januska82 Online januska82 komentáře u knih

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásny, smutný a veľmi silný príbeh. Hodnotiť môžem len plným počtom hviezdičiek.... A odporučiť všetkými desiatimi!!!

29.08.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Zo začiatku som mala pocit, že knihu ani nedočítam. Ale postupne som zisťovala, že knihu sa dá len ťažko pustiť z ruky. Veľmi pekný a pre mňa aj silný príbeh. Určite odporúčam prečítať

11.07.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Za mňa perfect!!! Prvý diel bol dobrý, druhý slabší... Ale ako sa vraví, do tretice všetko dobré... V tomto prípade zatiaľ najlepšie. Kniha Matčin hrob, kde sa prelínali dve časové obdobia, prítomnosť a minulosť - detstvo hlavnej hrdinky, za mňa bolo super. Dozvedeli sme sa, odkiaľ Josie pochádza, že skutočnosť nie je, ako sa zdá. Za mňa super... Určite doporučujem

18.03.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Ďalšia super kniha od Colleen. Pre mňa celkom emotívna pecka. Určite odporúčam prečítať.

19.07.2022 5 z 5

Miznúce dievčatá Miznúce dievčatá Lisa Regan

Kniha bola fayn, napínavá od začiatku do konca. Určite si počkám aj na ďalšie prípady Josie Quinnovej.

28.11.2021 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Taka kľudná detektívka. Kniha sa čítala sama. A aj napriek tomu, že vraha odhalil autor už uprostred knihy, myslím, že na príbehu to nič nepokazilo a bolo to napínavé až do konca.

10.04.2023 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Začiatok knihy bol dosť zdĺhavý. Na môj vkus sa príliš dlho riešila smrť koňa a už som len čakala, kedy sa konečne začne riešiť iný problém, vražda.... A keď už konečne prišiel na scénu prvý obeseny muž pod mostom, konečne to nabralo ten správny šmrnc, čo ma dobrý thriller mať. Začala sa riešiť jedna vražda, ďalšie samovraždy nezletilých spred rokov.... Jednoducho, uz sa kniha len ťažko púšťala z rúk.

21.11.2021 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Ku knihe som sa dostala vďaka čitateľskej výzve. Ale teda musím sa priznať... Za mňa dej knihy príliš zdĺhavý. Párkrát som mala nutkanie knihu odložiť a nedočítať. Ale nakoniec som sa prekonala, knihu prečítala. Ale až posledných cca 150 strán, podľa môjho názoru, malo ten správny šmrnc.

27.04.2023 4 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Nádherná kniha, prekrásny príbeh.... Koniec bol trochu rýchly, nerozvinutý. Kľudne mohlo byt pár strán naviac a ešte popísaný príbeh Ramsayho a Zoe.... Jasné, že sa vie každý dovtípiť, ako to skončilo, ale keď si to prečítate, predsa len je z toho lepší pôžitok, aj zážitok.
Kto nečítal, šup sa pustiť do tejto knihy!!!

04.08.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Kniha sa mi páčila. Bolo to také ľahké čítanie...Trošku ma zarazilo, že Lena robila aupair, ale dosť málo bolo spomenuté, že trávi čas a stará sa o malého chlapca. Ale zase na druhej strane, príbeh ich lásky - Lena a Ryan, nemala žiadnu chybu. Hneď sa aj púšťam do druhej časti.

16.07.2022 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Po prvej knihe Idol som veľmi nemala chuť hneď sa púšťať do druhej knihy. Ale po prečítaní recenzií na knihu Manažér som zmenila názor a veru neľutujem. Príbeh Scottieho a Sophie ma zaujal. Kniha mala ten správny šmrnc v každom ohľade. Určite odporúčam prečítať....

06.03.2022 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Celá séria je, zatiaľ, super. A samozrejme, ani táto časť nie je výnimkou...

29.03.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Po historických románoch často nesiaham, ale práve kvôli výzve som siahla po tejto knihe. A neľutujem. Kniha bola veľmi pekne napísaná. Bolo tam síce dosť veľa pravopisných chýb, ale človek sa cez to dokáže preniesť, keď je dej pútavý. A to tu určite bol.

29.01.2023 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Tak isto ako prvá časť Bez nádeje z pohľadu Sky (Hope), aj táto druhá kniha Ztracená nádeje z pohľadu Holdera bola neskutočne dojímavá, nádherná. Ich príbehy boli mimoriadne pútavé, chytľavé za srdce. Mňa dostalo, ako Holder aj po smrti svojej sestry na ňu intenzívne myslel a stále s ňou komunikoval prostredníctvom jej denníka... Toto bola nádherná myšlienka, ktorú sem spisovateľka vložila. Ak má aj ostatné knihy také krásne, tak to teda palec hore...

23.11.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Môj prvá hororová kniha, zároveň prvá od Darcy Coates. Páčila sa mi, i keď za mňa taký Light horor.... Nemala som pocit, že by som sa musela báť, i keď boli aj situácie, ktoré by som určite nechcela zažiť. Uvidíme, aké bude pokračovanie série.

12.11.2023 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Zase skvelá kniha!!! Táto séria je čím ďalej lepšia a lepšia.

25.03.2023 5 z 5

Pýcha a predsudok Pýcha a predsudok Jane Austen

Knihu som prečítala druhý raz a nezmenil sa na ňu môj názor.... Túto knihu proste milujem. A tak isto aj film. Určite odporúčam prečítať každému.

31.12.2022 5 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Tak toto bola TOPka... Príbeh Eleca a Grety bol jedným slovom úžasný. Knihu som zhltla za jeden deň.... Odporúčam ju prečítať všetkými desiatimi

23.10.2021 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Čo by ste robili, keby ste sa zrazu, z ničoho nič, ocitli v inej dobe??? Medzi Vikingami, v 9. storočí ???

Najskôr som si povedala: "To snáď nie, to má od reality ďaleko.... Nooo, tak toto ma baviť asi nebude". Nuž ale.... Opak je pravdou. Runy osudu sú vynikajúcim príbehom o svete, ktorý je dávno pochovaný a zabudnutý. Je bohatý na popis, poteší srdce a inšpiruje predstavivosť

Do role Linney som sa vžila celou dušou.... Prežívala som s ňou každý okamih.... Či už strachu z toho, že sa nevráti späť z minulosti, z predaja ako otrokyne, ale dokonca strachu z lásky k Vikingovi. Občas mi liezla, hlavne zo začiatku, na nervy, kým jej došlo, že je skutočne medzi Vikingami, že to nie sú žiadni herci, ale reálni Vikingovia. Sa to dlho ťahalo ale nakoniec to pochopila, ja som si vydýchla a s radosťou pokračovala v čítaní

Viking Hrafn bol úžasný (keď si odmyslíme, že uväznil Linneu, urobil z nej otrokyňu a chcel ju predať). Išiel si tvrdo za svojím cieľom.... Až kým sa do toho nezamiešala láska

Ostanú spolu Viking Hrafn a archeologička Linnea??? Preklenú spolu vzdialenosť, ktorá ich delí (minulosť, budúcnosť)???

Úžasná kniha!!! Zase môžem len a len odporučiť

03.09.2023 5 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Keď sa tieto dve spisovateľky spoja, nemôže príbeh dopadnúť ináč ako výborne!!! Kniha bola super, ľahko, rýchlo sa čítala.... Taká fayná chuťovečka

29.07.2023 5 z 5