JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Kniha, která se četla hůř, než jiné od této autorky.Ale je to asi tím, že pokud je život matky autorky složitý, je pak složité i čtení.Každopádně děkuji.

18.03.2020 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Inteligentni holčina, která se upne na mladou bezdomovkyni...Moudré poutavé čtení!

29.02.2020 5 z 5

Soutěž Jedlíků Soutěž Jedlíků Lukáš Pavlásek

Tak toto byla jízda....ne, vážně, bylo to hrozné. Ploché a hloupé dialogy. Odvážný ten, kdo to vydal.

24.02.2020 odpad!

Učitel odchází Učitel odchází Ljubov’ Rafailovna Kabo

Na knihu jsem narazila ve staré knihovně, díky výzvě jsem si ji přečetla.Nijak mě nezaujala.

22.02.2020 2 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Autorkou krásně vylíčeny pocity obou hrdinů. Muž a žena...čekala jsem, kdy přijde setkání těchto dvou lidí, jak dojde k vzájemné duševní úlevě...čekala a spřádala plány, jak se ze smutných, trpících stanou veselí....A ten závěr? Křičela bych. Knížka opět hodná doporučení.

17.02.2020 5 z 5

Nedokončený portrét Nedokončený portrét Mary Westmacott (p)

Při čtení této knihy jsem si vzpomněla na jinou knihu od stejné autorky...Nebyl jsem u Tebe, když přicházelo jaro. Tato kniha je také sondou do lidské duše, i když dost jiné... Celia je lidská, milá, zklamaná..
Krimi jsou výborné, ale tyto příběhy tak zajímavé. Líbí se mi a doporučuji.

14.02.2020 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Dojemný, silný příběh. V knize je mnoho moudra, skrytých i vyřčených pravd. Je to jedna z těch knih, která nějakým způsobem v člověku zůstane.

11.02.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Po přečtení několika stran jsem se ocitla v knize 10malých černoušků, aspoň mi to tak připadalo. Tedy téma známé...Několik lidí, kteří nemohou odejít a odjet z objektu pryč a mrtvých přibývá. Kniha neurazila, ale silný zážitek to nebyl. Líbila se mi však víc, než kniha Manželé odvedle od stejné autorky.

10.02.2020 4 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Oddychová četba a s tím jsem i počítala. Autorku už znám, tak vím, co čekat.

07.02.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Po několika kapitolách na začátku a události, která rozjíždí děj, jsem snad ani nechtěla pokračovat.Střed knihy se táhl. Závěr byl brilantní.

31.01.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

První kniha od této autorky a první kniha s tímto tématem. Je tak kouzelně smutná nebo hořce krásná? Doporučuji.

30.01.2020 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

A zase jedna, která propadla kouzlu muže! Sype si popel na hlavu, i když nic neprovedla! Děj krásně gradoval, ale pořád jsem si říkala, jestli už všeho není tak nějak moc. Navíc jsem marně vzpomínala, kde jsem ten příběh už četla, viděla?Možná hodně podobný námět...
Autorčiny dva thrillery, které jsem četla, se nečetly tak hladce jako tato kniha, přesto si myslím, že byly lepší.

05.01.2020 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Četla jsem od autorky Kudy vchází světlo a moc se mi kniha líbila. Rozhodla jsem se sehnat si nejlépe postupně všechny díly s detektivem Gamachem. Tento 1.díl měl hodně pomalý rozjezd, ale chápu, že důležité bylo uvést čtenáře do vesnice, kde se přiběh odehrává a seznámit s postavami, kterých není nejméně. Radím tedy vydržet....kniha je napínavá, ale je třeba trpělivosti.

03.01.2020 4 z 5

Chlapec, který pěstoval dráčky Chlapec, který pěstoval dráčky Andy Shepherd

Zaujala mě obálka a název knihy, když jsem vybírala nějakou knížku synovi. Vzhledem k tomu, že má rád draky jsem doufala,že se mu bude líbit. Líbí, predčítám každý večer.

30.12.2019 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Po dočtení nelze cítit jen smutek ani radost, tyto dva pocity slpývají. Příběh je psaný jinak, než dalši knihy tohoto žánru. Jsem ráda za prostředí, ve kterém se děj odehrává.Za mě moc dobrá kniha.

29.12.2019 5 z 5

Tri sestry Tri sestry Táňa Keleová-Vasilková

Mám ráda knihy, které vyvolávají silné emoce, a i když je tato tzv. odpočinková, splnila to do puntíku. Příběh moc hezký, rozhodně lze v knize najít to, co člověk sám zná ze svého života. Začtena jsem byla tak dobře, že mě překvapilo, když jsem chtěla otočit stranu a zjistila, že je konec. Příběh by se mohl klidně vinout dál.

25.12.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Toto čtení pro mě nebylo ani zklamání a ani nadšení. Zprostředkovaně známe historii z Osvětimi a Březinky. Spousta věcí se dá jen těžko představit. Nejstrašnějši byl asi všudypřítomný strach a chlad. Jsem ráda, že takové knihy jsou....lidé, kteří vypráví svůj přiběh věřili, že naděje je a v neposlední řadě muselo být i štěstí. Několikrát se v komentářích objevilo, že těžko věřit, zda je příběh pravdivý. Já vidím za příběhem přeživší lidi a zda jsou podrobnosti pravda, neřešim.

21.12.2019 5 z 5

Orinokem k přechodu Orinokem k přechodu Milena Holcová

Milena Holcová nezklame! Nemám pochyb, že se brzy vydám v jiné její knize zase s radostí do světa.

16.12.2019 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Jak už tady bylo psáno...kniha se četla překvapivě lehce.Při čtení, hlavně první a druhé části, jsem měla velmi podobné pocity jako u knih V.Hanišové. Jiný příběh, jiné prostředí, jiná kultura..stejné pocity. Určitě jsem ráda, že jsem nakonec knihu zvolila.

06.12.2019 4 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

První dotyk s knihou od tohoto autora. Slyšela jsem zleva prava chválu. Přiběh samotný byl poutavý, stále se něco dělo. Nějak mi ale od začatku neseděl celý policejní sbor a jejich hovory.

30.11.2019 3 z 5