jinbr jinbr komentáře u knih

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

tuto knihu jsem začínala číst s pocitem, že to bude takové nijaké... No, z mého pohledu to bylo super. Vic byl ano - hajzlík, sobec, porouchaný, ale nafoukaný dle mého ne. Za všechny ty negativní projevy schovával strach kluka ukázat dřeň. Kluci velmi často zlehčují svoje city, zvláště když mají pocit, že nejsou nebo nebudou opětovány. To, že byl bohatý a mohl toho hodně dovolit, to vše jen umocňuje. Léčení takové duše je velmi komplikované a upřímně řečeno - pokud si nikdo ze čtenářů ničím tak brutálním neprošel, nepochopí. Co se týče Em - tady jsou její pocity a emoce, způs uvažování podmíněno nebo limitováno její uměleckou duší. Už jsem několikrát udělala zkušenost s tímto druhem lidí, a u všech se to více či méně projevuje. Bez toho by totiž nebyli schopni vytvořit tolik krásných uměleckých děl ze všech oborů. Mě se kniha moc líbila, právě pro ten náhled do psychiky obou protagonistů. Vím, že autorka v tomhle čerpá ze skutečných příběhů a osudů. Kniha pro mě byla jdnoznače velmi milým překvapením v tomto žánru.

18.12.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Souhlasím, že na začátku to bylo trochu rozpačité, ale pak se to rozjelo a bylo to super, milé, romantické a zároveň to nebylo přeslazené. Moc se mi to líbilo, i taková drobná sonda do psychické manipulace a vydírání. Příběh Richieho byl příjemným zplastičněním celého příběhu. Moc se mi to líbilo a doslova jsem cítila intimitu vztahu vzniklého na základě komunikace na lepících papírkách. Takže za mě pět hvězdiček.

21.11.2019 5 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Sandra patří mezi moje oblíbenkyně. Tento román měl velmi dobrou zápletku, byl napínavý a zajímavý nápad byl rovněž rozložit zápletku do dvou časových rovin. Kniha se četla velmi dobře, postavy byly propracované a čtenář je udržován v napětí až do konce, i když už tuší, kdo je ten pravý vrah.

03.04.2021 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Tohle je odpočinková kniha pro prázdninové nebo víkendové lenošení. Prosím nehledejte v tom nikdo žádné hlubokomyslné dílo. Mě tyhle knihy pozitivně vyladí moje duševní rozpoložení, a to je také jejich hlavní účel. Tak si neříkejte, že tohle zrovna by se stát nemohlo, protože tohle jsou pohádky pro dospělé. Tak je prosím tak také berme.
I když některé ty pohádky mohou být napsány fakt hrozně, ještě hůře přeloženy, tahle byla v pohodě. Až budu potřebovat uchlácholit tak si zase přečtu něco takového

02.06.2020 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tuto knihu hodnotím v kontextu doby, kdy byla napsána. Je velmi výstižným popisem iluze, kterou kdysi lidé vytvářeli, aby byli ve společnosti uznáváni a samozřejmě i z nich vyplývajících předsudků. Při čtení jsem si rovněž uvědomila, jak mnoho kdysi lidé mluvili a přitom velmi často tak málo řekli.

03.04.2020 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Tak jo, asi tak... Baví mě pokaždé, jak se v komentářích objevují výroky o nesmyslném chování jednotlivých aktérů. Už jsem to u mnoha knih psala, že i v reálném životě těžko soudit lidi, kteří si prošli různými problémy. Navíc jeden a ten samý problém řeší každý člověk jinak. Každou knihu se snažím brát jako náhled do osobnosti potencionálně reálného člověka, každá postava mě něčím osloví, ať už tím, jak bych určité věci neřešila nebo co se v nich může odehrávat. Autoři mívají velké skupiny fanoušků, kteří jim dodávají hodně příběhů ze skutečnosti, které se pak stávají součástí psaného příběhu. U této série beru jako primární poselství, že i "rockeři" jsou jen lidé, že je někdy těžké rozlišit mezi skutečnými city a jen vypočítavostí. A že je těžké nespadnout do problémů. Celou sérii hodnotím jako dobrou a s dobrým poselstvím mezi řádky. Doporučuji

