JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

No a já No a já Delphine de Vigan

Inteligentni holčina, která se upne na mladou bezdomovkyni...Moudré poutavé čtení!

29.02.2020 5 z 5

Nedokončený portrét Nedokončený portrét Mary Westmacott (p)

Při čtení této knihy jsem si vzpomněla na jinou knihu od stejné autorky...Nebyl jsem u Tebe, když přicházelo jaro. Tato kniha je také sondou do lidské duše, i když dost jiné... Celia je lidská, milá, zklamaná..
Krimi jsou výborné, ale tyto příběhy tak zajímavé. Líbí se mi a doporučuji.

14.02.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Po přečtení několika stran jsem se ocitla v knize 10malých černoušků, aspoň mi to tak připadalo. Tedy téma známé...Několik lidí, kteří nemohou odejít a odjet z objektu pryč a mrtvých přibývá. Kniha neurazila, ale silný zážitek to nebyl. Líbila se mi však víc, než kniha Manželé odvedle od stejné autorky.

10.02.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

První kniha od této autorky a první kniha s tímto tématem. Je tak kouzelně smutná nebo hořce krásná? Doporučuji.

30.01.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Toto čtení pro mě nebylo ani zklamání a ani nadšení. Zprostředkovaně známe historii z Osvětimi a Březinky. Spousta věcí se dá jen těžko představit. Nejstrašnějši byl asi všudypřítomný strach a chlad. Jsem ráda, že takové knihy jsou....lidé, kteří vypráví svůj přiběh věřili, že naděje je a v neposlední řadě muselo být i štěstí. Několikrát se v komentářích objevilo, že těžko věřit, zda je příběh pravdivý. Já vidím za příběhem přeživší lidi a zda jsou podrobnosti pravda, neřešim.

21.12.2019 5 z 5

Nataša Nataša Táňa Keleová-Vasilková

Další příběh, který se klidně může odehrávat v několika domácnostech....autorka nezklamala. Poutavé, někdy smutné jindy úsměvné.

14.09.2019 4 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Autorka touto knihou nezklamala. Doporučuji.

03.06.2019 5 z 5

Rozbité štěstí Rozbité štěstí Táňa Keleová-Vasilková

Hmm, paráda! Úvodní část o harmonii, když je žena doma a muž pracuje, mi přišla o kousíček delší, než by musela být.Co se ale dělo pak? Moc zajímavý děj, Terce jsem držela pěsti, ať je šťastná.

30.05.2019 5 z 5

Neviditelný nepřítel Neviditelný nepřítel Willy Corsari (p)

Snad jediná kniha, kterou tato autorka napsala, ale silně na mě zapůsobila. Kniha je sice o životě lékaře, který se zabývá výzkumem rakoviny, což je smutné téma. Četba knihy je ale jednim sloven KOUZELNÁ nebo aspoň na mě tak působila. Není jen o samotném výzkumu, ale o myšlenkách, pocitech, je tu i dotyk s vírou, eutanazií....dá-li se to tak nazvat. Nemalou roli zde hrají mezilidské vztahy. Vřele doporučuji.

10.05.2019 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Přečteno během jednoho dne. Opět autorka nezklamala. Prostě toto se stát může....

02.03.2019 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Temná kniha plná postav. Všechny postavy až divné, ale autorkou precizně zpracované. Občas jsem byla zmatená, o kom to vlastně čtu, kdo ke komu patří.

05.02.2019 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

...šla jsem do čtení se zárukou napínavého čtení. Vyplnilo se. Jen jsem se nudila u zvláštně akční operace v loděnici.

06.01.2019 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Obě hlavní hrdinky, Julie i Agnes v něco věřily a v obou případech se nedařilo vejít do vysněné cestičky. Dva nešťastní lidé. Smutný příběh. Kniha poutavá, stejně jako druhá kniha této autorky.

04.12.2018 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Ne. Až moc holčičí a "hihňavé".Anebo mě moc nezajímá, jak to mají herci.... Knihu jsem ani ne v půlce odložila.

01.11.2017 1 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Tak tohle bylo fajn. Ano, dvě dcery někdy na plesknutí, obě matky někdy na přetrhnutí. Vcelku mě ale tato kniha bavila! Tak to prostě chodí, ne vždy si rozumíme se svými blízkými a někdy je to prostě věčný boj, ale....! Moc milé bylo, jak obě generace potřebovaly v určitých věcech zalumpačit. Rozhodně každá dcera musí přemýšlet nad svým vztahem ke své matce a matka zase o ní. Vykreslení krajiny Kréty a jejích obyvatel bylo pěkné.

31.07.2017 5 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Čtivá, varující kniha pro všechny ženy, které se zakoukají do cizince a nevidí začínající útlak a násilí. Je třeba být ostražitá! Dvacet let strachu, tyranie páchaná nejen na ženě samotné, ale i na jejich dětech, odpíraná svoboda pohybu venku, to je zlo největší! Autorku zachránil pravděpodobně pud sebezáchovy, síla nebyla, zdraví také ne! Těžko předvídat, jak se budou chovat tyto týrané děti ke svým potomkům....budeme doufat, že jim budou dobrými rodiči jako jim byla, v tomto případě, jejich matka.

24.04.2017 5 z 5

Vazač vzpomínek Vazač vzpomínek Bridget Collins

Pro mě velmi příjemné čtení. Člověk si občas řekne, že by se některých vzpomínek rád zbavil, ale ....nakonec si cení všech. Vždyť mohou napomáhat k tvoření osobnosti, ovlivňovat chování v různých situací.
K jedinečnosti knihy nepřispívá jen myšlenka vazačství, ale i milostná liinie...

25.10.2023 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Mně se tento díl moc líbil. Skvělé na mě působilo "tušení něčeho" v domě. Hlavní hrdina sympatický a to je také důležité.

09.08.2023 5 z 5

Velmi poutavé vyprávění z nelehké doby, která se dotýká všech, kteří měli rodiny v Sudetech. Doporučuji!

09.03.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Po několika prvních stránkách jsem chtěla knihu odložit...ponuré téma, žádná sympatická postava. Ovšem téma natolik zajímavé, děj se napínavé rozbíhal a najednou byl konec knihy.Doporučuji!

25.08.2022 5 z 5