Januli Januli komentáře u knih

Železné katedrály Železné katedrály Romana Vaverová

Jakožto holka z Ostravy jsem byla zvědavá dozvědět se něco o svém kraji a určitě nejsem zklamaná. Kniha má příběh, je založena na skutečných lidech. Určitě stojí za přečtení.

10.02.2024 4 z 5

Výjimečná Výjimečná Katarína Gillerová

Příjemné oddychové čtení, které nabízí asi vše to, co život.

08.02.2024 4 z 5

Manžel nikdy nespí Manžel nikdy nespí Alena Jakoubková

Myslela jsem, že když kniha začíná nijak vesele a po svatbě i tak pokračuje, bude to něco trochu jiného než jsem od paní Jakoubkové zvyklí, ale omyl, závěr červená knihovna jak vyšitá. :-D

08.02.2024 3 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Začátek se dost táhnul a říkala jsem si, tak bude se už něco dít, aby mě kniha pohltila a já četla a četla. To se později stalo, ale ani tak po přečtení knihy nejsem zrovna odvarena. Chvíle napětí zltam byly, ale závěr mě úplně nepřesvědčil. Škoda, ostatní knihy autorky, které jsem četla byly lepší, ale určitě ji nezatracuju.

04.02.2024 3 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Po přečtení moc nechápu, jak někdo říká, zlatí komunisti... Kniha byla zajímavá, ale na mě moc politická, čekala jsem trošku něco jiného.

01.02.2024 3 z 5

Rodinná dovolená Rodinná dovolená Shalini Boland

Myslím, že námět knihy není špatný, jen je prostě nepropracovaný a nedomyšlený. Plus za poslední kapitolu, ta byla pro mě překvapením.

29.01.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Líbilo se mi, že je kniha rozdělena na čtyři části a máme tak možnost poznat každou z Gazel zvlášť a pořádně a není to namíchané a nepreskakuje to je. Jinak mě čtení bavilo, oddychovka ze života.

25.01.2024 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Sebevražda, tím kniha začína... Tak si řeknete, že to bude neveselá kniha, a opak pravdou je. Bavilo mě to. Neotřelé, zajímavé, dobrý nápad. Jen mi chyběla závěrečná kapitola.

17.01.2024 4 z 5

Blíž, než myslíš Blíž, než myslíš Ewa Przydryga

Hlavní hrdinka si teda prošla dost tezkyma dramatama. ( Já sama bych z té psychiatrie nevylezla) ale kniha psaná tak nějak amatérsky. Příběh mohl být zajímavější, kdyby byl propracován víc.

16.01.2024 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

První kniha od autorky a podle komentářů níže psaných to nebyla úplně nejlepší volba. No ale knihu jsem dočetla a opravdu ne každá rodina je normální ( možná žádná;-) ) ale zprvu se mi zdálo že tahle rodina je mimo dost a nechápala jsem žádnou z postav. Postupně jsem jim na chuť nějak přišla, ale i tak byli divní:-D kniha o dosti sociálních tématech a traumatech. Staví přečíst jednou a dost.

11.01.2024 3 z 5

Prodloužený víkend Prodloužený víkend Gilly Macmillan

Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem se do knihy dostala a byla zvědavá, který je ten psychouš. Kniha asi úplně nenadchne, ale ani neurazí. Čekala jsem asi více dění na tom pobytu.

10.01.2024 3 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Oddychovka ze života. Dost jsem u knihy přemýšlela. Fakt mě bavila, střídání dějů je za mě plus, happy end na konci mě nevadil. A vlastně mě kniha i dojala.

04.01.2024 4 z 5

Pro rodinu vše Pro rodinu vše Phoebe Morgan

Pro rodinu vše... No kniha nenyha nudná, dej mi utíkal rychle, byla jsem zvědavá, ani ne tak kdo je vrah, ale co je s malou holčičkou, protože tuhle linii jsem opravdu prožívala. Dopadlo to jak dopadlo. Přečtěte si sami. Asi si přečtu i předchozí dílo autorky.

04.01.2024 3 z 5

Líný manžel, holé neštěstí Líný manžel, holé neštěstí Alena Jakoubková

Knihy paní Jakoubkové jsou jako přes kopírák. Ale stejně si ji vždycky přečtu, dostanu u ní hlad a nad celým dějem se jen směju.

31.12.2023 3 z 5

Pravda Pravda Melanie Raabe

Úplně bych knihu asi nezatracovala. I když zbytečně dlouze popsané některé situace, kdy jsem odstavce přeskakovala, ale zvědavost mě nutila číst dále, abych věděla jak je to s tím Cizincem a vysvětlení mě asi uspokojilo.

30.12.2023 3 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Takové celkem "moderní" téma, které ale moc dějem nepřekvapí. Určitě plus za krátké kapitoly a čtivost knihy. Obsah už slabší, závěr mě nijak nedostal, ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

26.12.2023 3 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Knihu jsem přečetla za dva dny, tak je čtivá. Byla pro mě i napínavá, zvlášť poslední třetina, kdy jsem hltala stránku za stránkou a byla zvědavá. Bonus jsou krátké kapitoly. Doporučuji.

23.12.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Zajímavé téma, které bavilo. I druhá dějová linie byla fajn a nějak mě závěr nešokl, napadlo mě to. Jen tak dále Angelo.

21.12.2023 4 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Po delší pauze další kniha paní Váňové a četla se mi dobře. Možná tak bylo na můj vkus hodně smrti, není to přece detektivka. A někomu možná vadilo popisování různých odvětvích, ale mě ne. Něco jsem se přiucila ;-)

21.12.2023 4 z 5

Dívka v pruhovaných šatech Dívka v pruhovaných šatech Ellie Midwood

(SPOILER) Trochu jiná kniha o holocaustu, než jaké jsem již četla. I tady je opět spoustu krutosti, nad kterými přestává rozum stát, smrti.. na druhé straně láska Židovky a německého SS dozorce. Po přečtení knihy jsem byja zvědavá, jak to s nimi vlastně dopadlo a o žádné svatbě a společnému žití jsem jsem se nedopátrala. Vlastně jak skončila válka tak i jejich vztah. Takže to mi trochu vadilo, že to autorka popsala jinak, ale bez toho by to nemohla dát to toho příběhu, jaký napsala.

18.12.2023 4 z 5