02.01.2020 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Kniha nezklamala. Skvěle zvedla náladu, byla pohodová a také vtipná. Tento typ romance mě pokaždé pozitivně nabije

13.11.2019 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Tato kniha pro mě byla trochu překvapením, vybočovala z běžných schémat. V příběhu je kladeno několik těžkých filozofických otázek, hrdina se musí rozhodnout, co je nejlepší řešení, když se vlastně zdá, že jde spíš o to, které bude méně špatné. Pokaždé mě překvapuje neustálé opakování mantry "nejsem pro druhého dost dobrý". Jakkoli si umím představit, že daná osoba se touto nejistotou trápí hodně, v knize je to pak přehnané. Jako vždycky prvotní musí být snaha daného jedince status quo změnit, pak se začnou měnit i okolnosti a najednou je i dost lidí po ruce, kteří chtějí pomoci. Vcelku byl příběh dobrý a hlavně, což se nestává často, uvěřitelný.

25.11.2020 4 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Kniha mě zaujala už od samého začátku, pořád se něco dělo a z Bit nakonec nevyrostla taková křehká žena, jak se možná nejdřív mohlo zdát. Leka byl super, líbil se mi okamžik, kdy byl každý z jedné strany stěny... Moc pěkné, jako sólová autorka se Jen určitě neztratí

03.04.2020 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

No, celou sérii jsem dala vlastně za asi 3 dny (prodloužený víkend). Jakkoliv tento díl byl o něco méně "vtipný" (?), užila jsem si ho. Znám hodně lidí, kteří mají v sobě zakořeněnou velkou osobní hrdost a umí kvůli tomu dělat ještě mnohem větší hovadiny. A překračovat svůj vlastní stín je pro mnoho lidí často nepředstavitelné. Když člověk vyrůstá ve špatných vzorcích, někdy to trvá, než přijdete na to, že je něco špatně (jako např. přístup "co bys chtěla, je to to JENOM chlap). Možná nás při čtení této knihy ovlivňuje to, že jsme tzv. nezaujatí, ale zároveň zaujatí ve svém pohledu na to, jak by to mělo nejen končit, ale i probíhat. Z mého pohledu byl tenhle díl mnohem víc ze života. Mě se kniha líbila, užila jsem si ji a dávám za ni plný počet hvězdiček, právě i proto, že hrdinové řešili věci, které nám život opravdu předkládá.

30.09.2019 5 z 5

Smrtící pravidla Smrtící pravidla J. D. Robb (p)

Musím souhlasit, zase skvělá kniha. Nora to opravdu umí. Ještě v dnešních sedmdesáti píše skvělé knihy. U této série pokaždé přemýšlím o tom, jak asi bude náš svět za těch 30 let opravdu vypadat. Jedno ale je jisté - pořád v něm bude touha sdílet s někým svůj život, ale i hon za penězi, mocí, a s tím související násilí v jeho mnoha formách.

21.05.2021 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Přečetla jsem si úvod ke knize od autorky a musela jsem se pousmát nad důvody, které někdy vedou ke vzniku díla. Určitě se to povedlo, protože ten příběh je uvěřitelný a navíc i bez popisu sexuálních scén! Líbilo se mi to, četlo se to hezky, snad jen ten závěr mohl být malinko propracovanější, skončilo to tak nějak překotně.

22.11.2020 5 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Pro mě byl tento příběh hezký. Příjemné odpočinutí po těch ze současnosti, kdy dívkám vlhnou kalhotky už na první, nejdéle třetí straně. Příběhy Ravenelovců jsou něžné, milé, poučné. Myslím, že i proto to bavilo samotnou spisovatelku, když dělala průzkumy s tématikou této doby.
Její knihy jsou moc fajn a tato série je výborná. Určitě se k ní někdy vrátím.

03.11.2020 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Ano, moc hezké. Sice mě trochu překvapilo, že to byli schopni držet dva roky, ale budiž. Líbily se mi postupně na světlo vycházející skutečnosti, co všechno dělal jen pro ni a ona o tom vlastně ani netušila. Moc hezké.

