Hra na smrt

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ptáci roznášejí městem ostatky mrtvé dívky, jejíž tělo se nakonec najde na nejméně pravděpodobném místě, které mají všichni na očích. Jen stará kartářka, kostelník a kroužek spiritistů vědí zřejmě víc, než kdo jiný. Do vyšetřování případu se kriminalistům z okresu pod velením kapitána Pařízka a nadporučíka Dvořáka připlete bývalý kolega Augustin Veliký a jeho bohémští přátelé, malíř Jozífek Smetana a sochařka Gréta Hornová. Tajemství vraždy, která svým mystickým pozadím připomíná jakýsi sektářský rituál, hrdinům dokonale znechutí jejich oblíbený vermut....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26965/hra-na-smrt-5PW-26965.jpg 4.650
Série

Augustin Veliký 2.

Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Severočeské nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Hra na smrt

Přidat komentář
Bulba
13. dubna

Z detektivek p. Velinského jsem přečetl hodně knih s Otou Finkem, oproti nim se mi první díl Alexandra Velikého (Spravedlivá pistole) zdál takový potřeštěný, a i ta orientace v ději rozděleném do spousty krátkých kapitol byla náročnější. Teď už jsem věděl, co mám očekávat, a kniha se mi opravdu hodně líbila - souhlasím se všemi kladnými komentáři. Knihy čtu jako e-knihy v novém vydání od Mystery Press.

jarin58
27.11.2020

Budeme tiše jako česneková polévka.Vzpomínám jako kluk že se u nás říkalo,budeš zticha jako oukropeček.Oukropeček,kdo nezná je zdrobnělina oukropu a tomu se u nás říká česnečce.


Jirikk
19.08.2020

Dost dobra kniha, dost hustej námět pro knihu....

kolacky
09.07.2020

"Budeme tiše jako česneková polévka."
No napadlo by to někoho z nás???

Česneksmedem
20.02.2020

„Zatracená Gréta“,
komentoval to Jozífek.
Citát z knihy

Docela aktuální hláška, že? Jinak další velice dobré počtení od mistra Kida. Jak známo, jedná se o sérii Augustin Veliký. Asi je to blbost, ale když se do jeho příjmení vpasují dvě písmenka...
Co vás ihned trkne je kvantum přímé řeči. Partička výborná, hlášek plno: „Vypadal jako blb, ale jakmile si nasadil brýle, měl tvář Lišky Bystroušky."
A závěr, to je blázinec. Doporučuji!

milan3144
17.02.2020

Opravdu velmi dobré. Psáno s lehkostí, vtipem a napětí to rovněž nepostrádá. Jako vždy jsem se stal při vyšetřování pouhým přihlížejícím a možného pachatele jsem v průběhu děje tipoval spíše intuitivně a musel svůj tip několikrát opravovat. I když se zde vyskytuje na mě poměrně dost postav, což mi pak dělá u detektivek většinou docela problém, tak zde se mi v nich, až asi na dvě výjimky, podařilo udržet pořádek. Z těch co se do toho pořádku nevešly, naštěstí žádná nebyla vrahem, takže mi výsledný dojem nemohly pokazit.
Skvělé a zábavné pětihvězdí a už líčím na další díla od tohoto autora.

KačkaNik
06.02.2020

Augustin Veliký a jeho "tým" jsou nejlepší a rozhodně nejhumornější čeští detektivové

babystar
17.10.2019

Příběh, v němž Augustin Veliký s přáteli rozmotává případ "zlatokopky", která svou chamtivostí spustila lavinu událostí, jež zmařily tři lidské životy a z jednoho "donchuana" udělaly vraha. Je to příběh tragický, ze začátku až morbidní, přesto jsou v něm i komické situace, kterým se zasmějete.

1