Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Počúvala som audioknihu, veľmi dobre načítaná. Napriek tomu, že zápletka mi bola "veľmi" povedomá (už viac krát som sa stretla v knihe alebo filme s niečím podobným, keď sa manžel snaží urobiť z manželky blázna), stále som verila, že to nemôže byť až také jednoduché a jasné. Ale bolo...

03.09.2019 3 z 5

Pachuť smrti Pachuť smrti P. D. James (p)

Po rokoch som opäť siahla na detektívku s "komanderom Adamom Dalglieshom", kedysi som sledovala série v televízii a Adam Dalgliesh (alebo herec?) mi bol veľmi sympatický a tak mám pekné spomienky na obľúbené série. Kniha sa mi ale zdala zdĺhavá, plná opisov a pocitov, ktoré samozrejme tiež patria k príbehu, ale stále som očakávala posun deja, ktorý neprichádzal. A keď prišiel koniec a odhalenie vraha, prišlo to tak rýchlo, že som čakala, že to predsa len bude inak, aby to nebolo také jednoduché. Ale nie, bol to koniec.

08.05.2019 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moja druhá audiokniha od Klevisovej a nesklamala ma.

17.02.2019 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Kniha bola zdĺhavá , dej nemal spád a bola pre mňa veľkým sklamaním. Skúsim sa pustiť do tretej časti, ale asi len preto, aby som uzavrela túto trilógiu a dozvedela sa, ako to dopadne.

12.01.2019 1 z 5

Maigret na dovolené Maigret na dovolené Georges Simenon

Maigretovky sú výborné a napriek tomu, že som ich čítala v mladosti, nedávno som videla seriál v TV, túto som si vôbec nepamätala. A bola skvelá.

14.05.2021 5 z 5

Bola raz jedna trieda (a iné triedy) Bola raz jedna trieda (a iné triedy) Krista Bendová

Nerada čítam básne, tak som si kvôli čitateľskej výzve vybrala knihu, ktorú som čítala v detstve ja, čítala som ju mojim deťom a básničky v nej sú tak úžasné, že mnohé viem naspamäť dodnes. Mám doma vydanie z roku 1961 a ilustrácie sa mi páčia viac ako v novších vydaniach, len tá moja kniha je "akoby som ju krave z papule vytiahla". Ale aj to je dôkaz, že bola často v detských rukách.

29.12.2020 5 z 5

Herkulove úlohy Herkulove úlohy Agatha Christie

Počúvala som audioknihu a hoci A. Christie je moja obľúbená autorka, Herkulove úlohy nie. Možno to bolo tým, že to boli len poviedky a nebolo to "to pravé orechové".

05.07.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Počúvala som audioknihu, ale mi dosť vadil plačlivý prednes Pavla Rímského a neskutočná naliehavosť v jeho hlase. Nevadilo by mi popri detektívnej zápletke aj riešenie vzťahov a trochu "lásky" ale toto bolo na mňa priveľa. Stále to isté dokola, ako keby to bola hlavná línia knihy alebo autorka bola platená za stranu. Niekedy som si pri počúvaní vykrikovala: No tak už od neho vypadni..!!! No a bolesti Strikovho pahýlu boli spomínané tak často, že som vždy trpela s ním, keď bol v teréne. Knihu by som nedoporučila, možno by to bol dobrý námet na film, ak polovicu dajú preč.

08.05.2020 2 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Počúvala som audioknihu, čítal Martin Preiss. Výborná detektívka, výborný prednes.

07.03.2020 5 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Štyri hviezdičky dávam preto, lebo som bola prekvapená, že sa mi kniha celkom páčila. Kedysi dávno som čítala pár kníh od Sandry Brown, bola to " čistá romantika", a dnes už po knihách tohto typu nesiaham. Kvôli čitateľskej výzve som si vybrala túto knihu a nebola som sklamaná. Nevedela som, že Sandra Brown píše aj detektívky. A keď je tam aj trochu romantiky, tak je to celkom fajn.

