Železné katedrály

Železné katedrály https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521469/bmid_zelezne-katedraly-ObJ-521469.jpg 5 6 2

Železné katedrály jsou románem o naději a odvaze překročit svůj stín. Odehrávají na konci 19. století v Nových Vítkovicích, v období průmyslového vzestupu. Jednou z hlavních postav je Paul Kupelwieser, muž proslulý svou snahou modernizovat hutě, vydobýt si úspěch mezi konkurencí a postavit město, které bude odpovídat požadavkům nové doby. Kniha přináší zajímavý pohled na významné historické události a osobnosti, ale také na každodenní život lidí v Nových Vítkovicích. Postavy, napříč společenským spektrem, se nebojí postavit osudu a navzdory těžkým časů hledají cesty, jak uskutečnit své sny.... celý text

alois.randa
24.03.2024 5 z 5

Autorka krásně popisuje rozkvět nejen železáren, ale zejména Nových Vítkovic budovaných ředitelem Kupelwieserem, který předběhl Baťův projekt budování Zlína. Kniha, ač psaná jako román, se drží historicky doložitelných faktů, kdy za každou kapitolou následuje krátké historické vysvětlení.

Januli
10.02.2024 4 z 5

Jakožto holka z Ostravy jsem byla zvědavá dozvědět se něco o svém kraji a určitě nejsem zklamaná. Kniha má příběh, je založena na skutečných lidech. Určitě stojí za přečtení.

2023  90%Železné katedrály
2022  80%Mýtus o Atlantidě: Chrámová škola