JezinkaJ JezinkaJ komentáře u knih

Okolo Irska s lednicí Okolo Irska s lednicí Tony Hawks

Naprosto originální cestopis od začátku až do konce. Bavila jsem se.
A taky mi bylo úplně fuk, jaký kalkul za tím je, protože to vyprávění prostě vtipný je.
No, umíte si představit, že naložíte lednici a jedete s ní kolem Irska stopem?? Jeden by myslel, že to snad ani nejde. A jde. :-)

14.04.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Jo jo, take mi tenhle pribeh zhruba od pulky pripominal Zabijaky.
I tak to bylo napinave, ke konci trochu moc krvave. Hlavni postavy jsou zajimave, zive, uveritelne. Vitam i ty malo sympaticke, ktere dobre koreni dej.
Kdo za to vlastne mohl? Kdo byl vinik? Odplata nepomuze a nic nevyresi.
Hodne me bavila prvni polovina. Ta je za pet, druha za tri... dohromady ctyri hvezdicky. A uz se tesim na dalsi pribeh s Linnou.
Epilog me totalne zmatl. Nepatri k jine knize?

09.03.2017 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

No, zajímavý to bylo. Pokud nás čeká taková budoucnost, s radostí se ji nedožiju. :-)

Vztahové části příběhu jsou ale hodně ploché a poměrně laciné. Zkuste si to přenést do prostředí ženského románu... :-) Jan od prvního setkání fatálně miluje milenku svého nepřítele a ani neví proč, spí s manželkou svého šéfa a ani neví proč, nakonec se dojemně sám stará o své dítě, které ani nechtěl a ani mít nesmí a přišel k němu ani neví jak.... ach bože, čtenář není úplný tydýt co "sežere" všechno.
Hodně se mi líbil internát, Barcelona a úvahy o tom, jak to s tou nesmrtelností vlastně je. Jestli ona to náhodou není výhra, být v takovém světě smrtelný.

09.01.2017 3 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Blbost, která je zrádná, protože se hodně dobře čte.
Pro mě: od konce bažiny už jen cosi bez logiky a epilog to ještě završuje. První třetina se mi líbila, do půlky dobrý a pak sešup.
Autore, autore - kdybys posunul pláž za bažinu a nechal vyhrát ty, kteří z ní vylezli, udělal bys líp. Zklamal jsi mě, chudák "půldomorodec" - tak laciný závěr, vcelku zajímavé postavy.
Hvězdičky nedávám, protože nevím kolik - na nulu to teda není. Možná až si to nějak rozmyslím.

20.12.2016

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Pane jo, ráda bych si myslela, že je to ulítlé sci-fi.
Bylo mi úzko z představy, jak lze vlézt člověku až do hlavy. Tohle přesně nesnáším. Asi přestanu koukat na filmy. Jeden nikdy neví...
Skvěle napsaná detektivka, mrazivá, drsná.
A co ten konec?? Tedy, jak tohle může autor dělat svým čtenářům... co teď? Pokračování to zatím asi nemá, že ne? Kde je, herdek, Franck Sharko 4?? :-)

Jen: kdo zodpovídá za pravopis u nakladatele této knihy? Neměl by se trochu stydět?

15.12.2016 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Vcelku pozoruhodný příběh. Mám moc ráda tyhle typy dobrých příběhů, takže jsem byla spokojená.
Kdoví proč jsem si při čtení najednou vzpomněla na svou oblíbenou knihu Devět měst, kterou asi málokdo zná a ze které jsem byla hodně nadšená.

09.12.2016 4 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Asi nejlepsi krimi, jakou jsem kdy cetla, promin Agatho. Bylo mi lito kazde prectene stranky, ktera me priblizila k rozuzleni. A ono ne!, na konci se to paradne zamotalo. Cekat na dalsi dil, budou pekna muka. Kdybych to byla byvala vedela, nesla bych tam... nechala bych si tenhle dil v zasobe, pockala na dalsi a cetla oba za sebou...

30.09.2016 5 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Příběh se mi líbil, nenudila jsem se a čtení mě bavilo. Střídání časových rovin oceňuji. Kontrast dvou dějových linek byl prima nápad.
Ovšem zdaleka nejvíc mě zaujalo zobrazení toho, čím ženy musely projít, pokud chtěly obstát a vytrvat. Odvážné téma pro detektivku, ale jo, dobrý to bylo. Četla jsem se zájmem a přemýšlela, jak se měly naše babičky a jak se máme my.
Klika, že teď už nemusíme snášet to co Amanda a spol. Nemusíme být tak zoufale zatvrzelé. Úplně si vystačíme s normální zarputilostí. :-)

07.09.2016 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Dočetla jsem až do konce, ale Tuesday, uznej, že všeho bylo trochu moc... Letní průměr.

03.08.2016 2 z 5

Božská Coco Božská Coco C. W. Gortner

Teda Coco, byla jsi děsná mrcha. "Móda nemóda". V tvé blízkosti nejspíš nezůstal žádný "nevytěžený" muž.
Bezva napsané, hodně dobře se to čte. A mě to v konečném důsledku navádí ke koupi dalšího životopisu, který už nebude tak románový.
Jedna hvězda chybí - byla to fakt potvora. :-)

28.01.2016 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Přečetla jsem tenhle román už před mnoha lety. Zakousl se do mě a nejspíš nikdy nepustí. Silný, až surový a syrový příběh.

Knihu jsem přečetla jen jednou a víckrát se týrat neplánuji. Film vidět nechci, ze stejného důvodu.

