jinbr jinbr komentáře u knih

Odpuštění Odpuštění Jodi Ellen Malpas

Tento díl už měl větší šťávu, i proto, že ten děj byl ve většině uveden v prvním díle. Myslím, že postavy byly dobře propracované a skýtaly rovněž náhled do rozmanitosti milostných vztahů a praktik. Zde už jsem taky mnohem více chápala majetnickost Jesseho. A myslím, že se ženám běžně muži bez sebevědomí nelíbí. Moc pěkné

09.04.2020 5 z 5

Mary Rose Mary Rose Julie Garwood

Před pseudohistorickými romány se mám trochu na pozoru, ale Garwood mě zlákala svou sérií FBI. Nakonec mě tato kniha nezklamala, naopak příjemně potěšila. Hodně jsem se u ní nasmála a měla pro mě kromě velké romantiky i ten duchovní náboj. Idea o čtyřech chlapcích, co se rozhodli vychovat nalezené dítě byla super.

27.03.2020 5 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Ano, ano. Tady přesně sedí ta poučka ze školení vedoucích pracovníků, aby ses ujistila, že ten druhý tvému sdělení rozumí přesně tak, jak ho chceš sdělit. Ujistit se, že ten výstup bude odpovídat tvému očekávání. Ale jinak fajn kniha

09.03.2020 5 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

S druhým dílem jsem plynule navazovala. V tomto příběh ještě gradoval, vztah Jakea a Tru se dál rozvíjel, což bylo velmi příjemné. Strach z otcovství, špatné zkušenosti, které nás mohou někdy i silně ovlivňovat a zároveň silná touha věci zvládnout a mít je takové, jaké člověk chce - to je pro mě hlavní sdělení. V těchto příbězích se mi líbí i ta majetnickost - když je podložena láskou, a ne despotismem, jak tomu v reálu často bývá.

02.03.2020 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Potřebovala jsem něco, co zvládnu přečíst za sobotní odpoledne a neděli. Tak jsem sáhla po této dvojici knih.
Bouřlivák se mi líbil, mělo to spád, potřebné zauzlování před dobrým koncem. Myslím, že že i ty strachy obou hrdinů jsou v reálném životě skutečné. Líbí se mi také jejich cítění pro hudbu a texty písní. V tomto žánru patří určitě k těm lepším.

02.03.2020 5 z 5

Racer Racer Katy Evans

Racer byl super, těšila jsem se na něj, jeho příběh s Lenou byl velmi pěkný a také zasazen do zajímavého prostředí. Super byla podpora rodiny.

29.02.2020 5 z 5

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

Tento díl byl moc pěkný, zasahoval do prostředí organizování zápasů a sázek, ale byl to přeci jen svůj samostatný příběh. To zase také nebylo na škodu. Grey i Mel se mi líbili.

27.02.2020 5 z 5

Divoch Chase Divoch Chase Sandra Brown

Krásná oddychovka.

20.02.2020 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Po knize jsem sáhla i podle velice dobrých komentářů. Téma super, včetně pohledu"chyby děláme, ale jen někdy má jedna a táž chyba takové fatální důsledky". Co mi však vadilo bylo, že kniha byla psáno hodně formou velmi krátkých, 3-5 slovných vět, které působily v celku pak trochu disharmonicky. Ale jinak dobré.

19.02.2020 4 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Tento díl se mě líbil. Dialogy se dobře odvíjely, zápletka mezi hlavními aktéry byla také zajímavá. Pro mě bezva oddechovka, když se chci před spaním pozitivně naladit.

20.01.2020 5 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Ale ano, tohle přesně jsem potřebovala jako pohádku na dobrou noc. Přečetla jsem to za čtyři hodiny, Usínala jsem s krásným pocitem v duši a bylo to fajn. Správné uklidnění nervů před spaním. A že je to klišé bohatý/chudá? Já vím, že to s penězi jde lépe, ale to je vždycky v naší moci. A štěstí a spokojenost si za peníze nekoupíš.

15.01.2020 5 z 5

Nedostižný přízrak Nedostižný přízrak Kresley Cole

Bože ano, bylo to taak milé... Ráda čtu knihy s romantikou, navíc zasazení do země Lorů dává mnoho možností, jak příběh nenchat spadnout do nudného klišé. A navíc, kdo by nesnil o tom být vyvolená pro jednoho, jehož jediným smyslem na světe je starat se o ženu? Jinak já nevím jak vám, ale mě se hodně líbí Lykajové, to zvíře v nich ve evokuje tu vzrušující živočisnot. No, co dodat... :-)

08.01.2020 5 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

no, příběh poučný především tím, jak zaostalá mohou být malá města bez velkého průmyslu v jinak vyspělých zemích. Jinak pro mě moc sladké, moc okecávané. Na druhou stranu zakončení, tedy motivy Kylanda, proč ty věci udělal, jak je udělal, jsou na jednu stranu trochu přetažené a na druhou stranu opět dokazují, že lidská mysl umí leckdy vyrobit takové myšlenkové kotrmelce, že to jeden nechápe. Nežiju v Americe, tedy neumím posoudit, jestli by skutečně jiné možnosti nebyly proveditelné. Na druhou stranu jsem přesvědčená, že i ne dobré věci se dějí z dobrých důvodů a proto v tom výsledku vidím to pozitivní, co jednotlivé osoby udělaly a kam se posunuly.

22.11.2019 4 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Od Jenifer Probst jsem už něco četla, tahle kniha mě přišla ale docela utahaná. Je to jako když sledujete tenisty, když si vrací výměny tak jako rozvláčně. Ne jako když nemůžete odtrhnout oči a říkáte si jak to jen mohl vybrat, takový míč. Přitom námět je pohodě, i když trochu ze sféry pohádek. Jen mohl být tentokrát lépe uchopený.

15.11.2019 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

No, hezké, ale tako hodně sladkobolné. Méně popisů čisté duše by asi neškodilo.

07.11.2019 4 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Líbilo se mi, že to nebylo až tak přímočaré. Jinak celá série prima, užila jsem si dialogy, formu mluvy a zamyslela se i nad poměry, které v té době panovaly.

29.10.2019 4 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Kniha byla bezesporu zajímavá. Téma bylo zpracované hezky, pro mě ze začátku trochu nepřehledné. Ale jak zde již bylo řečeno, vše uvěřitelné

29.10.2019 4 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Příběh je bezesporu zajímavý. Takový souběh událostí značí hlavně to, že se daný jedinec, zde hrdinka, potřebují něčemu naučit. V tomto případě si být si vědoma svojí hodnoty a nenechat se citově vydírat či manipulovat. Všechno je to o nastavení v hlavě a mě se zdá i docela logické, byť někomu nepravděpodobné, že se k sobě vrátili až po těch skoro dvou letech. Protože aby to mohlo nakonec fungovat dobře, bylo potřeba, aby oba zvládli tu "svoji lekci". Tato kniha trochu vybočuje z běžných knih romanticko/erotického typu a mě se právě proto líbila.

15.10.2019 5 z 5

Nemravná lady Nemravná lady Susan Elizabeth Phillips

Nejvíc jsem se zasmála, když Kenny vyndaval obsah tašky večerního "divokého nákupu" Emmy. jinak oddechovka, hezky se četla. Pro mě největší poselství v tom, že práce nemá být důležitější než rodina. Za 4 hvězdičky

14.09.2019 5 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Hezky napsané, trochu odhaluje pohled myšlení autistů, i když jen těch lehčích případů

08.07.2019 5 z 5