Tajemství ďáblovy bible

Jedna z novějších Vašíčkových knih, která se zabývá tzv. Ďáblovou biblí, známou také jako Codex Gigas. Kniha vznikla pravděpodobně na počátku 13. století v klášteře v českých Podlažicích u Pardubic. V současné době je majetkem Švédska.

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3691/tajemstvi-dablovy-bible-3691.jpg 3.894

Kniha Tajemství ďáblovy bible

DraculasLady
27.12.2021

Čekala jsem asi mnohem víc... O samotnému Codex Gigas je v knize vlastně hrozně málo informací a ty, co zde jsou k nalezení, jsou již všeobecně známé... Nicméně některé další teorie s tím provázané jsou zajímavé a určitě se nad nimi člověk zamyslí. Velká škoda, že kniha není v naší zemi. Určitě by se našli lidé, kteří by byli ochotni věnovat dostatek času jejímu zkoumání.

666Jitka
15.08.2021

O Codex Gigas se sice nedozvíme žádné nové informace, ale najdeme zde spoustu teorií a spekulací ohledně vzniku a historie tohoto jedinečného díla, které nám v době třicetileté války "ukradli" Švédi. Měla bych obrovskou radost, kdyby bylo toto umělecké dílo navráceno do Podlažic, kde vzniklo, ale to je asi to samé, jako kdyby mělo berlínské muzeum vrátit bustu královny Nefertiti do Egypta :-(

Sova15
21.06.2021

Jak už píší ti přede mnou....
O Ďáblově bibli jsem se moc nedozvěděla. Ta to konspiraci fůra. Některé přitažené za vlasy, jiné děsivé, pokud by to tak bylo. Ale hezký se to četlo.

gad
19.06.2021

V roce 2018 jsem si na autorově přednášce Velké tajnosti koupil několik jeho knih a do těch se hodlám nyní pustit. Tajemství Ďáblovy bible jsem si vybral jako první.
Pana Vašíčka mám rád a mám rád i záhady a ty jsou jeho doménou. Stejně jako styl, kterým je prezentuje. Líbí se mi, že nedogmatizuje, ale pouze nastiňuje a pokládá otázky. Odpověď si ale musí každý najít nebo odvodit sám. I tentokrát jsem se dověděl pár nových zajímavostí. Teď už na mě mrká Oko Kyklopa.

Nibiru
11.02.2021

Ke knize jsem se po nějakém čase vrátila a přečetla si ji znovu. Mám A. Vašíčka jako spisovatele a záhadologa ráda, protože píše velmi poutavě a čtivě. Byla jsem i na jeho přednášce, a byla stejně zajímavá jako jeho knihy. Záhady doslova sype z rukávu, je vidět, že je má opravdu dobře ať už nastudované nebo na vlastní kůži probádané. Nemyslím si, že je Ďáblova bible překombinovaná nebo že líčí fantasmagorie, jak někdo píše v komentářích. Sama vím, že tento svět je záhadami doslova prošpikován a dneska už taky vím, že NÁHODA jako taková neexistuje. Pokud je legenda pravdivá, tak jednoduše fyzickými silami není možno tak obrovskou a obsáhlou knihu RUČNÉ napsat za jedinou noc. Rovněž poselství, které obsahuje, je více než poplatné na nynější dobu. Číslo 111 se opakuje opravdu tolikrát, že to náhodu naprosto vylučuje. Satanská číslice, neboli číslice šelmy 666, což souzní s výkladem hebrejštiny i řečtiny, kdy jménům z Bible odpovídá zrovna TATO číslice, také nemůže být náhoda. A velice výstražně na mě působí výklad písmen www (což je opět 666), čárový kód všeho zboží, v němž je 3x6 rovněž obsažena a v neposlední řadě výroky o čipování, označování lidí touto "číslicí" neboli "znamením šelmy na čele". No v kontextu toho, co se v poslední době ve světě děje při tzv. "coronavirové" pandemii, a souvisejících "opatřeních" a zákazech s tím spojených, si myslím, že proroctví se pomalu, ale jistě naplňuje. A jestliže se lidé budou chovat jako stádo bez rozumu, tak Šelma zvítězí.

emilieselden
31.03.2020

Kniha ukazuje zajímavé informace a překvapivé podněty, dedukce a závěry. Není to špatná kniha k zamyšlení.

jfialova
19.01.2020

Mnohé autorovy závěry jsou silně přitažené za vlasy, i když beru, že v době, kdy knihu psal, některé věci nemohl znát. O samotném Codexu gigas se nic moc nového nedozvíte, kolem spousta více či méně související omáčky (Hitler, 11. září, konec Mayského kalendáře, Rudolf II. atd.). Naštěstí to není moc dlouhé. Dvě hvězdy za snahu.

JessyPitt
15.09.2019

Tak trochu všechno a nic. Asi má povedenejsi knihy. A ta konspiraci s 11. zářím mi tam vubec nesedela..