Tajemství ďáblovy bible

Jedna z novějších Vašíčkových knih, která se zabývá tzv. Ďáblovou biblí, známou také jako Codex Gigas. Kniha vznikla pravděpodobně na počátku 13. století v klášteře v českých Podlažicích u Pardubic. V současné době je majetkem Švédska.

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3691/tajemstvi-dablovy-bible-3691.jpg 3.884
Literatura česká, Literatura naučná, Záhady
Vydáno, Mystery Film

Kniha Tajemství ďáblovy bible

Nibiru

Ke knize jsem se po nějakém čase vrátila a přečetla si ji znovu. Mám A. Vašíčka jako spisovatele a záhadologa ráda, protože píše velmi poutavě a čtivě. Byla jsem i na jeho přednášce, a byla stejně zajímavá jako jeho knihy. Záhady doslova sype z rukávu, je vidět, že je má opravdu dobře ať už nastudované nebo na vlastní kůži probádané. Nemyslím si, že je Ďáblova bible překombinovaná nebo že líčí fantasmagorie, jak někdo píše v komentářích. Sama vím, že tento svět je záhadami doslova prošpikován a dneska už taky vím, že NÁHODA jako taková neexistuje. Pokud je legenda pravdivá, tak jednoduše fyzickými silami není možno tak obrovskou a obsáhlou knihu RUČNÉ napsat za jedinou noc. Rovněž poselství, které obsahuje, je více než poplatné na nynější dobu. Číslo 111 se opakuje opravdu tolikrát, že to náhodu naprosto vylučuje. Satanská číslice, neboli číslice šelmy 666, což souzní s výkladem hebrejštiny i řečtiny, kdy jménům z Bible odpovídá zrovna TATO číslice, také nemůže být náhoda. A velice výstražně na mě působí výklad písmen www (což je opět 666), čárový kód všeho zboží, v němž je 3x6 rovněž obsažena a v neposlední řadě výroky o čipování, označování lidí touto "číslicí" neboli "znamením šelmy na čele". No v kontextu toho, co se v poslední době ve světě děje při tzv. "coronavirové" pandemii, a souvisejících "opatřeních" a zákazech s tím spojených, si myslím, že proroctví se pomalu, ale jistě naplňuje. A jestliže se lidé budou chovat jako stádo bez rozumu, tak Šelma zvítězí.

emilieselden
31.03.2020

Kniha ukazuje zajímavé informace a překvapivé podněty, dedukce a závěry. Není to špatná kniha k zamyšlení.

jfialova
19.01.2020

Mnohé autorovy závěry jsou silně přitažené za vlasy, i když beru, že v době, kdy knihu psal, některé věci nemohl znát. O samotném Codexu gigas se nic moc nového nedozvíte, kolem spousta více či méně související omáčky (Hitler, 11. září, konec Mayského kalendáře, Rudolf II. atd.). Naštěstí to není moc dlouhé. Dvě hvězdy za snahu.

JessyPitt
15.09.2019

Tak trochu všechno a nic. Asi má povedenejsi knihy. A ta konspiraci s 11. zářím mi tam vubec nesedela..

SSTknihy
01.07.2019

Ďáblova bible neboli Kodex gigas je knihou bezesporu záhadnou a jedinečnou. Pokud se o ní ale chcete dozvědět víc, než to, jak podle legendy vznikla a jak vypadá ďábel v ní zpodobený, potom budete zřejmě zklamáni. Pan Vašíček to vzal pěkně zeširoka, a ve stylu "nemáme sice žádné důkazy, ale proč by to nemohlo být třeba takhle", konspiruje, kombinuje, spekuluje a předkládá různé teorie o existenci tajných spolků, řádění ďábla na nejvyšších místech, tajemných znacích, stavbách a ukrytých významech. Naštěstí je to psané hodně čtivě a jako výchozí bod pro další pátrání to špatné není.

Spikomol
05.06.2019

Kniha podává obecně vcelku zajímavé informace, ale jinak je to snůška, domněnek, nepotvrzených informací a občas i vyloženě bludů. Jak může pan Vašíček dávat v souvislosti s 11. zářím irácký režim a ještě poukazovat na telefonní předčislý 119. To už mě vyloženě pobavilo.

Kulhajs
07.04.2019

Do hloubky kniha nejde, nahazuje další témata, která s ústředním víceméně souvisí/nesouvisí, ale je to podáno velice čtivě, skoro jako vždy u pana Vašíčka. A jako vždy, je to jen na jedno deštivé odpoledne.

Mates84
30.08.2018

oproti ostatním komentářům mě se kniha líbila.Je pravda,že o samotné DB se toho tam píše méně,ale nesouhlasím, že s ostatními souvislostmi zmiňovanými v knize to úplně nesouvisí.