johana3160 johana3160 komentáře u knih

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Zase jeden v klasickem duchu. Hezky pribeh, ale az naivni, nijak vtipny, proste takovy nijaky.. neni spatny, ale neoslni.

06.06.2022 3 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Romanticka klasika. Tesim se na dalsi dil…

Napravený prostopášník Napravený prostopášník Raine Miller

Nic moc.. pulka knihy jaks taks usla pak uz to bylo o nicem, nic prekvapiveho… a pulka informaci na konci mi prisla nadbytecna, jako “proc to tam autorka vlastne cpe?”

27.05.2022 2 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Krasna kniha, super popisy, vtip a konec u ktereho nemam chut knihu poslednich padesat stran odlozit.

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Hezke, jednoduche a poutave az do konce. Ale zadne prekvapeni.

Pán mého srdce Pán mého srdce Jo Beverley

Jo nezklamala. Jeji pribehy me vzdy chyti a nepusti. Tentokrat ovsem byli hlavni hrdinove az moc dokonali a pritom postradali (jak je obvykle) schopnost komunikovat… Auzorka sice nezklamala ale ma na vic, ma i lepsi knihy…

18.05.2022 3 z 5

Sandy Sandy Melanie Moreland

Priznam se, ze i kdyz serii VI mam vseobecne rada tak na knihu o Sandy jsem se netesila takze jsem nebyla ani moc zklamana. Je zo krasny romanticky pribeh o lasce v pozdejsim veku, bohuzel pro me ponekud nudny a utahany. Jako by tempo knihy odpovidalo veku hrdinu i kdyz jsou “dobre udrzovani”… navic pri cteni jsem se naucila nevnimaz pismenka ale obrazy (predstava toho co ctu jako film v mysli) a proste me nelaka predstava dvou padesatniku (ano, jiste vasti jsem procitala velmi zbezne). Navic mi tam chybelo nejake napeti, ktere bylo v jinych dilech.
Celkove je to sice krasny, romanticky pribeh a mozna si ho za takovych dvacet - tricet let prectu znovu, ale zrovna v soucasne dobe me nenadchl.

16.05.2022 3 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Byl to pekny pribeh plny lasky, humoru a slz. Jen me obcas rozcilovalo chovani hrdinu. Nevim, co preste to bylo, jen ze bylo “divne”. Nebo “divne” popsane. Tezko rict.
Jednoduse receno to byla ale prijemna romantarna.

01.05.2022 4 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Pozor! Muze obsahovat spoilery!
Kniha je stylove to, co jsem cekala. Ma pomaly rozvlacny zacatek (1.pol.), a sviznejsi konec. Mozna misty az moc. Ale to podstatne bylo “receno”. Nicmene rozebirana problematika je prekvapiva. S touhle konkretni se setkavam poprve a myslim, ze to bylo celkem dobre podane. Priznam se ze jsem vedela uz tak po 1/3 o co jde, protoze nesnasim zdlouhave knihy a pak koukam na konec jestli to ma vubec zajimavy zaver:) no tahle mela:oD
Sklanim se pred odvahou autorky.

28.04.2022 3 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Knihy MM jsou znacne frustrujici. Ano, plne splnila me ocekavani, vzhledem k predchozi trilogii. Je tu vsak obrovske ALE. A to v podstate stejne jako u Mount trilogy… jeden pribeh je rozdelen do tri knih, pricemz kazda z nich je na par hodin. Mam knihu pujcenou a i kdyz je fakt super, tak tohle je duvod proc bych si je nikdy nekoupila. Protoze mi to prijde jako rozdelovani jednoho pribehu ne kvuli obsahlosti, ale kvuli prachum.

26.04.2022 3 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

(SPOILER) POZOR SPOILER!!!!
Mam ponekud smisene pocity. Kniha mela takovy nijaky zacatek. Pak se rozjela, ale nebylo to zrovna nic co by se mi zamlouvalo a konec… no ten jsem prorvala. Vim, ze zivot neni takovy, ale pro kazde hrdiny si predstavuju takovy ten konec “stastne az naveky”. Bohuzel jsou zde rodice teto generace Dean a velmi nemocna Rosie. A myslim, ze z cele knihy na me nejvic zapusobily casti z pohledu jich dvou. Ano Luna a Knight si zazili pekne drama, ale nejak to nebylo ONO. Myslim, ze Shen ma lepsi knihy. A tohle bylo prilis neuveritelne.

