídit dědictví po své zastřelené sestře... Myslel si, že poletí do Paříže ihned zpět, ale jak poznává život své ex-sestry vše se nadmíru zkomplikuje. Parádní příběh s trochu překvapivým akčním koncem. Těším se na další knihu Petra Heteši, která by měla vyjít v nejbližší době. Doufám v návrat do Baltimoru

Balci007
30.01.2018

Rozporuplné pocity. První dvě třetiny byly pomalejší, ale mě paradoxně seděly víc svojí ponurou atmosférou, závěr byl akční, ale tolik mě nebavilo rozuzlení (nebavilo je možná silné slovo). Celkově hodnotím tak, že mě kniha bavila a tím, že mi nesedl konec na 100% se nenechám rozhodit, spousta lidí to může vnímat naopak. Vrhám se na další kousek z dílny Heteša:)

Svářeč
02.01.2018

Pěkné, moc pěkné. Opět typický Hetešův mustr: Chlápek, který absolutně neví vo co go, je najednou vržen do soukolí něčeho, v čem jde o hodně velké prachy a co je všechno, jen ne legální. Místo trouby Bennyho z Démonů tady ale máme Jerryho z Paříže, který to se zbraněma umí víc, než je na první pohled zřejmé, místo AMRUBBISH je tu AMOIL s Navigátorem a Zorrem a místo Baltimore tady máme... zdevastované Baltimore po obřím zemětřesení. Prostě zas akční nářez plný hlášek a dialogů (i když zrovna tady mě docela zklamal poměrně nízký počet těch opravdu peprných, které byly v Démonech na každé druhé stránce). Klasický Heteša, který vlastně nějak nevybočuje z akčního průměru, ale je tak skvělý, promakaný a bombastický, že nemůžete jinak, než ohodnotit vysoce nadprůměrně. Jen mi trochu přišlo, že to tak trochu pomalu graduje a až do konce se jede ve stejných vyjetých kolejích, narozdíl od Démonů, kde byly zvraty každou chvíli. I tak ale hodnotím čtyřmi hvězdami, i proto, že Jerry mi byl o něco sympatičtější než Benny.

Petr Heteša
česká, 1959