jesterka.as jesterka.as komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knihu mi vnutila kamarádka, protože z knih pana Bryndzy byla nadšená. Musím přiznat, že i mě se kniha moc líbila. Líbí se mi styl psaní, moc dobře se to četlo. A určitě nezůstane jedinou přečtenou od tohoto autora.

01.03.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nádherné! Mě tato kniha uchvátila jen co jsem viděla její obálku. Je naprosto dokonalá a mé uchvácení pokračuje i po přečtení. Je psaná nádherným způsobem a čte se úplně sama, nemohla jsem se od ní odtrhnout a ani po přečtení si neumím představit, že bych se jí vzdala. Rozhodně zůstane alespoň nějakou dobu hostem v mé knihovně.

10.12.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Dokonalá já :)))) já věděla, že bude perfektní do výzvy Kniha s názvem vystihujícím vaši osobnost nebo náladu. Takhle je o mě úplně celá včetně obsahu. Super, pobavila jsem se, že to takhle máme asi fakt všichni stejně :))))

09.02.2020 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Naprosto boží kniha. Jeden z nejlepších dílů. Škoda jen, že už je konec :( Myslím si, že na narozeninové nebo svatební oslavě by se taky mohla stát spousta skvělých historek ;)

26.10.2022 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Autor se mi zamlouvá čím dál tím víc. Kniha je úžasná. Nepatřím mezi osoby, které u detektivek už od 2. stránky ví kdo je vrah a oč v příběhu jde. A v tomhle příběhu to bylo tak geniální a tak úžasně "zmatené", že jsem to nerozluštila do "poslední" strany. Ano malé tušení jsem cca od půly knihy měla, ale stejně jsem to puzzle nedokázala poskládat dohromady. Za mě prostě geniální, senzačně napsané.

25.09.2018 5 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Krásně nadýchané, heboučké a pro tohle období dokonalé jako Sněhulčin kožíšek :).

08.12.2020 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Nepatřím věkem již mezi náctileté dívky, kterým je kniha převážně určena, ale určitě patřím mezi ty které mají takové příběhy rády. Kniha se mi moc líbila a jsem hrozně ráda, že se nakonec autorka odhodlala ji vydat. Vůbec nechápu proč ji chtěla mít zastrčenou v šuplíku a neměla spatřit světlo světa. Za mě určitě nadšení a doufám, že nám autorka bude brzy vyprávět zase nějaký příběh, abychom po něm mohly nadšeně sáhnout v knihkupectví a věděla, že má smysl její příběhy vydávat... Já o ně určitě stojím :).

28.02.2017 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Knihu mě "donutila" číst kamarádka. Ze začátku jsem jí psala jak je kniha děsně depresivní a ona mi říkala, že to mám odložit, když se mi to nelíbí... Neměla jsem pocit, že bych ji odložit přese všechno chtěla, takže jsem ve čtení pokračovala. Z knihy se vyklubal krásný příběh, perfektně napsaný s propracovanými vtipnými scénami a smutnými detaily, kdy slza neměla daleko k ukápnutí nebo i tajně ukápla ;) Jsem ráda, že jsem knihu neodložila, protože je dokonalá přesto, že její hlavní hrdinka taková není. Nechtělo se mi věřit příběhu - že se krásný princ zamiluje do "ošklivé" Popelky, (protože zatím jsme se vždy setkali s tím, že Popelka, i když byla opovrhovaná, tak byla krásná) přesto, že se do ní zamiloval již v době kdy ji neviděl a miloval ji pro její povahu. Asi proto, že já sama bych si v její situaci nevěřila vůbec... Ale příběh je opravdu úžasný a jsem ráda, že mě k ní kamarádka "dotlačila"... Asi nejvíc o tom vypovídá to, že po dočtení knihy ve 22:30 ;) jsem kamarádce napsala - "je moc pozdě na to, začít rovnou další díl?" a aniž bych čekala na odpověď ihned jsem dodala "Tak jo, máš pravdu, není na to pozdě, do rána času dost...", protože jsem věděla co by mi řekla a tak jsem se rovnou vrhla na druhý díl.... Miluju pohádky :)

31.03.2019 4 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Super šílená oddechovka, báječně jsem se bavila :)

07.03.2019 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásná pohádka. Velice mile mě překvapilo, že ač je příběh převzatý a "jen" přepracovaný, je moc hezky napsaný, není to jen opsaná pohádka, nepostrádá napětí, ale i pohádkový konec. Já jsem moc spokojená a vřele doporučuji všem milovníkům pohádek a hlavně těch o Krásce a Zvířeti.

