jessie01 jessie01 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

S každou další knihou mě paní Mornštajnová dokazuje, že patří k našim nejlepším současným spisovatelkám. Dokáže výborně vykreslit různé povahy postav a to vše je podáno krásnou češtinou v zajímavém příběhu.

19.07.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Smekám před autorovým nadšením a odhodláním vydat se na náročnou cestu, a následně parádním zpracováním, u kterého jsem se několikrát srdečně zasmála a zároveň zamyslela nad jeho úvahami o životě, se kterými nejde jinak než souhlasit. Paráda Láďo, jen tak dál :-)

23.05.2016 5 z 5

Vyhnanie Gerty Schnirch Vyhnanie Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tohle byl velmi silný příběh, byť fiktivní, tak inspirován událostmi, které se opravdu staly. Tolik neštěstí a smůly v životě ženy, která se pouze "špatně" narodila do nesprávné rodiny. A přitom tolik aktuální i v dnešním světě. Kniha mě velmi zasáhla, považuji ji asi za nejlepší od této autorky. Velmi zajímavé pro mě byly i pasáže z tehdejšího Brna, kam přesně v popisovaných místech docházím do práce.

06.02.2024 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížkám od této autorky prostě nemůžu dát větší počet hvězdiček, byť je to pohodové čtení a člověk by si u něj měl odpočinout, tak mě některé pasáže spíš iritují svoji přehnanou snahou zapůsobit na čtenáře, lehce trapnými scénkami či opakujícími se výstavbou dějových linek v každé knížce. Takže ano, byl to fajn příběh, a ráda si zase někdy přečtu některou další knížku od této autorky, ale ne hned. :-)

04.12.2023 3 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Po knize jsem sáhla náhodně v knihovně, aniž bych si o ní něco předem zjistila a musím říct, že to byla trefa do černého. Tak lehce a přitom svižně napsaná. Moc pěkný příběh s milým koncem.

06.10.2019 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tak krásný a neotřelý příběh s ještě zajímavějším koncem. Tomu by slušelo filmové zpracování, aby mohl zachytit jedinečnost a nespoutanost přírody i s hlavní hrdinkou v celé jejich kráse.

20.03.2021 5 z 5

Pro mě jako milovnici filmových Případů i Devadesátek byla tato knížka třešničkou na dortu k již zmiňovaným seriálům. Velmi zajímavé, poutavě napsané (převyprávěné) životní zkušenosti pana Mareše. Posílám na přečtení dále po rodině a někdy si ji s chutí zopakuji i já.

02.01.2023 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Láďovy knížky jsou pro mě vždycky jako pohlazení po duši, ale tato nejspíše všem kraluje. Tolik krásných autorových myšlenek, popisů přírody, zajímavých příběhů lidí z celého světa, které na své cestě potká. To vše doplněné o nádherné ilustrace. No upřímně je mi líto, že jsem knížku už dočetla, a nemohu prožívat další dny na cestě do Santiaga.

13.01.2024 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Po knize jsem náhodně sáhla v knihovně, protože mě zaujal její obal a také mám ráda tvorbu českých autorek/autorů. A musím říct, že jsem z ní byla nadšená. Autorčin styl psaní mě vyloženě bavil, knížka byla velmi čtivá, ba dokonce napínavá a ten konec, ač byl vcelku otevřený, mi rozhodně nepřišel useknutý. Jen pořád přemýšlím nad tím epilogem, zda to byl jen Helenin sen nebo budoucí skutečnost?

26.11.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Mám moc ráda knihy s ženskou hlavní postavou, která je silná a dokáže bojovat s nepřízní osudu ve složitých časech, a zachovat si svou hrdost a odvahu. Hezky napsané, přečetla jsem během dvou dnů. Moje druhá přečtená knížka od této autorky a určitě ne poslední.

03.07.2019 5 z 5

Knížku jsem dle očekávání slupla jako malinu. Je neuvěřitelné kolik toho profesně pan Dvořák stíhá a ještě šíří osvětu rychlé pomoci a různých lékařských situací na instagramu. Pan Moravec opět napsal skvělý a poučný rozhovor a já už se moc těším, koho si vybere příště.

09.02.2024 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Tahle autorka mě prostě baví. Tak uvěřitelné postavy, jejich osudy a následné rozhovory. Žádná vyumělkovaná stylizace, ale prostě normální život rozdílných lidí a jejich snaha v něm proplout s co nejmenšími šrámy.

01.10.2022 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Ach...tato tetralogie ve mně bude doznívat ještě hodně dlouho. Jedny z nejlepších knih, co jsem četla. Tak mimořádný příběh, autorčin styl psaní je prostě dechberoucí. Postavy s vámi ožívají, a i když je občas nemůžete vystát, tak si je prostě zamilujete. Všechny! První tři díly jsem doplnila ještě seriálem, který je dle mého názoru taktéž skvěle zpracovaný (velmi chválím výběr herců a dokonalou hudbu), ale s celkovým obsahem knížek a všemi jejich myšlenkami se vyrovnat nemůže.

31.03.2022 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Knížka, která nutí přemýšlet. Příběhy, ve kterých byste se nechtěli ocitnout, ale stejně hltáte, jak dopadnou. Knížka, ve které jsou obyčejné rodinné vztahy popsané do neobyčejných rozměrů.

05.11.2018 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Ze začátku jsem se trochu ztrácela v mužských postavách a musela si zvyknout na neotřelý způsob vyjadřování této autorky, který mi ale postupem času velmi sedl a vlastně i vcelku okouzlil. Velmi oceňuji, že ač je příběh smyšlený, vystupují v něm skutečné tehdejší postavy a člověk se i nenásilnou formou dozví něco z politicko-historické scény poválečné doby. Milostný trojúhelník mě velmi bavil a byla jsem napnutá až do konce, jak skončí. Pro mě první setkání s touto autorkou a určitě ne poslední.

23.02.2024 5 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Jako vždy skvělá knížka od Agathy. Narozdíl od většiny jejich děl jsem knížku neviděla v televizním zpracování, takže byl pro mě tento příběh nový. A samozřejmě jsem zase neprokoukla, kdo je vrah.

11.11.2023 5 z 5

Na to jak mě bavila autorova prvotina, u které jsem se několikrát opravdu zasmála, tak tato kniha byla už jen slabým odvarem. Byla z ní hrozně cítit snaha pobavit za každou cenu, byť se úplně minula účinkem a spousta scén vyzněla spíše trapně.

07.10.2019 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Parádní knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Líbily se mi skvěle vykreslené charakteristiky postav a jejich vzájemné propojení. Občas usměvné, někdy k zamyšlení a jindy až k neuvěření, čeho jsou někteří lidé schopni.

05.01.2017 5 z 5

Skála Skála Peter May

Začátek měl trochu pomalejší rozjezd, ale velmi mě bavil nenápadný přechod z detektivní do psycholologické linie hlavních postav.

26.06.2015 4 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Čtivě napsané příběhy se skvělými pointami s nádechem mystična. I když tento styl nevyhledávám, kniha se mi velmi líbila :-)

10.09.2017 5 z 5