02.06.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Příběh měl klasickou stavbu, ale byl napsán hezky, nebylo tam zbytečné prodlužování a mělo to spád. Vím, že když mám před sebou ještě třetinu knížky, a hlavní aktéři se již sblíží, že tam bude určitě ještě nějaký zvrat... Tenhle byl si možná trochu přitažený, ale zase netrvalo 30 stran, než to spravili. Takže za super, zítra jedu na blešák, budu hledat mezi knihami Kasten a přečtu si ji i v originále.

24.01.2020 5 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Tím prvním dílem jsem se zase pořádně vrátila ke čtení. Pravda je, že tento druhý je lepší, vztek na ostatní kvůli ztrátě rodičů je často výraz bezmoci nad tím že na událost nemáte absolutně žádný vliv. Smrt prostě nevrátíte. Tečka. Jinak se mi to moc líbilo, nebylo to přehnané v takovém tom odmítání. Sneslo by to trochu více vtipu. Ale zase tam bylo hodně dobrých motivačních myšlenek.

04.12.2019 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Hodnocení mě přimělo si knihu přečíst. Pravdou je, že jsem ji četla v angličtině (na Amazonu je k dostání včetně audioverze asi za 130 kč). Souhlasím, že mohla být o něco kratší, někde v druhé třetina bych ji klidně zredukovala. Možná místo toho mohla autorka víc rozvést rozuzlení s prodáváním článků.
Jinak mi kniha přijde celkem povedená. Ta detektivní zápletka mohla být výraznější.

05.11.2021 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Dovolím si zde zhodnotit celou sérii, protože se určitě mnoho lidí rozmýšlí u prvního dílu, zda se do toho dát či ne.
Upírské fantasy mám ráda, proto jsem se do této série pustila. Navíc vědomí, že to bylo i zfilmované, mě přesvědčovalo, že by to mohlo stát za to. Upřímně musím říci, že i přes některé výhrady tato sága za to stojí. Pro mě by tam mohlo být méně té stříkající krve, ale chápu, že jinak by to možná nepřitáhlo tolik čtenářů.
Příběh o dívce, která si do svých 16 myslela, že je vlastně úplně normální. Její prozření nepřichází až tak moc pomalu, je vlastně hozena do víru událostí a nadpřirozených bytostí. Zmítá se ve vlastních pocitech jako každá šestnáctka, musí díky okolnostem rychle dospět a bojuje s tím, jak může. Dějová linka Simona je opravdu velmi zajímavá a pěkná, i on se stává tak trochu nechtěně jedním z hlavních hrdinů. Ne všichni aktéři se dožijí konce ságy, ale to by bylo asi opravdu ne zcela uvěřitelné. Konec se rozhodně odklání od zfilmované verze (měla jsem doma spojlery v osobě mojí dcery, která je viděla). Takže i když celý příběh končí pro většinu postav dobře, pořád jich zůstává dost, kteří se ho buď nedožijí, nebo jejichž osud měl velmi hořkou příchuť.
Nicméně autorka nám zde předložila několik sociálních a společenských dilemat - že trest nesmí být příliš přísný nebo likvidační, protože se to nakonec zase obrátí proti vítězi (konec 1. světové války je naší skutečnou zkušeností). Že je velmi těžké hledat rovnováhu mezi obětí pro vyšší dobro a osobním zájmem, že ztráty mohou být někdy velmi bolestné. Že jedna z věcí, která nás dělá tím, kým jsme, je naše minulost a naše vzpomínky. Že ztráta našich vzpomínek nám může přijít i horší než smrt sama.

30.03.2021 5 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

Tento román připomíná hodně Sandru Brown, a přeci je docela jiný. Hlavní vražda se stane hned na začátku a až do konce knihy nás Nora nechává přemýšlet, zda vrah je skutečný nebo jen domnělý. A když si myslíte, že to víte, tak vás znovu uvede do nejistoty a tím osobou vraha opět překvapí. Moc pěkná kniha.

08.11.2020 5 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Četla jsem i předchozí dva díly, bylo fajn mít trochu informací i o postavách z těch předchozích. Příběh byl hezký, nápaditý, jen trochu uspěchaný konec. Tam to bylo najednou moc zlomové uvědomění.

20.10.2020 4 z 5