jitka7655 jitka7655 komentáře u knih

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Buď Vám sedne nebo ne. Za mne jedno velké ANO.

01.06.2020 5 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Jednoduše: skvělé!

31.05.2020 5 z 5

Entopolagurace Entopolagurace Tomáš Taufer

Vzdala jsem to... audiokniha téměr neposlouchatelná, další "ňák" bych nesnesla. A obávám se, že ani v tištěné podobě by to nebylo o mnoho lepší.

04.09.2019 1 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Vzhledem k dění kolem pravdivosti/nepravdivosti nehodnotím obsah. Dle mého ale čistě literárně existuje mnoho lepších knih. Je to silný příběh, bez ohledu na to, zda se odehrál nebo ne, ale zpracování mu škodí.

25.07.2019 2 z 5

Střih Střih Nathan Hill

Chce být velkým románem, je velkým románem, ale ke skvělému velkému románu přece jen ždibíček chybí.

16.07.2019 4 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Svižná, moderní, jazykově bohatá.
Konec maličko pokulhává za většinou knihy, ale rozhodně stojí za přečtení.

29.06.2019 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Román z rodného kraje. Krásně vystižená místa i osoby. Ano, tak se žilo a žije v podbrdských vesnicích.

24.04.2019 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Bohužel pro mne nejslabší z Mayových knih. Chybělo napětí, objevilo se a zase vytratilo. Psychologie postav, která mne v jiných románech tak bavila se vytratila. Ploché. Škoda.

29.03.2019 2 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Zvláštní kniha, několikrát jsem byla přesvědčena, že ji odložím... ale nedalo mi to. A nakonec jsme velmi ráda, že jsem tak neučinila..

19.12.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Čekala jsem víc. Příliš podobná předchozí knize Za zavřenými dveřmi. Předvídatelná. Neurazí ale nenadchne.

10.10.2018 3 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Obávám se, že jsem knihu nepochopila... a v polovině odložila. Pro mne nesourodý zmatek... nicméně musím přiznat krásnou práci s jazykem, bohužel, proto abych pokračovala mi nestačila.

05.09.2018 1 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Krása! Příběhy postupně se skládající do mozaiky. Probleskující náznaky a finální propojení. Autor očima svých hrdinů provází současnou Prahou tak, že máte pocit, že na místě jste, vidíte ho, cítíte... Prožíváte jeden den jejich života, vzpomínáte na minulé zážitky... Svižné tempo. Vytříbený jazyk.
Poslechnuto jako audiokniha: individuální hudební motivy dokreslují jednotlivé postavy. Perfektní přednes. Jedna z nejlepších, které jsem dosud slyšela.

07.11.2016 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Svižná, chytrá, napínavá. Nenápadné brnkání na strunu nostalgie odkazy na hry, filmy, hudbu... napínavá zápletka, klasický souboj dobra a zla. Co víc si přát?

29.07.2016 5 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Milá, něžná, nostalgická, nenápadně mystická. Jiná. Krásná.

24.07.2016 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

90% přečtete s pocitem: "jako jo, dobrý, ale že by to byl takový zázrak..." a pak přijde rána, která celý dosavadní dojem postaví na hlavu, přeskládá a jen sedíte s otevřenou pusou a zíráte do zdi. Potřebujete chvíli na to, všechno, co jste dosud přečetli a co jste si o přečteném mysleli přehodnotit... Skvělá knížka.

20.07.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Oddechovka. Nápad fajn, postavy mají potenciál, příběh také, ale vše se tak nějak rozplizne.

09.07.2016 3 z 5

Sobota Sobota Ian McEwan

Od začátku je jasné, že se něco semele... jen jsem čekala, že se toho semele víc... dobré, ale...

28.06.2016 3 z 5

Boxer, brouk Boxer, brouk Ned Beauman

Kniha má spád, čte se dobře, ale nemohu se ubránit dojmu opakování po jiných. Odvar Irvinga a čert ví čeho.

06.06.2016 3 z 5

Tělo a krev Tělo a krev Michael Cunningham

Krátké i delší vhledy vykreslující osud tří generací. Děj jednou posunují dialogy, jindy popisy dějů a pocitů. Střídání tempa a pohledů. Neradostné ale krásné čtení.

01.06.2016 4 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Podle předchozích komentářů jsem čekala porno maskované za hodnotný román, není tomu tak. Knihu jsem zhltla za jeden večer, sexuální scény a popisy jsou nutné pro vhled do zvrácené duše "hrdinky". Krutost, manipulace. Tvrdě si jde za svým cílem, zrůda v prvotřídním balení luxusního oblečení a krásné tvářičky. Příběh který nezapadne mezi mnoha ostatními.

07.04.2016 4 z 5