JohnnyKa

Přečtené 27Operace Thümmel
? - leden 2021
Operace Thümmel 2020, F. Kotleta (pseudonym)

Epesní!


Napsáno krví
? - leden 2021
Napsáno krví 2020, Chris Carter

Opět velmi dobře čtivé od začátku do konce. Bacha spoiler, tedy pro ty kdo už khinu četli: Přišlo mi divné že určitou věc, naši detektivové nečetli od posledního nejnovějšího záznamu a vůbec se čtením tak nějak otáleli. Jinak konec je klasika, jak už jsem psal v některém komentáři k jiné knize ze série - měli by Hunterovi dát pod kůži nějaký pokročilý GPS čip a bylo by vystaráno.


Faja
? - leden 2021
Faja 2017, Petra Stehlíková


Naslouchač
? - leden 2021
Naslouchač 2016, Petra Stehlíková

Skvost české sci-fi / fantasy. V knize naleznete obojí ;). A nelze jinak než jen doporučit.


Zakuti v oceli
? - říjen 2020
Zakuti v oceli 2016, Miroslav Žamboch

Tak tohle bylo super ;). Jedna z nejlepších knih od pana Žambocha. Doporučuji.


Minulost
? - říjen 2019
Minulost 2019, Lee Child


Drsný spasitel
? - říjen 2019
Drsný spasitel 2012, Miroslav Žamboch


Nenávist
? - říjen 2019
Nenávist 2019, Chris Carter

Super jako vždycky. Chris Carter dokáže čtenáře pěkně vodit za nos. Například scéna při které Lucien pokládá bombu svádí k tomu představovat si kostel. A konec napsaný tak, že jsem si myslel že se s Robertem nadobro rozloučíme. Člověk by si skoro přál, aby Lucien zase utekl...


Skrytá rizika kvantové démonologie
? - září 2019
Skrytá rizika kvantové démonologie 2019, Petr Heteša

Mno nápad s AI a astrálním světěm nebyl špatný. Pan Heteša má dobré nápady. Jen si nemůžu pomoc, ale Yaran/Yasan byl pěkný trouba, na nic moc se nezmohl, teda krom objevování Jacka Danielse a očumování holek. Dostal pár nakládaček a dozvěděli jsme se kdy vstával a kde se najedl. No a konec klasický Heteša. U této knihy by se dalo říct, že vyšuměl někde v astrálu.......


Tekuté krystaly
? - srpen 2019
Tekuté krystaly 2015, Petr Heteša

Tak tohle, se mi zatím od Péti H. líbilo nejvíce. Dobrá zápletka, akce, atmoška a i ten "klasický" závěr byl ok.


Fatal Virtual
? - srpen 2019
Fatal Virtual 2013, Petr Heteša

Zápletka byla fakt dobrá. Škoda někdy zdlouhavých a dle mne i zbytečných pasáží. A chybělo mi tu "něco" co by mne dokázalo více vtáhnout do děje. Občas jsem se totiž musel ke čtení nutit. Autor má dobré nápady, ve všech knihách co jsem četl. Jen prostě ta čtivost občas pokulhává, což je škoda. No a ty konce...


Nevermore Baltimore
? - srpen 2019
Nevermore Baltimore 2010, Petr Heteša

Podle mne se to četlo lépe než Fatal Virtual. Zápletka byla fajn a vymyšlené prostředí mělo svou specifickou (ropnou) atmosféru. Hlavní hrdina byl občas trochu zbytečně natvrdlý. A jen ty konce by mohl autor zlepšit a neosekávat je tolik. Jinak teda dobré počteníčko.


Hříšníci
? - prosinec 2018
Hříšníci 2017, John Ringo

Tak tohle jsem nedal, tudíž nedočetl jsem. První díl povídek se mi vcelku líbil i když na samostanou sérii Lovců Monster to nemá. Ale tohle už mi přišlo jako vaření z vody. No právě jsem si koupil LM Invazi - tak si jdu zpravit chuť ;)


Lovci monster s.r.o.
? - prosinec 2018
Lovci monster s.r.o. 2012, Larry Correia

Dobře se to čte. Pokud máte rádi Kulhánka nedá se než jen doporučit.


Jmenuji se Reacher
? - prosinec 2018
Jmenuji se Reacher 2018, Lee Child

Jako fanda Jacka Reachera, bych daleko více než knihu povídkovou uvítal plnohodnotný díl. Ale budiž. Některé povídky se mi vcelku líbily, ale moc jsem nepochopil smysl těch krátkých v závěru. Každopádně se budu těšit na další knihu, doufajíc že bude plná akce, makabrózní atmosféry, hektolitrů vypitého kafe a hlavně kvalitní zápletky a Reacherova deduktivního uvažování, pro které knihy Lee Childa všichni zbožňujeme.


