Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Videla som film, počúvala audioknihu a čítala knihu viac krát. Poznám vraha a aj tak ma kniha nenudí. Milujem záverečné odhaľovanie vraha pri záverečnom "divadielku" Hercula Poirota pri všetkých detektívkach Agathy Christie. Samozrejme to platí aj pre slečnu Marplovú (aby sa neurazila).

30.03.2019 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Počúvala som audioknihu, ale kniha ma nenadchla.

23.03.2019 3 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Očakávala som trochu viac. Vadilo mi, že z podvodníkov sa nenápadne vyvinuli postavy ochotné pomáhať , stále som od nich očakávala nejaký podraz a nič. Zdalo sa mi, že nečítam detektívku, ale ženský román. Ale možno, ak si prečítam jeho iné knihy, prídem im na chuť. Nemôžem povedať, že by som si čítanie neužila.

23.03.2019 4 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Kniha nesklamala. Určite si prečítam aj ďalšie v sérii.

18.03.2019 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Dobré čítanie, zápletka trochu pritiahnutá za vlasy , skoro som prestala jesť ryžu, ale inak sa mi páčilo, ako autor popisuje Čínu, ľudí a ich spôsob života.

15.03.2019 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Vďaka čitateľskej výzve som si vybrala túto knihu, hoci nie je prvá od Dána. Všetky jeho knihy sú výborne písané a keďže sa odohrávajú v "našom meste" a aj keď je podobnosť mien, názvov ulíc, parkov atď. čiste náhodná, cítim sa vtiahnutá do deja cez spomínané udalosti, ako keby som tú dobu znova prežívala. Oplatí sa prečítať.

25.02.2019 5 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Opäť jeden skvelo napísaný príbeh z oddelenia vrážd. Počúvala som audioknihu načítanú Mariánom Geišbergom. Vynikajúca. Je mi ľúto, že tu už nie je, a nemôže nahovoriť ďalšie knihy, (Dánoviek je veľa) a ten, kto bude čítať po ňom to bude mať veľmi ťažké.

25.02.2019 5 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Agátha Christie asi nikdy nesklame. Čítala som od nej už veľa kníh, videla filmy, seriály a dokážem jej knihy opakovane čítať s chuťou ako prvý krát. Niekedy (čo je veľkou výhodou) si ani nepamätám vraha. A najradšej mám záverečné divadielko s podozrivými a vrahom.

21.02.2019 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moja druhá audiokniha od Klevisovej a nesklamala ma.

17.02.2019 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Moja prvá kniha od Klevisovej, počúvala som audioknihu, veľmi dobre načítané, dobré počúvanie. Neviem prečo, ale okrem Dominika Dána som nečítala asi žiadnu našu detektívku (aj českú považujem za našu), ale táto autorka sa mi páči.

17.02.2019 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Ako všetky Deavrovky aj táto bola dobrá, iba motív vraždy bol trochu divný. Zavraždiť dievča, ktoré sa zaujíma o život otroka , ktorý žil pred viac ako 100 rokmi ? To by vrah musel sústavne sledovať "potomkov Charlesa", či sa náhodou niekto z nich nezaujíma o niečo z minulosti svojho predka. Zdalo sa mi to veľmi nepravdepodobné.

15.02.2019 3 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Ku knihe som sa vrátila po mnohých rokoch a neľutovala som. Je písaná trochu inak ako súčasné knihy, ktorým nestačí už len dobrý príbeh, ale musí tam byť aj veľa krvi, erotiky, vulgarizmov,... Po mojich obľúbených detektívnych thrilleroch to bola príjemná zmena na vyčistenie hlavy.

02.02.2019 4 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Kniha celkom fajn, čítala sa ľahko, hoci mi vadilo, že napriek tomu, že sa hlavná hrdinka bála o svoj život a život svojej malej dcéry, bez protestov si nasťahovala do domu obrovského hada, ktorý nie je nijak zvlášť zabezpečený, s dcérou netrávila veľa času (bola väčšinou v opatere druhých), takže aj bez očakávaného útoku vraha boli v ohrození neustále.

01.02.2019 3 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Počúvala som audioknihu a bola som veľmi sklamaná. Čítala Kateřina Veselá a zdalo sa mi to hrozné. Pritom má celkom príjemný hlas, keby sa nesnažila tak veľmi hrať postavy. Autorku P.D. James mám rada a niečo som už od nej aj prečítala, ale k poviedkam sa už asi nevrátim.

26.01.2019 2 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Napriek tomu, že som sa ťažko prekúsala cez druhý diel, táto tretia časť sa mi nezdala až taká zlá. Koniec nebol prekvapujúci, ale mám rada šťastné konce, tak som nebola sklamaná. Ale som rada, že mám "tieto bytosti" za sebou.

19.01.2019 2 z 5

Dlouho jsme se neviděli Dlouho jsme se neviděli Ed McBain

Počúvala som audioknihu. Trochu zdĺhavé, ale príbeh zaujímavý. Ak nemôžete dobre zaspať, doporučujem, pri počúvaní zaspíte okamžite. Možno keby som čítala knihu (nie počúvala) hodnotila by som ju lepšie.

19.01.2019 2 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Kniha bola zdĺhavá , dej nemal spád a bola pre mňa veľkým sklamaním. Skúsim sa pustiť do tretej časti, ale asi len preto, aby som uzavrela túto trilógiu a dozvedela sa, ako to dopadne.

12.01.2019 1 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Výborná kniha. Strhujúci príbeh a napätie do poslednej kapitoly. Autor píše skvelo, ale neviem, kam až dokáže zájsť, ak bude v ďalších knihách neustále zvyšovať napätie drastickejšími zločinmi.

31.12.2018 5 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Myslela som si, že sa mi kniha nebude dobre čítať. Niektoré knihy starších autorov majú iný štýl písania, ktorý mi trochu vadí. Ale táto kniha bola vynikajúca. Príbeh mal spád a do poslednej chvíle som sa bála, že sa vrahyňa (aj keď životom skúšaná) z toho dostane. Veľmi sa mi páčili názory autora (resp. hlavného hrdinu) ohľadom viery, celkom som sa s nimi stotožnila a cítila som, má zmysel byť dobrým človekom. Mám rada dobré konce.

22.12.2018 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Najprv som začala pozerať seriál, ktorý ma zaujal. Bola som zvedavá, ako to dopadne, tak som siahla po knihe. Ale podobne ako v seriáli, aj v knihe mi chýbalo podrobnejšie vyjasnenie tajomstiev a záhad minulosti. Autorka nechala dosť priestoru pre čitateľa, ale ja možno patrím medzi tých "natvrdlejších", ktorí potrebujú trochu viac svetla v príbehu. Začala som čítať už aj druhý diel, ale tam sa mi postava Diany zdá až priveľmi neschopná a niekedy až hlúpa. Cestou do minulosti sa zmenili jej čarodejnícke schopnosti, ale rozum predsa nestratila. Neviem, či knihu dočítam.

01.11.2018 2 z 5