jinbr jinbr komentáře u knih

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Tak ano, tohle se jí zase povedlo, prozření, kolik lidí v tom je v konečném důsledku zapojeno, byl docela ohromující. I přes to, že vedlejší podezřelý pachatel byl znám již skoro od začátku, i tak to moc hezky vygradovalo.

19.02.2020 5 z 5

Poslední interview Poslední interview Sandra Brown

Limonáda? Ach ano, samozřejmě. Ale i tady se skrývá mezi řádky pár informací, nad kterými je dobré se zamyslet. Třeba jako neprodat duši za nejvyšší zisk, jako třeba že bez rodiny nejsme celí, jako třeba jaké má člověk štěstí, když sdílí jednotu duše i těla s tím druhým, jako třeba o lidskosti a respektu k druhým....

04.02.2020 4 z 5

Exkluzivně Exkluzivně Sandra Brown

Souhlasím, že tahle kniha S.B. je super. Od začátku to má odpich, různé náznaky a informace jsou průběžně, ale tak jakoby mimochodem dávkovány v průběhu příběhu. Od začátku mi bylo jasné, že to bude s G. a V. jinak, než jak bylo prezentováno. Ale ten závěr, doslova poslední dvě stránky, ty byly super a gradace přímo ukázková. Tahle kniha se opravdu povedla a bude ozdobou mojí knihovny.

03.02.2020 5 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Celá série se mi líbila - podrobněji viz první díl.

02.01.2020 5 z 5

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

Sandra to umí, a tenhle román k tomu patří. Bylo to pěkně promyšlené, jednotlivé kroky, které jakoby stále více ukazovaly na Julii. Snad jen ten konec mohl být trochu více vygradován, nebo popsán... Ale jinak se mi to líbilo, i když pachatel byl evidentní, stále tam bylo dost překvapivých momentů.

16.12.2019 5 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Tuto knihu jsem četla jako druhou ze série, ale nic to nemění na tom, že se mi líbila a a byla to taková pohodová romantika. nebyla zbytečně natahovaná, ale na druhou stranu také ničím extrémně nevynikala. Ale na víkend dobré.

16.12.2019 5 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Honor se mi líbila, i s jejími hovory se svými vajíčky. Tak to někdy lidé mají, aby mohli hovořit sami se sebou. zde mi spíše vadila taková trochu roztahanost ke konci, tam mě to přišlo, jako se vařilo trochu z vody. Ráda si ale přečtu další díl.

09.12.2019 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Jak autorka v závěru knihy uvádí, je to její vstup do romantických románů pro dospělé. Knížka se mi líbila, snad jen ke konci těch útěků bylo trochu moc. Ale jinak čtivé a příjemné.

18.11.2019 4 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Také to čtu trochu na přeskáčku, ale to tak někdy je.. Líbila se mi více než první díl s Katy, byla vtipnější a dynamičtější. Konec možná trochu předramatizovaný, ale vcelku si ode mě 4 hvězdičky zaslouží. Hezká oddychovka.

17.11.2019 4 z 5

Na ostří nože Na ostří nože Julie James

Souhlasím, že Džejdý byl děs, písmena by byla jednodušší a příjemnější. Jinak co se námětu týče, téměř jako přes kopírák s jinou knihou, jen se nepamatuji, jak se jmenovala - šlo o investiční finančníky, ale jinak nachlup stejné. Takže tentokrát mě to tak nezaujalo

08.11.2019 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Definitivně příběh, který vybočuje z klasických romantik. Asi do 45 stránky jsem měla chuť to snad poprvé vzdát... Ale pak jsem vzala knihu do ruky s novým nadšením a prokousala se až na konec. Pro mě zajímavé postřehy o tom, jak lidé postižení takovými tragickými událostmi vnímají postoje okolí - ztotožňuji se s pohledem, že by stačilo, aby lidé ke mě byli prostě jen "normální". Rovněž vyústění důvodů napadení Emily jsou pro mě představitelné a jsem vždy přesvědčena, že se věci odehrávají tak, jak mají, protože každý z nás si v určitém okamžiku prostě potřebuje něco odžít. Takže tak... :-)

06.11.2019 4 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Mě se kniha líbila, v každé knize tohoto typu jsou některé věci více či méně uvěřitelné. Ale super oddychovka a moc se mi líbil návod, jak se naučit ochutnávat víno... Ten je super a krásný

02.11.2019 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Tak tohle bylo moooc hezké. Dobře rozvinutá zápletka, je vidět, že autorka je z branže. Není tam zbytečně moc popisů, které by neúměrně prodlužovaly. Velmi příjemně mě to překvapilo. Doporučuji

29.10.2019 5 z 5

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Daisy se mi moc líbila. Byla to taková romantická a nevinná dušička. Zádrhel ve vztahu byl podle mě vymyšlen také dobře. Příběh nemá pak jen takovou unylou plochou linku

29.10.2019 4 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Hezké čtení, v každém díle je nějaká epizoda, která to trochu zdramatizuje. je to nápadité a není to potom tak ploché

29.10.2019 4 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Tento díl se mi líbil mnohem více než předchozí Roštěnka. Do plného počtu hvězdiček to nemá, ale četlo se to dobře a byla to taková klasická oddechovka.

21.10.2019 4 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Mě si kniha líbila, mělo to vtip, odsýpalo to. Co se týče pocitů obou hrdinů, myslím si, že ve svém nitru duše je každý z nás někdy přesně takhle nejistý. Nikdo rád nerozhazuje city plnými hrstmi s vědomím, že je druzí pošlapou. Takže i k té důvěře se člověk musí propracovat.

09.09.2019 5 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Kniha se mi líbila, na rozdíl od některých jiný tohoto dua autorek byla vtipná. Nicméně v každé této knize, i tak "jen oddychového žánru", si najdu nějaké sdělení, které mě osloví.
Jako např.... ženy nejsou až tak komplikované. Chytřejší? Možná. Komplikované? Ani ne. Chceme, aby se to nějak vyvíjelo. Nestojíme o dokonalost. :-)

04.08.2019

Po čem touží vévoda Po čem touží vévoda Sabrina Jeffries

Sabrina se mi líbí především proto, že si pra dané téma a období vybere nějakou skutečnou historickou událost nebo fakt, který do svého příběhu zakomponuje. Kladně hodnotím i to, že popisy nejsou tak rozvláčné, jak u některých autorů bývá. Jinak samozřejmě oddychovka, jsou momenty, kdy se zasměju. Pro mě jednoznačně milé a čtivé.

22.03.2021 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Zatím velmi povedené zakončení série, uvidíme, jak bude vypadat poslední díl. Podívala jsem se i na seriál, zezačátku mě to trochu mátlo, některé věci jsou samozřejmě jiné než v knize, evidentně jim prezident nedovolil natáčet na Hradčanech. A také jsou samozřejmě ve filmu omezení časovými a myslím finančními možnostmi. Natočit děj tak, aby nepůsobil příliš násilně nebo neuvěřitelně (i vzhledem k námětu) také není jednoduché. Ale jinak určitě super. (jo a Matthew byl samozřejmě mňamózní)

09.03.2021 5 z 5