Jiparis Jiparis komentáře u knih

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Příliš mnoho postav, ve kterých jsem se ztrácela, příliš mnoho čtvrcení a krve. Nedostatečná láska, propletené vztahy, které ubližují dětem, vážná nemoc. I těch motivů bylo příliš.

27.12.2023 4 z 5

Kobra Kobra Deon Meyer

Tak tohle nebyl můj šálek čaje. Příliš mnoho špionů, motivů, geniální vědec, který svým výtvorem hýbe světem a vše ještě prolnuté nesrozumitelnou afrikánštinou.

24.12.2023 3 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Zatajování rodinných tajemství, ohledy na to, co si lidé pomyslí, dokáží napáchat obrovské zlo.

22.12.2023 4 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Skvěle napsané, měla jsem až depresivní pocit z toho, čeho mohou dosáhnout policisté, kteří přejdou na stranu zločinu.

18.12.2023 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Skvělý příběh, kde se proplétá mnoho rodinných problémů, odhalených tajemství , které vyústí v obrovskou tragédii.

16.12.2023 5 z 5

Ledoborec Ledoborec Kristina Ohlsson

Spletité rodinné vztahy, skrývání tajemství před nejbližšími vyústí v tajemný zločin. A navíc zajímavé prostředí. Čte se samo a ani není třeba litrů krve.

11.12.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Tohle se opravdu čte jedním dechem. Od počátku je zřejmé, že co je tak dokonalé, je podezřelé, ale s každou další stránkou překvapující jak moc a kam vše může zajít.

07.12.2023 5 z 5

Země Země Marek Epstein

Silný příběh o tom, co vše člověk může přežít. Svědectví o zvěrstvech, na které bychom chtěli zapomenout. Naděje, která dává sílu.

04.12.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Starý dobrý Harry Hole, čte se dobře, ale propojení s příběhem v Los Angeles a množství parazitů, ve kterých jsem se ztrácela, mě nenadchlo.

03.12.2023 4 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Velmi dobrá česká detektivka, zajímavý námět, lehký jazyk, napětí.

27.11.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Zajímavý začátek. Jak může někdo zmizet po nehodě. Postupným odkrýváním je jasný motiv, za nímž stojí nešťastné dětství, chybějící empatie a zvrácené chování.

25.11.2023 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Trochu překombinované. Mýty, fámy, nevraživost k přivandrovalcům, kruté zločiny...Tentokrát to nebylo dokonalé.

20.11.2023 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Za asociálním chováním opět stojí nespravedlivé dětství, o to horší, že Ti, kdo takto "vychovávali" si ani nejsou vědomi, co způsobili.

18.11.2023 5 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Zajímavé myšlenky o tom, jak se časem mění přátelství, uvědomování toho, co vlastně od života chceme.

13.11.2023 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Krásný jazyk, nikde hluchá místa, moc pěkně se čte. Snad jen závěr trochu nejasný.

09.11.2023 4 z 5

Pacientka Pacientka Tim Sullivan (p)

Nehrát si na boha, který rozhoduje o lidském bytí a nebytí. Jak můžeme být zranitelní v rukou odborníka. Moc pěkný příběh o důvěře a jejím zneužívání.

06.11.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Bolestivé vzpomínky, život s pocitem viny a touha začít znova, milovat a být milována. Silný příběh, který vás vtáhne a budete vše prožívat s hlavní hrdinkou.

03.11.2023 5 z 5

Druhá žena Druhá žena Michael Robotham

Skvělé. Vést dvojí život a zůstat čestný? Nic není černobílé, jasné. Prolínají se motivy přátelství, smutku, nenávisti a odpuštění. To vše se podařilo vnést do velmi zajímavého příběhu.

30.10.2023 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Zajímavý, zamotaný příběh, který má spoustu rovin. I když jsou místy slabší místa, určitě stojí za přečtení.

28.10.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Neuvěřitelné, kolik se toho vejde do jednoho lidského života. Autorka nesoudí, zachycuje zvraty. Největším trestem je prožít celý život ve strachu z odhalení.

22.10.2023 5 z 5