javirgo javirgo komentáře u knih

Bouře Bouře Conn Iggulden

Hodnotím jako dobrý, mírně nadprůměrný historický román. V uvedeném seznamu postav jsem se moc nevyznala ale rodokmeny jsou super. Pokračuji další částí a doufám, že mě rovněž nezklame.

21.10.2018 4 z 5

Čína, má láska Čína, má láska Vladislav Kučík

Sáhla jsem v knihovně po této novince, jelikož mě zaujalo toto téma a kniha mě dost překvapila. Zajímavé, čtivé, poutavé a na konci i dojemné.

01.10.2018 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

První a druhou část trilogie jsem doslova hltala, hodnotila vysoko a zařadila mezi doporučované. Poslední část mě ale dost zklamala. V některých úsecích jsem měla chuť knihu odložit. Důležité historické události sice nechyběly, ale některým je věnováno zbytečně mnoho stránek. Dočetla jsem jenom proto, že jsem byla zvědavá, jak autor popíše nejdůležitější událost tohoto období - pád komunismu. O tom je jen pár posledních stran a to mě zklamalo nejvíc. Nových postav bylo velké množství a neustálým rozebíráním jejich intimního života jsem často ztrácela přehled kdo s kým co má a kdo ke komu patří. Celkově hodnotím jako průměrné až podprůměrné

02.07.2018 3 z 5

Doba z druhé ruky Doba z druhé ruky Světlana Alexandrovna Alexijevič

Výborná a velmi nezvyklá kniha. Četla jsem ji s tím, že snad pochopím ruského člověka. Některé příběhy jsou otřesné, nad některými jsem jen kroutila hlavou, ale stejně jsem ruskou duši nepochopila. Došla jsem pouze k závěru, že dříve může přijít další revoluce, než by se změnilo myšlení některých Rusů a že ruského člověka může pochopit zase jenom Rus, jak je uvedeno v jednom z příběhů tohoto vyprávění.

05.02.2018 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Moje třetí a nejhorší kniha od této autorky.

05.09.2017 2 z 5

Všechnu chválu již tu napsali jiní přede mnou, nezbývá toho moc co dodat. I já jsem se dost pobavila. Láďův humor je inteligentní a místy mě připomíná povídky Šimka a Grosmanna. O Nepálu a Číně jsem se opravdu moc nedozvěděla, zato jsem se často od srdce zasmála. Jsou tu také i hezké věty k zamyšlení, jako třeba :

"Evropané cestují, řada lidí z jiných kontinentů ale nikdy nepřekročila hranice vlastní země. Kdyby každému obyvateli planety jednou za život přespal doma cizinec, alespoň bychom věděli, na koho vlastně těmi jadernými hlavicemi míříme. "

Hodnotila bych knihu na 80%, ale ten závěr knihy se mě tak líbil a až skoro dojal, že jsem pár procent přidala.

03.06.2017 5 z 5

Gepard Gepard Giuseppe Tomasi Di Lampedusa

Kniha mě nezaujala tolik samotným příběhem, ale stylem, jakým je napsaná.
Vyprávění, které zpočátku ničím nezaujme je podáno jedinečným způsobem. Takových úžasných vět, z kterých zde jednu jako příklad uvádí uživatelka Lili2, je v knize více. Není to jednoduché čtení a je proto nutno číst skutečně pozorně a soustředěně.

15.05.2017 4 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Knihu bohužel zařazuji mezi nedočtené a proto ani nedávám žádné hodnocení. Možná jsem udělala chybu, ale téměř v polovině jsem to vzdala. Do té doby jsem zaregistrovala pouze jedinou napínavou akci, kde jsem si myslela, že se snad začne něco zajímavého dít, ale nestalo se tak.

07.03.2017

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Právě jsem knihu dočetla a mám podobný názor jako uživatelka Atuin, viz komentář přede mnou. Ross na mě z obálky působí dost ďábelsky a to je zavádějící. Podle této obálky to vypadá, jako by byla kniha napsána podle filmového scénáře, nikoliv naopak. Myslím si, že je na čtenáři, jakou si udělá sám představu o hlavních postavách románu. To je ale jediné, co bych knize vytkla. Seriál jsem ještě neviděla, pouze v ukázkách.