08.01.2016 5 z 5

Stavy nestavy, bytosti nebytosti Stavy nestavy, bytosti nebytosti Petr Heteša

(SPOILER) Samozřejmě jsem netušila, že beru do ruky knihu povídek, takže po prvním konci, jsem se dožadovala a dohledávala pokračování. :) Leč nenašla.
Skvělé povídky, bavila jsem se jako vždy. Kyvadlo mě dostalo. :) My, co jsme to četli, teď víme, co a jak. V nejhorším ho hold dojdeme zastavit, ne?
A povídka s tím, jak se andělé baví soutěžením ve srovnávání našich emocí, je též skvělé téma. Soutěžící bych být nechtěla, ale jako čtenář jsem se bavila taky dost. Směju se ještě teď, když si na to vzpomenu. A cibule? To stejný. :)
Když na to tak myslím, přidám jednu hvězdu, čtyři je fakt málo.
Bylo to opět vtipné a zajímavé, nebavil mě jenom jeden kousek. Kdo má na čtení míň času, a nebo na cesty je takhle knížka ideální společník.

03.05.2024 5 z 5

Necrobox Necrobox Petr Heteša

Skvělá pohádka pro dospělé o tom, co všechno můžete mít, když na to máte a hranice to nemá, si celkem dlouho můžete myslet.. I odvážný hrdina tam je, a kouří camelky a pije whiskey a má rád ženy. :)
Bavila jsem se, i když občas už to bylo lehce za mou hranou. Jenže, co já vím o fantaziich jiných...
Bezva kniha, jež se vás chytne a nepustí, dokud s ní nedojdete jejího konce, který je nečekaně dobrý.
I za něj pět.

03.03.2024 5 z 5

Intimita Intimita Barbora Baronová

Pro mě moc těžký kalibr. Sžíraly mě neradostné osudy, těžké cesty životem a je fuk, že si to většinou hlavní postavy zavinily samy. Padala na mě jejich tíha a té mám dost vlastní. Na druhou stranu, i takové knihy je potřeba znát.
Určitě jde o zajímavý literární a také výtvarný počin, estetickou úroveň hodnotím hodně vysoko. A cena Magnesie Litery je zasloužená.
(Dost ráda si budu kráčet tím svým životem.)

23.10.2023 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Bohužel, co je moc, to je moc. Pohádky už nečtu. :)
První díl byl skvěly, vtipný i dojemný tak akorát. Druhý byl ještě dobrý, ale třetí? Ten snad napsal někdo jinej? Za úplatu? :)
Knize se v žádném případě nedá upřít čtivost, ale obsah notně pokulhává za formou.
Podle mého názoru je to psí harlequinka. Kdo je má rád, bude spokojen.
Já odkládám zhruba v polovině. Třeba se k příběhu vrátím, třeba ne.

08.07.2023 1 z 5

Harro a Libertas Harro a Libertas Norman Ohler

"Obětuj všechno, co máš, - a nakonec obětuj ještě i to, pro co jsi všechno obětoval!"

Velký příběh skutečných (skutečných ve smyslu reálně či opravdu existujicích) hrdinů o nichž jsem až dosud neměla ani tušení. Teď, naštěstí, už mám. Komentovat knihu nemůžu, protože na to má slova nestačí. Snad jen poznámka, že úplný závěr všechno před tím staví na hlavu. Bože můj, co my jsme to zač....
Na Harra, Libertas, jejich spolupracovníky a přátele nikdy nezapomenu, stejně jako na jejich cestu a tuhle knížku.

Pět hvězdiček je za sílu příběhu. Víc dát nelze.

05.06.2023 5 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Smutný příběh o tom, jak těžký někdy začátek může být, jak je těžké obstát sám před sebou, před partnerem, před světem.
Je nutné jít někdy se svou kůži na trh.
A proto, neházejme hned flintu do žita. Cena za fatální omyl může být dost vysoká.
Edwarda i Florence mi bylo líto.

30.08.2019

Křik Křik Nicolas Beuglet

Znepokojující čtení. Inspirace skutečností je poněkud varující.
Vzít strach jako modus operandi je nelidské. Jedna z nejsilnějších negativních emocí podpořená představami, zkušenostmi a obavou z očekávaného, nám umí zkazit život. A to jsme pořád ještě ve vlastních rukách, když z nich zmizíme do rukou výzkumných, nečeká nás už nikdy nic pěkného. Na tohle jsem myslela, když jsem si četla.
Nadechnu se, s radostí si užiju každý svůj den, a se strachem budu nakládat velmi opatrně. Bát se budu jen stomatologa. :-)
Přežila jsem i nereálně fatální hlavní hrdinku.

01.08.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Čtivá detektivka. Zajímavý a hlavně drsný příběh. Sympatická Kim Stoneová, další z řady zarputilých kriminalistů s těžkým dětstvím.
Bylo a je mi tak moc líto všech dětí, kterým se díky rodičům dětství nepovedlo a dokonce pro ně bylo utrpením. To vážně není fér.
Doufám, že všichni, na které světská spravedlnost nedosáhne, neuniknou trestu a dosáhne na ně spravedlnost jiná a horší.
Já hned otevírám další díl.

28.04.2018 4 z 5

Záhadné zmizení lorda Listerdalea Záhadné zmizení lorda Listerdalea Agatha Christie

Dvanáct povídek a dvanáct záhad.
Mně se to líbilo. Některé kousky více, jiné méně, ale i tak jsem se při čtení dost bavila a o to mi většinou jde. Po Olze Tokarczuk jsem si potřebovala rozptýlit tíhu na duši.
Rozhodla jsem se letošek věnovat Agátě, a co nejvíc knih, které se mi podaří najít a propojit s tématy, "nacpat" do výzvy, což je svým způsobem výzva i pro mě. Moje osobní, dosud tajná, teď už "vykecaná". :-))
Škoda, že mistrná Agatha neobdržela i Magnesii Literu. Tuším, že přijdou okamžiky, kdy nastanou potíže...

30.01.2018