26.01.2020 4 z 5

Stín v zádech Stín v zádech Mary Higgins Clark

Vynikajúca autorka. Čítala som od nej viac kníh a všetky boli výborné. Knihy, ktoré píše spolu s Carol Higgins Clark sa mi už nezdali tak dobré.

26.11.2019 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Aj táto kniha J. Deavera sa mi páčila, tak ako všetky, ale tentokrát to trochu prehnal s falošnými stopami a marením vyšetrovania.

07.07.2019 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Tento typ kníh zvyčajne nečítam, ale v rámci čitateľskej výzvy som už veľakrát zistila, že ma vedia chytiť aj knihy, po ktorých by som nikdy nesiahla. Ale táto bola pre mňa doslova utrpením. Stále som čakala, že sa z tých rečí o hľadaní "boha, duchovna, ..." niečo vyvinie, že to k niečomu povedie, ale trvalo to hodiny a hodiny a bola som stále otrávenejšia a otrávenejšia. Zaujímavé časti boli len tie cestopisné, to jediné sa dalo čítať.

07.07.2019 1 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Očakávala som trochu viac. Vadilo mi, že z podvodníkov sa nenápadne vyvinuli postavy ochotné pomáhať , stále som od nich očakávala nejaký podraz a nič. Zdalo sa mi, že nečítam detektívku, ale ženský román. Ale možno, ak si prečítam jeho iné knihy, prídem im na chuť. Nemôžem povedať, že by som si čítanie neužila.

23.03.2019 4 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Kniha nesklamala. Určite si prečítam aj ďalšie v sérii.

18.03.2019 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Ako všetky Deavrovky aj táto bola dobrá, iba motív vraždy bol trochu divný. Zavraždiť dievča, ktoré sa zaujíma o život otroka , ktorý žil pred viac ako 100 rokmi ? To by vrah musel sústavne sledovať "potomkov Charlesa", či sa náhodou niekto z nich nezaujíma o niečo z minulosti svojho predka. Zdalo sa mi to veľmi nepravdepodobné.

15.02.2019 3 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Kniha celkom fajn, čítala sa ľahko, hoci mi vadilo, že napriek tomu, že sa hlavná hrdinka bála o svoj život a život svojej malej dcéry, bez protestov si nasťahovala do domu obrovského hada, ktorý nie je nijak zvlášť zabezpečený, s dcérou netrávila veľa času (bola väčšinou v opatere druhých), takže aj bez očakávaného útoku vraha boli v ohrození neustále.

01.02.2019 3 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Napriek tomu, že som sa ťažko prekúsala cez druhý diel, táto tretia časť sa mi nezdala až taká zlá. Koniec nebol prekvapujúci, ale mám rada šťastné konce, tak som nebola sklamaná. Ale som rada, že mám "tieto bytosti" za sebou.

19.01.2019 2 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Myslela som si, že sa mi kniha nebude dobre čítať. Niektoré knihy starších autorov majú iný štýl písania, ktorý mi trochu vadí. Ale táto kniha bola vynikajúca. Príbeh mal spád a do poslednej chvíle som sa bála, že sa vrahyňa (aj keď životom skúšaná) z toho dostane. Veľmi sa mi páčili názory autora (resp. hlavného hrdinu) ohľadom viery, celkom som sa s nimi stotožnila a cítila som, má zmysel byť dobrým človekom. Mám rada dobré konce.

22.12.2018 5 z 5

Popření Popření Keith Ablow

Kniha sa dobre číta, má spád, príbeh je napínavý a koniec prekvapujúci. Jediné, čo mi vadilo, boli závislosti (drogy, alkohol a sex) hlavného hrdinu, ktorý by tiež potreboval psychiatra. Bola som prekvapená, ako mu to dobre myslí aj popri tom, čo robil.

16.10.2018 3 z 5