Jaruš7 Jaruš7 komentáře u knih

Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Petr Šabach

Tak tento humor je má krevní skupina, já tomu možná bláhově věřím, protože je to úžasné.

05.10.2016 5 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Kniha nabízí pohled do špionážních her, je z bezmobilní doby, má větší procento bojového stylu, tréninku a mučení, v podstatě špionážní zisk ( a asi to tak bude pravdou), jsou many, bankovní konta, hybná síla pro terorismus, a to za každou cenu. Chybí mi zde nadhodnota, cenná pro smysl příběhu. V porovnání s R. Ludlumem nezáří.

02.10.2016 3 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Bravo, úžasné , zdařilé dílko, mystika a morální odkaz s vtipem vás obohatí o nevšední zážitky. Knihu určitě mohu doporučit.

26.09.2016 5 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Kniha má emoční náboj a v zásadě logiky předpokládaný vývoj, vyšetřování ale má oslabenou energii. Čtenář navíc je zasažen severským podnebím a to navíc v době podzimu, životní osudy všech aktérů jsou jenom pochmurné , takže ponurost příběhu je tím zasílená.Čtivý , ale rozvolněný příběh s únavovým syndromem.

22.09.2016 4 z 5

Hlavní role Hlavní role Vítězslav Jareš

Pětihvězdičkové ocenění bez váhání, čtení jedná báseň, znalost atraktivního prostředí a ženského naturelu je v díle působivé, takže fajnový zážitek k doporučení.

15.09.2016 5 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

Jednoznačně se jedná o bestseller z prostředí ruské mafie u nás. Perfektně stylizované a bez nadsázky budete hltat stránku za stránkou. První svého druhu u nás s podrobným zveřejněním historie ruské mafie, tohle ve Wikipedii zatím není, takže náročná příprava se zde jeví jako zodpovědná, přirozená nutnost , která je V.J. už vlastní. Přesvědčivost umocňuje obálka, symboly na těle mají vypovídající sílu. Prostě pro mě , supr čtení.
Doporučuji a to vřele.

14.09.2016 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Bylo to jasný - pečeť , navíc zlatá, tomu já neodolám, měla jsem v knize problémy s dětským násilím, řešením bylo odstavec nedetailně přejít, tak se mi to podařilo zdolat. Působivá, šokující, čtivá kniha.
Vyvolá vám pocit nedokonalého bezpečí - do hlavy jinému prostě nevidíš.
Mám pocit, že zima a kratší dny jsou základ pro mrazivě drsná , psychicky překvapivá díla.

13.09.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Perla z díla mistra pera, skvělá, bezvadná četba. Pro váhavce doporučuji.

27.08.2016 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Skvělé čtení, dramatické, bez drasťáren, prostě pohodový zážitek se zlatou pečetí.

20.08.2016 5 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Proč ne, doba byla taková, a na křivdy se těžko zapomíná, zvlášť na bezmocnost, takže vzpomínky , kterým nová generace nebude chtít věřit , je třeba zpřístupnit i touto formou. Líbí se mi i to moudro navíc, které má každá z jeho knih, zde uzel - gordický, tomu dává extrašmrnc.

15.08.2016 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Celkem dobrá i s poučením z entomologie, hold v nových začátcích bez pc a mobilů to ještě nemělo ten informační švih, takže se kniha jeví jako ždibec slabší, ale D.D. má mé vřelé sympatie, takže je na špici mých NEJ.

13.08.2016 5 z 5

Kapitán Smrt Kapitán Smrt Dominik Dán

Skvělé, je v ní tolik česko-slovenského naturelu, že pocit, že nám mohou takového autora ve světě jenom závidět, je pocit hřejivý. Velmi pozitivně hodnotím výklad historie Řádu s.z., je to obohacení obsahu, spolu se svérázným humorem a některými typickými jevy té doby , je to kniha napínavá , čtivá.

10.08.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Zajímavé prostředí, drsný zločin, evokuje mi to pomstu spisovatelky samotné. Unavený a bolavý C. by si zasloužil chvilku v lázních s Aristokratkou z Kostky.

06.08.2016 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Na Mp3 načtená drsná, napínavá kniha.

02.08.2016 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Zlatou má právem, čtivě poučné a alarmující zároveň. Důsledky sdílnosti a lehce zneužitelné manipulace otvírají obzor z kterého se zatočí hlava a je nasnadě se nad novými zákony zamyslet. Pocit z četby - stojí to za to, určitě doporučuji, poslední věta je předzvěstí dalšího akčního dílu. Takže ho mám v hledáčku.

28.07.2016 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Pro první start se mi to líbilo, autor specialista u zdroje má trochu svérázný jazykový styl ,ale je aktuálně přesvědčivý a gamblerstvím načichnete, stříbrná pečeť.Natěšená otvírám další díl Buzz s pečetí zlatou.

23.07.2016 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

V podání P.Rímského na MP3 nevšední vzrušující zážitek s hudebním houslovým doprovodem, knihu těžšího kalibru co do váhy i co do soustředění jsem vyměnila za MP3 a dušička byla v peří, no senzace, značka Lars Kepler mě nemůže zklamat. Paganini je hudební pojem a i tomu lze v literatuře dát gloriolu mystična.

20.07.2016 5 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

No, námět dobrý, ale chybí mi zde energie a šťáva pro název úžasný trihler. Pocit podprahové reklamy na severský nábytek a obchodní značky dalších doplňků, je překvapující. Jedině úžasné jsou věty- citát z knihy - První obětí války bývá nevinnost. Ptáte se jak si můžeme být tak jistí, že mají zbraně hromadného ničení ? Jednoduše proto, že jsme jim je sami poskytli.Sklízíme co jsme zaseli.Kamení, krev a jednu lež za druhou.Sejeme chaos a sklízíme status quo.

11.07.2016 3 z 5

Tajemství Hieronyma Bosche Tajemství Hieronyma Bosche Peter Dempf

Je obdivuhodné jak autor rozehraje zápletku u obrazu H.B. Zahrada pozemských rozkoší. U tak rozporuplného díla to chce cit pro vysvětlení detailů , pochopení doby, kdy malíř mohl jen obrazem vyjádřit názor a vzdor na tehdejší situaci, kdy inkvizice šířila strach a vrhla do temnoty projevy svobody ducha po dlouhou dobu.Tak jako u knihy Caravaggiův odkaz je kniha o obrazu vypovídající příběh z časů , kdy jiné zaznamenání nebylo možné. Doufám, že P.D. bude mít v hledáčku další zajímavý objekt, ráda se nechám zasvětit do tajů historických děl.

06.07.2016 4 z 5

Domek na pláži Domek na pláži Jane Green

Domek na pláži , nostalgická idylka pro vzpomínky i energie pro změnu , to je inspirace přírodní lokalitou, která vyvolá lidskou touhu po pocitu vyladit život tak , aby stálo za to žít, se nese celým příběhem.

25.06.2016 3 z 5