20.02.2017 4 z 5

Duhový had Duhový had Barbara Wood

Hodnotím to jako takový slabší průměr z toho, co jsem již od autorky četla.
Zvolené téma zajímavé a styl psaní jako vždy dobrý. Vůbec nic by se ale nestalo, kdyby se děj trochu zkrátil. Naopak závěr by snesl pár stránek navíc.

07.02.2017 3 z 5

Pokrevní svazky Pokrevní svazky Sidney Sheldon

Přečetla jsem od Sheldona už skoro všechno a ještě mě nic nezklamalo. První část spíše zajímavá, druhá více napínavá. Až téměř do konce jsem měla podezření na někoho úplně jiného a o to větší pak bylo moje překvapení.

28.01.2017 5 z 5

Zapomenutá legie Zapomenutá legie Ben Kane

Do stylu např. římské ságy C.McCulloughové nebo románů J.Loukotkové to má sice hodně daleko, ale i tak jsem to se zájmem dočetla.

25.01.2016 4 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Pěkný příběh, ale zbytečně moc zdlouhavý. První dvě části bych hodnotila lépe. Třetí část "Rachelin příběh" už mě moc nebavil. Přišlo mě to už jen jako pitvání toho, co už bylo sděleno . Další díly už asi číst nebudu.

10.01.2016 3 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Ten konec se opravdu povedl. Jinak samotný příběh mi připadal zbytečně zdlouhavý. Zapomenutá zahrada se mi líbila víc.

30.07.2015 3 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Kdysi před lety jsem viděla film. Líbil se mi, ale ne zase tolik, abych to honem musela shánět ke čtení.To jsem ale udělala velkou chybu. Kniha je tak úžasná a krásně napsaná, že to už pár dní vstřebávám a nemohu se do ničeho dalšího začíst. Nejenže dávám nejvyšší hodnocení , ale řadím ji mezi skvosty, které nesmí chybět v mé knihovně, protože se určitě k ní znovu vrátím.

18.07.2015 5 z 5

Stín prokletí Stín prokletí Cynthia Harrod-Eagles

Tento díl byl více dějově bohatý a také napínavý. Doufám, že už v příštím díle toho padoucha konečně někdo odhalí.

11.05.2015 5 z 5

Hvězdy svítí z výšky Hvězdy svítí z výšky Sidney Sheldon

Trochu slabší ve srovnání s tím, co jsem již od Sheldona četla. Téma pro mě málo zajímavé. Lara s jejím podnikáním měla zpočátku více štěstí než rozvahy a rozumu.

10.09.2014 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mě připadá, že úspěch knihy je založen na tématu. Čtivé to pro mě nebylo a K.Tučkovou za talentovanou autorku rozhodně nepovažuji.

28.04.2014 3 z 5

Ve spárech osudu Ve spárech osudu Karel Cubeca (p)

Nejprve těžké dětství, pak poznamenán napřed fašistickým a vzápětí ještě komunistickým režimem. Je vůbec možné, aby měl člověk po takových zážitcích vůli i v pokročilém věku ještě normálně žít plnohodnotným životem? Opravdu pozoruhodný osud.

06.02.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Další vodopád mistrovského vyprávění Khaleda Hosseiniho a stejně dojemného, i když ne s tak silným námětem jako jeho dvě předešlé knihy.
Úvodní příběh sourozenecké dvojice Abdulláha a Parí střídají další příběhy několika osob, které jsou s jejich osudem nějakým způsobem propojeni. Ani střídání vyprávění v různých časových rovinách , které mě občas trochu mátlo, mi nezabránilo dát knize opět nejvyšší hodnocení. Části, které jsou vyprávěny z Afghánistánu se mě líbily ještě o něco více, než ty z ostatních částí světa. Možná je to proto, že autor žije sice v Americe, ale srdcem je Afghánec. Je ještě poměrně mladý a tak se od něj určitě ještě dočkáme nějakého dalšího skvostu.
V jednom příspěvku níže někdo píše, že se mu nelíbí obálka. Mě se ale právě na ní líbí to pírko. Myslím, že je právě pro tuhle knihu výstižné.

04.01.2014 5 z 5