Jirikk Jirikk komentáře u knih

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Vyborná dramatická napínavá kniha o převaděci a agentovi chodci velmi statečném a odvážném Josefu Hasilovi, kterého komunisti uvěznili ale on mi stejně zdrhnul. Čte se to samo

21.12.2020 5 z 5

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Příjmné , milé oddychové, jiskřívé a ještě na mym oblíbeným Kokořínsku......

08.12.2020 4 z 5

Katharinina šifra Katharinina šifra Jørn Lier Horst

Napínavý, čtivý i presto že děj je velmi poklidný.. Zajímavý konec.
Ale tu šifru si myslím že by vyřešili dřív než za 24let.
Detektivky tolik nečtu ale tuhle doporučuji

03.12.2020 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Velmi upřímná a otevřená zpověd Míšy Dufkový o tom jak propadla alkoholu a jak se ze všeho nakonec dostala. Budete ji držet palce i když to sní okolí mělo asi do
dost těžký.

Domů Domů Natálie Kocábová

Tato kniha není nijak zvlášt optimistická, spíš velmi depresivní,. Hlavní hrdinku Lindu si asi moc nezamilujete, je docela destruktivní. Ale ja jsem ji držel palce. Rodičům který se starají o děti se Linda vůbec nebude líbit..
Líbilo se mi že se příběh odehrává v současné Praze v míste který znám. Pokud vás baví divadlo, dozvíte se jak vzniká divadelní hra.
Každopádně to není kniha asi pro každýho, mne to bavilo číst, jediný co mne rušilo v knize byly ty kapitoy který se odehrávaly uplně v jiném čase.

09.11.2020 4 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Herečka, modelka a má oblíbená zrzka Lenka Vacvalova před několika lety začala velmi sportovat a hlavně běhat. V roce 2019 si zaběhla trasu Cesty hrdinu SNP a letos vyšla i kniha. Je to povídání nejen o tom jak běžela přes slovensky hory ale i o běžném životě... Bavilo mne to číst

Pokud jste na instagramu, mužete knihu spojit i s mrknutím na videa, které každý den během cesty natáčela

09.11.2020 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Povídková kniha na téma sebevraždy... Až na povídku Díra, se mi líbily.. Nejvíc drsný mi přišly povídky Vrátíš se , Manažérka a Pozůstalost.
Povídka Díra mi přišla nesmyslná...

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Poslouchal jsem to jako audioknihu.
Tato kniha neni moc oddychová, tedy aspon podle mne..
Jako knihu bych ji tedy necetl , ale audiokniha byla pro mne víc srozumitelnější..
Ale kniha mi prisla trochu víc zamotaná a složitá, chtělo by to zjednodušit ale je z ní cítit, že Třeštíková ji napsala jinak než píše..
Líbilo se mi jak v poslední větě je použit název knihy

29.10.2020 3 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Mozna by se to mohlo namluvit jako audiokniha, to by se kniha víc líbila.. Mne tedy bavila..

13.10.2020 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Doposlouchano.. Jako knihu nevím jestli bych to četl, ale jako audiokniha se to poslouchalo dobře a příběh ze současnosti se mi líbil. Velmi dobře Hajíček píše o detailech, které v životě vnímáme jako samozřejmost a to knihu dělá opravdovou...
Hlavní hrdince Marii budete celou knihu držet palce aby vše zvládla.

25.09.2020 3 z 5

Hra na smrt Hra na smrt Václav Rabský (p)

Dost dobra kniha, dost hustej námět pro knihu....

19.08.2020 5 z 5

Volání odnikud Volání odnikud Jaroslav Velinský

Ota Fink je muj nejoblíbenejší detektivní hrdina.. Volání odnikud je šmrncnuty trampingem. Dobre vymyšlený příběh...

19.08.2020 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Příběh se mi velmi libil a je docela i ze života.. Oběma hlavním hrdinum jsem držel palce a hlavně se mi libilo že se píše o mladezi která si hodí batoh na záda a putují divočinou..
Uzasna obalka knihy..

14.08.2020 4 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Mne tato kniha bavila číst a hrdinka Tori mne bavila.. Líbilo se mi prostředí školy, rodinya vse kolem tajemneho Solitaire..
Velmi se mi libily jak přemýšlela o životě Tori, protože to znám.. a líbil se mi její cynismus...

Zajímavý byl konec, to bych nečekal...

23.07.2020 5 z 5

Kocovina šumavského léta Kocovina šumavského léta Martin Sichinger

Vyborně podaná atmosfera 80 let a vykreslení postaviček co žijou na malém městě v pohraničí.. A taky to že nic není černobílý. Zajímavá byla i detektivní zápletka a vůbec vykreslená politická situace..

14.07.2020 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Až moc realný příběh o tom, jak se přeci jen všichni v teto republice nemají dobře... Ale asi ta vysoká rozvodovost tomu nahrává. Pak ty děti musí rychlejš dospět a prestat byti dětmi

14.07.2020 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Docela dobra soucasna detektivka.. Určite si prečtu dalsí knihy o hrdinovi Mateju Mlynarovi, který je částečně knihkupec a soukromý detektiv. Poslechnuto jako audiokniha..

10.07.2020 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Někdy až moc zdlouhavy povídaní, ale kazdopadně zajimavý. Jako knihu bych to nečetl, ale audiokniha mi vyhovovala

Jinak přímo na Žítkové jsme v letě 2008 hrabali a sekali louky a varili jsme primo v jedné staré chalupě
Mrkněte na fotky:

10.07.2020 3 z 5

Stručné dějiny Hnutí Stručné dějiny Hnutí Petra Hůlová

Jednou ta kniha za přečtení určitě stojí ale už se k ní kikdy nevrátíte, není duvod.. Děj je poněku slabší ale velmi propracovaná kniha co se týče detailů a fungovaní tehdejšího hnutí.. Ale taky usměvný z pohledů chlapu

22.06.2020 2 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Takovy knihy mne presně baví. Příběhy z velkého města o obyčejných místech, zakourených hospodách a různé postavičky co se protloukají životem Poslechnuto jako audiokniha.. DOPORUČUJI

22.06.2020 5 z 5