JessyPitt JessyPitt komentáře u knih

Dávám 4 hvězdy za to, že je to trochu návrat do Bradavic. I když už to pokračování prostě nemá šťávu. Původní příběhy byli úplně někde jinde a už se asi nikdy v pokračování nedostanou tam kde to prostě bylo. Měla jsem vypůjčeno z knihovny, upřímně koupit jí novou tak je mi líto peněz a bohužel ta knížka za ty peníze není adekvátní......

20.06.2017 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tento díl se mi opravdu líbil, hlavně ten nečekaný konec byl napínavý. Málo kdy detektivka tak překvapí. I když bez toho vysvětlení na konci by čtenář jen těžko mohl vraha tušit...

07.02.2017 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Dočteno jedním dechem. Někdy jsou pasáže poněkud zdlouhavé a až moc popisné,ale to je prostě Dan Brown. Pro mě na konci knihy naprosto nečekaný zvrat a po celou dobu jsem byla v napětí jak to vlastně dopadne. Dávám 4 hvězdy, protože tohle byl teprve začátek jeho skvělé tvorby..

10.10.2015 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Musím říct, že jsem se ke čtení knihy dlouho odhodlávala, až jsem se odhodlala. Odrazovalo mě trošku počet stránek a i téma, vraha dětí..Ale nelituji toho , že jsem se do čtení pustila. Knihu jsem nepustila dokud jsem jí celou nedočetla. Za mě perfektně zpracované téma, po celou dobu je udržováno napětí a až do samotného konce vlastně nevíte jak příběh dopadne. Filmové zpracování je jen slabý odvar výborně zpracované knihy. Doporučuji

30.09.2015 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kniha je ctiva, depresivní, negativní, az v závěru vysvitne to slunce i když přes mraky. Zbytečně některé pasáže dlouhé. Kde to knizka u které přemýšlíte nad postavami ale zároveň nemáte chuť ji číst znovu..

01.10.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

V tomto případě s davem nepůjdu. Buď jsem čekala úplně něco jiného nebo ta knížka byla o ničem. Čekala jsem napínavý thriller, což o to, napínavé to celkem bylo ale co se týká samotného obsahu knížky, tak me to přišlo celé tak nesmyslné a hlavní hrdinka hloupá se skutečný thrillerem se to tedy vůbec nedá srovnat.. Nemůžu si pomoct...

28.08.2018 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemné a chvilkami vtipné čtení. I když vtip se velmi často opakoval. I tak pěkná knížka..

12.08.2018 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Po knize jsem sáhla, protože me zaujal její obal. Čekala jsem opravdu napínavé drama, které se bohužel nekonalo. Tato kniha neurazi, ale ani nenadchne. Vidím ji spíše pro čtenáře nactilete. Velké dějové mezery a slabší napětí z knihy dělají slabší průměr..

31.10.2017 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Tak tento díl byl naprosto skvělý. Celou dobu si kniha udržela tempo a napětí. Do poslední chvíle nemusíte kdo je vrah. A musím říct, ze jsem měla pro čtení fakt strach..Takže vřele doporucuji

12.10.2017 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Tak tato kniha me dost zklamala. Námět k naprosto zmatený.. Styl psaní mi vůbec nevyhovoval, strašně jsem se ztrácela ve jménech a osobnostech. Samotny priheb je fantazy a přiřazené za vlasy. Někdy to bylo napínavé, ze jsem.se zacetla, ale TO bylo snad jen dvakrát...

11.05.2017 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Velké plus dávám, že byla kniha přiměřeně dlouhá:). Dnešní knihy mají tendenci být dost silné a nemají na to... Námět knihy ponurý, ale pěkně propracovaná psychologie postav. Přečteno za dva dny. Příjemné odpočinutí od dnešní češtiny.

20.06.2016 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tato kniha byla první, kterou jsem od tohoto autora četla a okamžitě si mě získala!! Pro mě detektivka, kde je dobře rozpracovaný děj, je zamotaný, ale ne překombinovaný. Takže já se určitě chystám číst další díly.

18.04.2016 5 z 5

Kromě asi dvou nebo tří povídek kdy jsem tak nějak nevěděla o co tam běží, tak jsem užasla nad jeho propracovaností v případě tak děsivých povídek. Povídky na dobrou noc to ale rozhodně nejsou:)!!

16.11.2015 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Moc jsem vlastně nepochopila o čem celých téměř 500stran bylo...Neustálý boj budu s tím a nebo s tím...Za mě zbytečně obsáhlé a rozvláčné.

30.09.2015 2 z 5

Tajemství ďáblovy bible Tajemství ďáblovy bible Arnošt Vašíček

Tak trochu všechno a nic. Asi má povedenejsi knihy. A ta konspiraci s 11. zářím mi tam vubec nesedela..

15.09.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla kvůli seriálu cernobyl. Malokdy se stane, ze je filmové zpracování lepsi než kniha. A tady se tomu stalo. Cernobyl - to je dnes pojem a něco co bude lidstvo dlouho strašit. Kniha je plna utrpení a bolesti. Dve hvězdy dávám kvůli samotnému zpracování. Vlastně celou knihu čtete stále od znova a od začátku. Příběh na dvě strany se začátkem a koncem. Další strana začne opět příběhem na několik stran a opět skončí. A tak to jde celou knihu. Jako by bylo napsáno 100knih stejně v jedné knize. Zvláštní..

18.08.2019 2 z 5

Cesty za oponu času 2: Ozvěny lidické noci Cesty za oponu času 2: Ozvěny lidické noci Stanislav Motl

Moc pěkné důkladně a precizně zpracované téma. Historická fakta ale není to nutné. Jen to the metra příšerně depresivní..

03.06.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Co by měl člověk k takové knize vlastně napsat? Vzpomínám na slova Jana Wericha: Aby ten středověk byl pořád ve středu tak musí stále dopředu....Doufám, věřím ze bude jen lépe..

27.11.2018 5 z 5

Takže denicek moderního páru?

20.02.2018 3 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Kniha me zlakala k precteni díky svému námětu. Bohužel jsem zklamaná..Hrozná čeština, samé vulgární výrazy. Prostě kdybych měla hodnotit obsah a sloh tak je to klasický brak. Pokud Vás to i přesto zajímá pujcte si spíše v knihovně, protože to už nikdy znovu číst nebudete.. Dávám jeden bod za to, ze to psal český autor a odehrává se to v praze..

01.09.2017 1 z 5