Jirikk

Vše, co vím o lásceVše, co vím o lásceDolly Alderton

Mne tohle bavilo císt, presně knížka pro mne , navic podle skutečnosti.. Jen by mne zajimalo jak to s autorkou knihy nakonec dopadlo. Jestli nakonec nejakyho chlapa našla.

včera

Blbnutí s OscaremBlbnutí s OscaremIvona Březinová

Príjemné čtení ale ne zas tak lehké čtení se zavažným milostným vzplanutím.. Zajímavý jak to autorka knihy vymyslela

včera

Blázniví donkichotiBlázniví donkichotiIvona Březinová

To bylo příjemné oddychové čtení.. Nejvíc me bavilo sledovat dějovou linku mezi Tobiášem a Benediktinou... to bylo trochu usměvný, zvlast na konci...

Nikdy nevystoupat na vrcholNikdy nevystoupat na vrcholPaolo Cognetti

Příjemná, smysluplná četba přesně to co jsem čekal od Cognetiho.. Poučná a plná zamyšlení.
Knížce asi jen lze vytknout že nebyla doplněna fotkami.. Škoda

Klub osamělých srdcíKlub osamělých srdcíMartin Bezouška

Tak to mne bavilo číst

Bojíš se, Margito?Bojíš se, Margito?Ivona Březinová

Slovenské hory, , bydlení na salaši, cestování vlakem. Tento díl byl velmi příjemný... Zajímavá je ta dějová linka mezi Petroušem a Marikou...

Báro, nebreč!Báro, nebreč!Ivona Březinová

Totalní nuda, teměř se tam nic neděje. Pokud tenhle díl ze série přeskočite, o nic jste nepřisli..

29.12.2020

Korálky z klokočíKorálky z klokočíNaďa Horáková

U tehle knihy jsem tušil že bude zajima a čtivá. Hlavni hrdinka mne velmi bavila a prostredi maleho městečka a do toho trochu tajemna a trochu detektivky...
Ten pribeh je obyčejný ale originalně vymyšlen
A uzasna obalka..

27.12.2020

Plachetnice na vinětáchPlachetnice na vinětáchJiří Hájíček

Pokud vás kniha nechytla, nebo nad ní váháte, zkuste zvolit audioknihu. Herečka Vanda Hybnerova ktera knihu čte vás vtáhne do děje. Aspon u mne to fungovalo.

27.12.2020

Deník kastelánaDeník kastelánaJ. Bittner (pseudonym)

Skvěle namluvená audiokniha hercem Jaroslavem Pleslem. Výborný poslech o tom jak autor knihy začal být na začátku 90 let kastelánem

21.12.2020

Marta v roce vetřelceMarta v roce vetřelcePetra Soukupová

Ne moc optimistická kniha o jednom roku devatenáctileté Marty, která má jít na vysokou školu a náhle otěhotnění. Kniha je psaná jako deník.. Je skvělé že v knize byly jednoduché kresby, které skvěle doplnovaly deníkové záznamy.

PoustevníkPoustevníkMichael Finkel

Žil sam pres čtvrtstoletí, přesto na dosah lidí. Ačkoliv to není klasický příběh někoho utekl do divočiny, určitě stojí zapřečtení, uz proto že je vse podle skutečnosti.

Tamařino souhvězdíTamařino souhvězdíAnna Musilová

Asi mne porad nepřestane bavit číst o mladých lidech a číst o dospívání, navíc tady se ten příběh odehrával v malostranských uličkách, současné Prahy, které běžně procházím. Navíc Liv bavilo fotografovaní a to mne bavilo jestě víc..
Každopadně zajimavě vymyslený trochu tajemný příběh který se snoubí s realitou dnešního živo

Lapači prachuLapači prachuLucie Faulerová

Docela slozitá, naročná kniha, hlavní hrdinku nebudete mít rádi. Ale mne takovy knihy baví čist

21.12.2020

Kočka myši nenecháKočka myši nenecháMarie Rejfová

Další pripad trochu trhlé učitelky Josefíny. Jesefína řeší jak vraždy tak chlapi. Tentokrát v knize bude figurovat její syn a je kamarád Vincent

21.12.2020

Smrt přišla z východuSmrt přišla z východuJan Duda

Skvěle napsaná kniha která vystihuje konec 60 let čtivou formou tří kamarádu. Je zde skvěle vykreslen srpen 68 a 69 i všední tehdejší život, uvolnování režimu a pak nasledná normalizace.. Dobře je vykresleno jak se mladí lidé tehdy bavily at pozitivně nebo negativně...

