Jittka Jittka komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Takový život prostě byl, a vlastně je stále, jen v jiné podobě.

17.05.2022

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Děj se rozjížděl pomalu, ale Rute Sepetysova opět nezklamala, její zpracování je skvělý, oceňuji kolik si dala práce s vyhledáváním dokumentů. Je s podivem jací diktátoři se dostanou k moci a nenávratně ovlivní tolik generací.

07.03.2022 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Krásný román ... Život uteče neuvěřitelně rychle a za čím se jednou ohlídneme a nebudeme se za to stydět, nebo toho litovat ?

01.01.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Čte se tak lehce, že prostě musíte otáčet stránku za stránkou a pak se zamyslet, jestli jsou ty moje děti šťastný a nezažívají žádné bezpráví, a jednou budou na dětství vzpomínat s láskou.

27.12.2021 5 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Moc krásný příběh, četl se úplně sám. Nic složitého, spletitého, prostě oddechovka s malou záhadou.

13.11.2021 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Celá kniha výborná, z konce jsem v rozpacích. Nicméně myšlenka je jasná, někdy stačí málo a nic to nestojí. Jen čas, který věnujete někomu jinému.

26.08.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nářečí mi vůbec nedělalo problém, úplně sem tu dědinu viděla před sebó :-) , to je asi v každé vesnici sténý. :-))

11.08.2021 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Skvělá zápletka, autorka umí ! Bylo líto i Medelein , furt sem doufala, že.... nebudu prozrazovat. Ale jsem vlastně ráda, že to skončilo takto, život vždy není happy end.

06.08.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Četlo se mi to dobře..... a teď běžte do nemocnice na zákrok.... a už vůbec nechci vědět co doktoři říkají a co si myslí. Přečtu si určitě i něco dalšího od autorky. Spokojenost

02.08.2021 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Ano, Němci a Zuzanin dech jsou lepší, ale i tohle je dobře napsaný. Doupě se čte pěkně , dobře výstižené pocity hlavních hrdinů.

29.07.2021 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Za mě spokojenost, četla se sama.

15.02.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

V téhle knize je všechno.... všechno

26.01.2021 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Moc krásný příběh . Málokdy se mi líbí filmové zpracování, ovšem tady se to povedlo.

26.12.2020 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Četlo se to úplně samo, skvělé!!

13.12.2020 5 z 5

Pětidomí Pětidomí Tomáš Přibyl

Četla se dobře, pěkná detektivka.

30.11.2020 4 z 5

Duhový had Duhový had Barbara Wood

Krásně se to četlo a skvělý popis místa, doby, krajiny, oblečení, práce na farmě, nemocí. Muži byli více gentlemani a ženy dámy .... Kachna na place .... super ????

23.11.2020 5 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

No, námět byl super, myšlenka rozuzlení zajímavá, ale četlo se to opravdu špatně, skákání v ději, minulost, přítomnost, od postavy k postavě. Hodně jsem ztrácela linku a musela se v knize vracet. Je to škoda, Zlomení andělé se mi líbili víc.

05.11.2020 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Jsem spokojená, krásná kniha. Koupila jsem ji, protože jsem před ní četla její knihu Němci, tak jsem tušila, že bude stát za to. Ano, nepopírám, doufala jsem v lásce v happy end, ale je život happy end ?

13.10.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Za mě super detektivka. Dobře se četla, byla jsem nedočkavá, furt jsem potřebovala číst dál. SPOILER Chápu, že vše kolem církve byla druhá linka, ale čekala jsem vysvětlení kolem některých jejích postav. Jako proč pastor tak lpěl na Rachel... ? S Malin se to taky vzalo hopem a rodiče od kluků jsou kde ?

12.09.2020 5 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Dojemný, krásný příběh. I slzička ukápla.

16.08.2020 5 z 5