Johhanka79 Johhanka79 komentáře u knih

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Zaručená, nostalgická klasika. Znám ze své zkušenosti. V knize jsem se místy viděla. Každý den tím procházím.

10.03.2023 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Darcy nezklamala. Asi nejlepší díl. Dávám pět hvězd.

12.07.2021 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Zase Ursula nezklamala. Dávám pět hvězd.

03.07.2021 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Několik nevyspalých rán. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Příběh uchvátil a nepustil. Nemám co vytknout a já se přiznávám při čtení jsem se i bála:-) Dávám plný počet hvězdiček a klobouk dolů. Yrsa zraje jako víno.

31.01.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Veliké těšení, počáteční zklamání a následné nadšení, začtení, mrazení, strach a přiznávám se držení pěstiček hlavní hrdince. Ano, chyby i nesmyslné chování, s počátku až jakási béčkovost, ale výsledek parádní. A ano, milovnice koček dala půl hvězdy jen za Wolfganga. Co se koček týká, chápu jednání a uvažování hrdinky . Čtyři hvězdy!!! A rozsviťte lampičku:-)

22.12.2019 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nejlepší díl celé série. Uvěřitelný Harry, který už tolik neoplývá nadpřirozenými schopnostmi. Ano, přežije zabojuje, ale uvěřitelně:-) Trošičku uspěchaný konec. A co vlastně bylo Rachel? Dávám pět hvězd i přes drobné nedostatky. Čtivá, chytlavá kniha, kterou nebudete chtít odložit.

18.02.2019 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Plný počet hvězdiček. Konečně Harry, který není terminátor:-D, klidnější Holleovka, uvěřitelná, příjemně čtivá. Není co dodat a happyend....

28.12.2018 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Čteno v angličtině. A i v tomto jazyce, co není mou mateřštinou, je to neopakovatelný zážitek. Sama vím, jak je těžké přežít a nevzdávat se.

03.05.2024 5 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Tak, já jsem u této knihy neočekávala nic. o to milejší bylo překvapení. Kniha čtivá, chytlavá. Přečtena jedním dechem.
Není přehnaná jako Nesbo ala terminátor. Prostě nevím i ten děj, dobře vymyšlený a co si budeme nalhávat, v dnešním přehlceném světě krimi světě i originální. Za mě pět hvězd.

06.12.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Klasická Dary. Jako vždy příliš uspěchaný konec, přemrštěný děj. Nereálnost. Nesmyslnost. Prostě klasická Darcy, kterou za to miluji. Kniha se rychle čte:-) Oddychovka:-)

28.10.2022 4 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Teda musím říct, že Blumová má ve vší té smůle pokaždé takové štěstí. Škoda, že v reálném světě to takto nefunguje. A jaký je terminátor, se všemi zraněními a počátečním alkoholismem vydrží vše, dokonce i řídit pod vlivem. Jinak kniha se mi i přes tyto nedostatky velice líbila, je čtivá, děj ubíhá. Mohu jen doporučit, ale na plný počet hvězd to nestačí.

22.08.2021 4 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Roztomilá "blbina". Překombinované, přehnané, nedotažené. Nápad, téma dobré, ale tak smutně nevyužité. Ztracený potenciál knížky. Neříkám, že je tahle kniha vyloženě špatná, ale hodně ji do dobré chybí. Pocit jakési lacinosti, béčkovosti a červené knihovny ve mě i po přečtení poslední strany přetrvává. Dávám tři hvězdičky, přečtete rychle, nudit se také nebudete, ale po druhé po této knize nesáhnete. Doporučuji na cestu ve vlaku, na zkrácení dlouhé chvíle.

24.02.2020 3 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Super počtení, ale popravdě, čekala jsem trošku víc. Namlsala jsem se recenzemi a byla to chyba. Zápletka zajímavá a originální. Jména, tak krkolomná, že si přečtete vždy jen křestní:-) Dávám čtyři hvězdy. Přečteno s potěšením:-)

30.12.2019 4 z 5

Opravdu mrtev? Opravdu mrtev? Peter James

První kniha tohoto autora kterou jsem četla a musím dát pět hvězd. Originální, neotřelé, čtivé, chytlavé a uvěřitelné. Originální zápletka, děj má spád, bez hluchých míst a umělého natahování. Vřele doporučuji!

19.04.2019 5 z 5

Pikový Jack Pikový Jack James Hankins

Kniha se mi moc líbila. Přečtena jedním dechem. Trošku smutná, jako celý tento žánr. Sympatický hlavní hrdina. Vychytralý hlavní podezřelý. Neprotahované a uměle nastavované, morálním dilematem protkané. Pět hvězdiček.

27.01.2019 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Pět hvězdiček. U knih s takovouto tématikou je asi zvláštní napsat: Tato kniha je krásná... Ale je krásná, svým osobitým způsobem. Čtivá, chytlavá... a občas úsměvná.

05.01.2019 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Sice místy trošku překombinované, ale tak chytlavé a čtivé. Nápadité prostředí i zápletka a sympatické postavy. Nejdůležitější: Konec dobrý, všechno dobrý:-)

12.07.2018 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

A uděláme z Harryho polotovar. Harry je morální a napůl mrtvý přesto podávající nadlidské výkony hodné terminátora... Zápletka zajímavá, provedení přehnané. Kniha se četla dobře, ale ten pocit: Dejte Harrymu hergot už pokoj... přetrvával celou dobu čtení. Kniha není špatná, jen všeho moc škodí. Ač mám celou sérii velice ráda, musím s hvězdičkami dolu:-(

02.05.2018 3 z 5

Sbohem, ptáčku Sbohem, ptáčku Jesper Stein

Výborná kniha. Měla jsem strach, zda budu moci knihu s tímto tématem vůbec číst. A přečetla, jedním dechem. Popis vyšetřování a citlivého přístupu u jinak tvrdého Axela Steena, bylo překvapením. Doporučuji a dávám za pět hvězdiček. P.S.: Já věděla, že vraždil on:-)

17.03.2018 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Opět výborná kniha! Pět hvězd ale bohužel dát nemohu. Knížka se výborně čte, má originální příběh a dějovou linku co chytne za srdíčko, ale ač má přes 550 stránek, tak by snesla víc rozepsat. Já nevím, ale je to takové "holé". Škoda...

25.09.2017 4 z 5