Galerie mrtvých
? - listopad 2018
Galerie mrtvých 2018, Chris Carter

Hmm zase dobře čtivá kniha od pana Cartera. Vše sedělo, zápletka luštění významu vrahových vzkazů atd. Už se těším na příští knihu. Kdo čte sérii Roberta Huntera ví, že jméno zmíněné v závěru knihy, dává vědět, že to bude stát za to.


Polnočná linka
? - červen 2018
Polnočná linka 2018, Lee Child

Po předchozí knize v sérii opět návrat ke klasickému Reachrovi. Četlo se to dobře. Akorát postrádám určitou chytrost, pro kterou se mi Jack Reacher zalíbil. Dvoumetrová hora svalů s mozkem Sherlocka. V tomto díle mu totiž vše padá tak nějak do kapsy. A vypitého kafe taky moc nebylo :).


Večerní škola
? - červen 2018
Večerní škola 2017, Lee Child

Tak za mne jednoznačně nejslabší ze série. Asi rozumím tomu o jakou amtosféru se snažil Lee Child. Bohužel se mu to moc nepovedlo. Málo akce a bitka s nácky byla jen aby se neřeklo. No a jak to všechno Jack Reacher přežil bez hektolitrů kafe nechápu ;)


Hovor se smrtí
? - duben 2018
Hovor se smrtí 2017, Chris Carter

Trochu slabší než předchozí dva díly v sérii. Ale každopádně další povedená "Carterovka" ;).


Nádraží Perdido
? - duben 2018
Nádraží Perdido 2010, China Miéville

Knihu jsem četl již před lety, hodnotím teď poté co jsem si zde založil účet. Zajímavý svět na který jsem si musel trochu zvykat. Parádní jazky. Jako poezie. Obvykle mám rád knihy co se čtou samy, což tato není, ale vydržíte-li odmění vás parádní atmosférou na kterou budete dlouho rádi vzpomínat. Můj učitel autoškoly se jmenoval Tkáč a když se mne ptal, jak jsem si autoškolu vybral řekl jsem mu, že jsem právě četl knihu kde byla postava Tkáč. To že to byl multidimenzionální pavouk jsem mu ale neřekl ;).


Jizva
? - duben 2018
Jizva 2004, China Miéville

Jde vidět, že se autor poučil a rozepsal. Už zde nečteme zdlouhavé popisy situace viděné minimálně ze tří různých pohledů, jako tomu bylo v Nádražní Perdido. Kde jsem si i chvilku musel zvykat na ten "pohádkový" svět. Smekám před prekladatelem. Tohle překládat musel být fak challange.


Dobrák
? - duben 2018
Dobrák 1996, Jiří Kulhánek

Cesta krve (obě knihy) je za mne to nejlepší co Jirka Kulhanků napsal. Vím, že jemu osobně se zdá jako nejslabší a také musím souhlasit s tim co napsal Ramiel. Ale i tak mne tato kniha vtáhla tak, že jsem nevnímal jak během čtení otáčím stránky. Mix sci-fi a zobie horroru byl pro mne to pravé ořechové.


Jeden za druhým
? - duben 2018
Jeden za druhým 2015, Chris Carter

Musel jsem si najít jak takový tarantulí jestřáb vypadá. Jinak opět rychlo čtecí kniha, kterou prostě musíte dočíst.


Já jsem smrt
? - duben 2018
Já jsem smrt 2016, Chris Carter

Opět dobře čtivá kniha od začátku do konce. Jelikož čtu sérii s Robertem Hunterem postupně a mám už tak Chrise trošičku "přečteného" , tušil jsem kdo bude vrahem. I tak mne na závěr dokázal ještě prekvapit. Zároveň si však pokaždé přeji, aby se už Hunter nenechal na konci vrahem chytit. Garcia by se mohl konečne poučit a nastřelit Hunterovy pod kůži nějaký pokročilý GPS čip :) To by si to chlapci na závěr dost ulehčili.


Lilith: Had v trávě
? - březen 2018
Lilith: Had v trávě 1996, Jack Laurence Chalker


Medúza: Tygra za ocas
? - březen 2018
Medúza: Tygra za ocas 2001, Jack Laurence Chalker


Zloba
? - březen 2018
Zloba 2016, Chris Carter

Zatím jednoznačně nejlepší ze série. Bylo to napínavé, mělo to spád a bylo to dost chytře napsáno. Možná trošičku inspirace Mlčením Jehňátek.