18.04.2018 5 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Krásná kniha. Hanna neměla v životě moc štěstí, ale příběh je moc hezky napsaný. Tentokrát tam není tolik romantiky, takže se snad zavděčí i těm co ji nemusí na každé straně. Přesto, že všechny 3 knihy jsou psány stejným stylem, těším se na další.

28.02.2018 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Myslela jsem si, že kniha bude mít úplně jiný příběh. Když jsem se dostala o pár kapitol dál, stále jsem si myslela, že bude mít jiný příběh, ale už jiný než původně. A teď když jsem ji dočetla, stále si říkám, že ta kniha měla být úplně o něčem jiném. No dobře, tak jsem přečetla úplně jinou knihu, než jakou jsem si představovala, ale četla se velice svižně. Příběh byl pro mě dost překvapivý, romantika mě zaskočila a závěr hodně zarazil, ale nebylo to špatné čtení. Čekala jsem od toho asi krapet víc, trochu víc rozpracovaného hledání co se stalo a tak, ale číst se to dalo a někdo může být naopak spokojen, že knížka rychle ubíhá a nezabívá se zbytečnostmi.

19.08.2017 3 z 5

Lenobiin slib Lenobiin slib Kristin Cast

Krásné a smutné :( ale moc se mi tyhle novely líbí, víc než škola noci poslední dobou, je to krásně napsané a doufám, že přibudou další :)

21.03.2014 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Krásný příběh. Původně jsem od něj čekala něco jiného, pochopila jsem anotaci prostě po svém ;) přesto se mi líbil. Pěkně se to četlo a ukápla mi i slzička. Jsem ráda, že to dobře dopadlo i když i ten konec jsem si představovala v průběhu čtení krapet jinak. I když můj konec by šel do pozadí vložit, takže se možná stal, jen musím číst mezi řádky, protože to tam autor zapomněl napsat ;)

04.08.2022 4 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Pro všechny, těšící se na další díl přikládám info zaslané mi z nakladatelství:
Dobrý den,
je nám velmi líto, ale prozatím pokračování této série nechystáme. První díl u našich čtenářů nezaznamenal takový ohlas, abychom v sérii mohli pokračovat.

19.01.2021 5 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Já byla knihou pohlcená,strašně zvědavá jak to dopadne a jak se to rozuzlí. Za mě spokojenost, rozuzlení jsem netušila dokud mi ho nenapsali černé na bílém.

07.02.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Hartla mám za "šprímaře". Knihu jsem vzala do ruky právě proto a proto, že mi měl pomoct splnit výzvu s knihou odehrávající v Ostravě. Po cca 100 stranách jsem přemýšlela jestli to vážně chci číst. Nesmírně mě to nudilo. Ale říkala jsem si, co bych neudělala pro Ostravu, tak jsem přečetla asi tak 100 stran a knihu odložila. Napřed jsem myslela, že se k ní vrátím, ale vzdávám to. Kniha mě nebavila, odkládám definitivně, snad jiná bude mít zase větší úspěch...

02.09.2019

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Kniha je úžasná a povídky nádherné - příběh královny, Maxona, Aspena.... mrzí mě že nebyly mnohem mnohem delší, mám velikananánskou chuť chytit do ruky rovnou první díl Selekce a začít od znova. Kniha mě moc potěšila a příběh hodně oživila.

13.09.2017 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Rychle mě chytila, rychle přečteno. Dobře napsaná a bohužel v dnešní době i se skutečným nádechem, že se to může dít, protože tomu elektronická doba opravdu pomáhá. Nejhorší je, že v tomhle případě si útočník zasedl na děti a rodiče o tom vůbec nemusí mít tušení a děti samy nedokážou rozlišit, že už to zašlo příliš daleko a není to jen hra... no mnohdy to nedokážou rozlišit ani rodiče... Každopádně za mě se kniha povedla.

02.07.2017 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Kniha o tom, jak z velkého prd (tedy ničeho) udělat něco (tedy bestseller) :). Líbil se mi styl psaní a myslím, že malí kluci z takových pohádek musí být absolutně nadšení :))

24.04.2017 4 z 5