Herkulove úlohy

Hercula Poirota navštěvuje v jeho bytě oxfordský profesor Burton. Baví se spolu o Poirotově křestním jménu a dostanou se rovněž k antice – herkulovským úkolům. Belgický detektiv se druhý den pustí do studia materiálů na téma Herkules a rozhodne se, že už vyřeší dvanáct případů, které se nějakým způsobem budou podobat herkulovským úkolům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61458/herkulove-ulohy-NMq-61458.jpg 4.2451

Hercule Poirot 25.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Mladé letá

The Labors of Hercule, 1947

Kniha Herkulove úlohy

Leonora

(+ SPOILER) Ve srovnání s významnějšími díly je to spíš smetí z pod stolu. Hromada nelogických situací (proč by u všech bohů jezdil Poirot pozdemkou???), opakující se schémata (pes není pes, komorná není komorná, číšník není číšník, vyděrač není vyděrač), opakující se motivy (drogy, drogy a drogy), nezajímavé zápletky vmíchané mezi originální perličky. Třeba ta poslední je nudná k uzoufání. Velmi proměnlivá kvalita. Hodnotím v rozmezí jedné a čtyř hvězdiček.

animovanej medv

Hercul Poirot už měl zajímavější příběhy. Tohle byla taková příjemná vlastně povídková knížka. Velký problém jsem měla s tím, že občas Poirot vyřešil případ, řekl nám jaké bylo řešení toho případu, ale dost často jsme se nedozvěděli, jak na to přišel. To mi vadilo, proto celkem průměrné hodnocení.

RADOST

Skvělé propojení řecké mytologie, spisovatelského umu Agathy Christie, důvtipu jejího Hercula Poirota a úžasně namluvených audioknih. Užila jsem si to.

PeterBahn

Milé spojení a propojení H.P. se starými příběhy. Víc mi sedí, když paní Agatha rozvine svůj příběh do plnohodnotné knihy, ale i tohle se četlo fajn! …a navíc člověk si touto knížkou nenásilně připomene, co to bylo za ty bájné antické příběhy…:-)

Kontryhelka
30.12.2020

Jak jinak než plný počet hvězdiček za moji milovanou Agathu. Její detektivky jsou geniální a nemají konkurenci. Zajímavě napsané a přečtené jedním dechem. I filmová verze není špatná. Ale kniha je kniha.

Cimeřan
22.12.2020

Poirot je něco zcela mimo můj záběr, stejně jako cokoliv od Agathy Christie a jí podobných spisovatelů. Nicméně po poslechu audioknihy, fenomenálně načtené panem Ladislavem Frejem, musím přehodnotit své antipatie a dát pomyslně oba palce nahoru.

Smekám před p. Frejem, který svým charismatickým přednesem vdechl příběhům život a pozvedl je o úroveň výš.

Jarka_rybář
30.11.2020

Herculu Poirotovi jsem se do této knihy vyhýbala. Nebýt čtenářské výzvy, asi ho nikdy číst nezačnu, avšak tyto příběhy se mi líbily, takže mu nejspíš dám šanci. Vážně je to fajn knížka.:-)

LahoferRose
01.11.2020

12 krátkých detektivních příběhů, které tak odsýpají velice, až neobvykle rychle. Hercula Poirot si zde užijeme do sytosti. Je to kouzelný malicherný génius. A opět se, zvláště v posledním příběhu, ukazuje, že i on je pouho pouhý muž.