Chlapec, který pěstoval dráčky

Chlapec, který pěstoval dráčky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429525/bmid_chlapec-ktery-pestoval-dracky-gA7-429525.jpg 4 11 5

Když Tomas jednoho krásného dne objeví na zahradě u dědečka a babičky podivuhodnou kaktusovitou rostlinu s ježatými plody, připomínajícími dračí kůži, vůbec netuší, jak moc mu změní život. Plody podivné rostliny na dotek hřejí a sálají. Netrvá dlouho a vylíhne se z nich dráček. Mít ale doma živého dráčka není jen tak. Jen co přišel na svět, hned začal tropit neplechu. Tomas má co dělat, aby svého nového mazlíčka utajil před rodiči i prarodiči. Bohužel svého kocoura Tomtoma neoblafne, a už vůbec ne své kamarády, kteří okamžitě zatouží po svém vlastním dráčkovi. Ještě aby ne, draci jsou přece úžasní… jen vám dokážou zapálit zubní pastu a vaše kalhoty se mohou ocitnout na televizní anténě. Člověk by řekl, že jeden drak je až dost. Jenomže netrvá dlouho a na podivné rostlině se objeví další a další plody. Tomas se oficiálně stává pěstitelem draků…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

The boy Who grew Dragons , 2018

Akvabela
29.03.2023 5 z 5

Synovi 7 let se líbila. Originální čtení. Když jsem mu ji četla, tak jsem se u jedné pasáže tak rozesmála, že jsem nemohla vůbec dál číst. Moc pěkně napsané.

Vikuška185
16.09.2022 5 z 5

Krásná kniha, natrefila jsem na ní náhodou. Je poutavě, vtipně napsaná. Líbila se celé rodině. Četli jsme 2x.

Ladis777
26.04.2022 5 z 5

Prima příběh, milý humor, inspirativní pro fantazii. Od Vánoc jsme ji dítěti přečetli už dvakrát a asi budeme za nějakou dobu číst zase.

š.m.i.k
25.06.2020 5 z 5

Skvělá knížka. Dětem se to hrozně líbilo, pořád škemraly o ještě jednu a ještě jednu kapitolu. Akční, vtipné, milé, musím dát 5* a doporučuji.

JIVaJaH
30.12.2019 3 z 5

Zaujala mě obálka a název knihy, když jsem vybírala nějakou knížku synovi. Vzhledem k tomu, že má rád draky jsem doufala,že se mu bude líbit. Líbí, predčítám každý večer.

Andy Shepherd
anglická
2019  87%Chlapec, který pěstoval dráčky
2020  96%Chlapec, který létal s dráčky
2019  96%Chlapec, který vyrůstal s dráčky

Kniha Chlapec, který pěstoval dráčky je v