Pokrevní svazky

Pokrevní svazky https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8668/pokrevni-svazky-8668.jpg 4 135 20

Zakladatel firmy Roffe and sons stanovil, že akcionáři smějí být pouze členové rodiny. Vidina bohatství po prodeji akcií odhaluje všechnu špínu a zlobu rodiny, která se snaží dosáhnout svého cíle všemi prostředky - i zločinem.

Literatura světová
Vydáno: , Alpress

Bloodline , 1991

pegasek
28.08.2023 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila,závěr mě překvapil.od začátku jsem podezřívala někoho jiného.jedinne co mi v tom chybělo byl celkový závěr jak to všechno dopadlo.je super že na konci byl odhalen vrah nicméně závěr toho všeho tomu chybi

cukrovka
16.06.2023 4 z 5

Čtivá a zajímavá knížka. Napínavé. Hodně možných pachatelů, jen ten závěr je trochu useknutý. Pachatel v závěru odhalen, ale chybělo mi dokončení příběhů ostatních párů.

items
26.11.2020 5 z 5

Výborné, ako (asi) všetko od Sheldona!

Val
06.05.2020 5 z 5

Po pár letech jsem se vrátila k autorovi, na kterém jsem kdysi vyloženě ujížděla. Opět výborná kniha, plná moci, intrik a nenávisti, schované pod rouškou dokonalé rodiny. Prostě Sidney Sheldon, záruka dobrého čtení .

trudoš
29.10.2019 4 z 5

Sidney Sheldon rozehrává dokonalý boj o moc, plný nenávisti, intrik a špinavostí uvnitř pohádkově bohaté rodiny. Tím, jak se přitom věnuje každé postavě zvlášť, máme možnost důkladněji proniknout do jejich vnitřních světů a lépe pochopit příčiny trablů, které jim nedají spát. Každý z členů má smysluplné právo toužit po penězích, jež potřebuje na svou vlastní záchranu, takže o podezřelé rozhodně není nouze. Korunu tomu pak nasazuje postava šetřivého detektiva Maxe Hornunga, jehož bych z fleku zařadil do Zlatého fondu literárních pátračů. Ta figura je jednoduše dokonalá; naivka, co bere všechny policisty světa za své osobní kamarády; génius, který považuje za zbytečné navštěvovat místa činu; perfektní lingvista, jehož pokusy o mluvu v cizích jazycích končí naprosto nesrozumitelnou hatmatilkou.
Přes veškeré pozitiva však nedokážu autorovi odpustit množství neukončených dějových linií – jako by uzavřením té hlavní pozbylo smyslu věnovat se ostatním. Tomu se ale v branži říká odbyté řemeslo.

matejko
01.04.2019

Moc dobře se mi to četlo, ale po přečtení jsem si řekl, že si se mnou autor chvílemi docela nefér zahrál. Taky název - šlo sice o rodinu, ale to nakonec nebylo to nejpodstatnější, protože viníkem byl stejně jedinec, ti ostatní jen odváděli pozornost.

Radka1911
29.11.2018 5 z 5

Napínavé do poslední stránky, čtivé, moc mě to bavilo.

hana4834
07.08.2018 4 z 5

Zatím nejlepší kniha co jsem od autora četla.

kob
20.03.2018 5 z 5

Super - napínavá do posledního písmenka.

ber-tram
19.03.2018 3 z 5

Popravdě mě k Sheldonovi přivedl Ennio Morricone, který zhudebnil filmovou verzi Bloodline. A Morricone když se v notách rozvypráví, svede to zručně a důstojně zaonačit, i když zrovna nezkomponoval majstrštyk.
Narozdíl od Sheldona. Ten se rozmáchne k provokativně nabubřelé generační epopeji, načež se ve tři čtvrti plátna poleká, jak mu valem zasychají barvy na paletě, a tak to pár uspěchanými tahy hala bala nějak neuvěřitelně dočmárá, aniž by mu zbyl plac na kloudné provázání všech dějových linií a lidských pohnutek. Když je tedy sám původně megalomansky načrtl. 10/18

olcab
12.11.2017 5 z 5

Další velmi čtivá a napínavá kniha . Na konci mě autor pěkně převezl, počítala jsem úplně s jiným pachatelem. :-) Dávám plný počet ✭

Elea
19.08.2017 1 z 5

Pokus o spojení červené knihovny (nejsem si jistá, jestli to není pro červenou knihovnu urážka) a detektivky. Tohoto autora raději nikdy více.

javirgo
28.01.2017 5 z 5

Přečetla jsem od Sheldona už skoro všechno a ještě mě nic nezklamalo. První část spíše zajímavá, druhá více napínavá. Až téměř do konce jsem měla podezření na někoho úplně jiného a o to větší pak bylo moje překvapení.

jasnyj
10.01.2017 4 z 5

Dobrá kniha, postupně narůstající tempo a napětí. Výborné pasáže do minulosti k zakladateli firmy. Jen konec byl tak nějak useklý.

Selinute
13.04.2014 5 z 5

Vynikající. Mám ráda Sheldonovy knížky a ráda se k nim vracím.

modranka
22.11.2013 5 z 5

Prvá polovica románu sa spočiatku zdá ako nudná, opisuje charakteristiky hlavných postáv, ale pre záverečné dejstvo príbehu je veľmi podstatná. Takže čítajte naozaj veľmi, veľmi pozorne. Od polovice do deja vstupuje napätie, a to trvá až do úplného záveru. Do záverečných stránok netušíte kto je vinník, hoci podozrivých je tam neúrekom. Takže u mňa plný počet hviezdičiek.

kika 13
19.01.2013 3 z 5

Pěkný detektivní román má to děj.

hankapimi
10.01.2013 4 z 5

Další napínavá kniha S.Sheldona, která nutí čtenáře setrvat u této činnosti až do poslední stránky !
Zakladatel mezinárodní farmaceutickémultimiliardářské společnosti stanovil, že akcionáři mohou být jen členové rodiny, nikdo jiný. Po jeho smrti však mohou dotyční pohádkově zbohatnout právě prodejem akcií. Někdo z rodiny tolik touží po penězích, že se neštítí vůbec ničeho, byť pod maskou solidního obětavého rodinného příslušníka...

Jack Bauer
24.01.2012 5 z 5

Všechny sheldonovky 100%, díky jeho skvělému stylu psaní se čtou vždy jedním dechem.

Rokytka
30.11.-0001 5 z 5

Nedávno dočtené a opět perfektní - jako ostatně všechny Sheldonovy knihy.....

Kniha Pokrevní svazky je v