23.04.2022 3 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Mam radsi pravnicke pribehy jinych autoru. Tohle nebylo spatne, whitney nezklamala, ale ma lepsi.

18.04.2022 3 z 5

Sliby chyby Sliby chyby Winter Renshaw

Lepsi prumer. Pribeh mi pripadal jak z harlequinky, jen propracovanejsi. Tady se hodi: neoslni, neurazi.

18.04.2022 3 z 5

Rozkoše zimy Rozkoše zimy Evie Hunter (p)

Ok, neubranim se “srovnani” s 50 odstiny. I kdyz srovnani je ponekud prehnane. Kniha ma pouze spolecny zanr, jinak 50o. dost pokulhava. Mam rada e.knihy s pribehem. Tady byla erotika i pribeh, bohuzel se autorky snazily do pribehu toho narvat moc a neni tim padem vyuzit plny potencial, jednotlivych prvku. Pozitivni je, ze kniha neni zdlouhava a dej vetsiny plyne velmi rychle. Neni to nejlepsi, co jsem cetla, ale ani nejhorsi.

18.04.2022 4 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Knihu jsem cetla pred vic jak patnacti lety. Celkem me udivilo (i kdyz asi nemelo), kolik jsem toho zapomnela. Tentokrat jsem knihu poslouchala, ale na zazitku to neubralo. Cloveku se ani nechce verit, ze pribeh vznikl v sedesatych letech.
Ve sve podstate tak jednoduchy, ale pritom propracovany svet Zememori urcite stoji za precteni/poslechnuti.

12.03.2022 5 z 5

O té noci O té noci Julie James

Mne osobne tento dil moc nebavil. Mozna jsem na nej nemela naladu, ale cetla jsem ho dvakrat tak dlouho co normalne. V polovine uz jsem s tim chtela prastit, ale nakonec jsem knihu docetla. Prislo mi, ze se pribeh toci v kruhu a vlastne by se dal podstatne zkratit. Nicmene porad se to dalo docit a pribeh i kdyz je skoro o nicem je pekny a romanticky..

12.03.2022 2 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Myslim, ze i kdybych nevedela, kdo je autorkou, JQ bych poznala podle jejiho osobiteho stylu, ktery mam moc rada. Serii Bridgetonovi mam moc rada (serial stoji za prd), a tohle navazani je super. Krasne popsana vzrustajici naklonost a veskere pocity “necekaneho” paru. Zivy pribeh a silne lakadlo na dalsi dil. Ja si nestezuju. Teda max na to, ze jsem v knihovne zapomnela 2.dil:)

07.03.2022 4 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

(SPOILER) Uz jsem od autorek cetla lepsi. Stylove zapada do tvorby autorek, ale pribeh me moc neoslovil. Prislo mi, ze se to mota v kruhu a furt natahuje a to byla teprve polovina knihy.

POZOR SPOILER:
Sice bylo jasne jak to dopadne, ale musim priznat, ze incest byl na me trochu silny kafe. Tohle pro me dost prestrelilo, i kdyz to nedotahli “do konce”. Tohle proste nebyl tak docela muj salek kafe.

07.03.2022 3 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Pribeh Duny jsem znala ze starsich filmovych zpracovani. Ted jsem hledala neco na poslech do prace a 40h mi znelo slibne. Takze priznavam necteno ale poslechnuto. A prekvapive me to fakt bavilo. Prijemny hlas predcitajiciho dodal pribehu zivot a ja chvilemi tajila dech nebo se uculovala pribehu.
Pribeh je prekvapive obsahly a bohaty. Poutavy svet a me prekvapilo, kdyz jsem si uvedomila, jsk je kniha vlastne stara a co vsechno autor vymyslel do sveho sveta.

05.03.2022 4 z 5

Záblesk vzpomínek Záblesk vzpomínek Nalini Singh

Neco mi na tom nesedelo. Ale jinak to pekne zapada do serie. Autorka rozviji cely svet i pribeh a postupne se clovek dozvida dalsi informace. Jedine co me mrzi je, ze trva dlouho vydani dalsiho dilu (fakt doufam, ze vydavani neprerusi) a ze se nejspis nikdy nedockame souvisejicich povidek…

04.03.2022 3 z 5