21.12.2020

Ze života single ženyZe života single ženyHenriikka Rönkkönen

Jo tohle byla spravna oddechovka, vtipna i chvilema velmi vážná.. Bavilo mne to

Černý merkuritČerný merkuritVojtěch Matocha

Ani druhy díl nebyl zklamaní, je skvělý že se příběh odehrává zasněžené Prašině .. Ale asi by knize slušeli aspon tři hrdinové jako v prvním díle. Opět skvělé ilustrace

21.12.2020

Jako v nebi, jenže jinakJako v nebi, jenže jinakAleš Palán

Další příběhy samotářu a samotářek tentokrát z celých čech.. V knize mne zaujaly fotografie ale audiokniha je lepší..

21.12.2020

Možnosti milostného románuMožnosti milostného románuJan Němec

Kniha byla skvěla, tedy pokud pominete ty ruzné odbočky v příběhu, které tam byly zbytečný a dlouhavý.. Líbilo se mi, že autor opravdu popsal jak vztahy fungují , jak se rozpadají a jak to holky dělají vše složité..
Velmi doporučuji i audioknihu..

21.12.2020

Stanice odložených lásekStanice odložených lásekH. M. Körnerová (pseudonym)

Kniha o životě jakým opravdu byl navíc v šedivých 70 a 80 let. Oboum hrdinkám budete držet palce

BaletkyBaletkyMiřenka Čechová

Vyborný strhující syrový čtení o baletu, dospívání. Líbil se mi styl psaní a taky mi to pripomnělo tu Prahu z 90 let, kterou jsem zažil jen o par let starší než autorka knihy

V TichuV TichuAlžběta Bublanová

Kniha o hrdince která chtela byt co nejdriv dospělá aby pak zjistila že to není uplně ono a že ji už jen čeká protloukaní životem
Spisovatelka je dcerou byvaleho ministra vnitra.

21.12.2020

Pamatuj na smrtPamatuj na smrtAleš Novotný

Dobrá detektivka českeho autora ze života středoskolaku s nečekaným rozuzlením a vysvětelním

Návrat Krále ŠumavyNávrat Krále ŠumavyDavid Jan Žák

Vyborná dramatická napínavá kniha o převaděci a agentovi chodci velmi statečném a odvážném Josefu Hasilovi, kterého komunisti uvěznili ale on mi stejně zdrhnul. Čte se to samo

21.12.2020

Básník v bágluBásník v bágluIvona Březinová

Příjmné , milé oddychové, jiskřívé a ještě na mym oblíbeným Kokořínsku......

08.12.2020

Katharinina šifraKatharinina šifraJørn Lier Horst

Napínavý, čtivý i presto že děj je velmi poklidný.. Zajímavý konec.
Ale tu šifru si myslím že by vyřešili dřív než za 24let.
Detektivky tolik nečtu ale tuhle doporučuji

03.12.2020

Zápisník alkoholičkyZápisník alkoholičkyMichaela Duffková

Velmi upřímná a otevřená zpověd Míšy Dufkový o tom jak propadla alkoholu a jak se ze všeho nakonec dostala. Budete ji držet palce i když to sní okolí mělo asi do
dost těžký.

DomůDomůNatálie Kocábová

Tato kniha není nijak zvlášt optimistická, spíš velmi depresivní,. Hlavní hrdinku Lindu si asi moc nezamilujete, je docela destruktivní. Ale ja jsem ji držel palce. Rodičům který se starají o děti se Linda vůbec nebude líbit..
Líbilo se mi že se příběh odehrává v současné Praze v míste který znám. Pokud vás baví divadlo, dozvíte se jak vzniká divadelní hra.
Každopádně to není kniha asi pro každýho, mne to bavilo číst, jediný co mne rušilo v knize byly ty kapitoy který se odehrávaly uplně v jiném čase.

Najdu odvahuNajdu odvahuLenka Vacvalová

Herečka, modelka a má oblíbená zrzka Lenka Vacvalova před několika lety začala velmi sportovat a hlavně běhat. V roce 2019 si zaběhla trasu Cesty hrdinu SNP a letos vyšla i kniha. Je to povídání nejen o tom jak běžela přes slovensky hory ale i o běžném životě... Bavilo mne to číst

Pokud jste na instagramu, mužete knihu spojit i s mrknutím na videa, které každý den během cesty natáčela